reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ahaa bo ja nie jestem.pewna ilu osobowe sa sale w linzu. Mam problem bo po przeprowadzce zapodzialy sie nam nasze Anmeldenbescheinigung. I tak zastanawiam sie czy do meldowania dziecka i do formalnosci bedzie to potrzebne... Jak narazie nie mamy kiedy wyrobic nowych...
 
reklama
Anitaka Anmeldebescheinigung to jeden z najważniejszych dokumentów, bez tego nie zlożysz wniosku o Familienbeihilfe a co za tym idzie o Kinderbetreuungsgeld... Myślę, że jak już macie wyrobione, to wystawią Wam papier bez problemu.

Gratuluję wszystkim nowym mamusiom, dużo zdrówka dla Waszych pociech!
 
Ja wlassnie ten papier zgubilam i zeby go wyrobic tzn kopie tego to cala masa dokumentow byla potrzebna a to tylko kopia a takie wymogi.
 
A.nie wiecie czy do meldowania dziecka jest potrzebne bo nie wiem czy zdaze teraz to zrobic. Narzeczony pracuje a ja sama sie boje isc teraz gdzie kolwiek. Bo dziecku bedziemy tez wyrabiac... Ale czy mozna zameldowac nez tego... I czy jakas kara jest za zgubienie
 
Och tro ulga. Bo nawet nie mam sily teraz siedziec w.kolejce. u nas kilka.godzin czekac trzeba wiec nie za.ciekawie. . a jak to jest ze zeobieniem zdjecia do paszportu dla malenstwa??? Musze isc do fotografa czy np gdzies we wiedniu w ambasadzie mozna zrobic bo musze jak najszybciej wyrobic paszport. A i czy nalezy rezerwowac termin do wyrobienia paszportu???
 
Anitaka, jak pisze Vixen i Bubcia, bez tego nie dostaniesz FBH, a bez niej KBG. Do wyrobienia napewno będą chcieli wszystkie dokumenty i jeszcze raz trzeba będzie zapłacić. Tak przynajmniej było tutaj w Wiedniu z moim znajomym, który zgubił i było mu potrzebne nowe. I te nieziemskie kolejki tam rrr...
 
Och tro ulga. Bo nawet nie mam sily teraz siedziec w.kolejce. u nas kilka.godzin czekac trzeba wiec nie za.ciekawie. . a jak to jest ze zeobieniem zdjecia do paszportu dla malenstwa??? Musze isc do fotografa czy np gdzies we wiedniu w ambasadzie mozna zrobic bo musze jak najszybciej
 
reklama
Do góry