reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Hej dziewczyny :) Bubcia widzę, że u Ciebie tak samo jak u mnie z czekaniem. Ja w dniu terminu 02.01. byłam na kontrolnym CTG i jakieś tam skurcze potem były, wróciłam do domu bo nieregularne i ledwo je czułam. I tak przez cały dzień co 5 min potem co 15 i znów co 5 itd., aż zaczęłam robić przysiady, kręcić biodrami i tak sobie ćwiczyłam cały wieczór, a o 3.44 w nocy już 3ciego odeszły mi wody ;) 3mam kciuki, żeby ruszyło coś. Coś te dziewczyny się na świat nie spieszą.
 
reklama
Dziewczyny, czy KK zwraca część pieniędzy za USG 3D, bo kiedyś coś chyba o tym przeczytałam. Ile mniej więcej zwracają? Chętnie byśmy zrobili, ale w tym momencie ponad 100 euro to dla nas spory wydatek:hmm:
 
Aniu, nie mam pojęcia czy zwracają. W moim przypadku podczas któregoś USG lekarz przełączył na 4D i nagrał krótki film jak mała ssie kciuka i wkłada palec do nosa. W wolnej chwili napewni będę sie dowiadywać, które rachunki mogę im zanieść.
Bubcia dzięki, za nami 2 tygodnie. Mała póki co zdrowa i rośnie powoli. Po początkowych trudnościach, teraz już tylko na "cycku" :)
Początkowo przesypiała całe dnie i noce. Musiałam ją budzić na karmienie, ale teraz zaczyna budzić się sama :)
(dziewczyny, nie słuchajcie co mówią-hartujcie brodawki, bo boli jak diabli :p)
Ładnie śpi, w nocy czasem porozrabia, w podobnych godzinach jak w brzuchu. Chyba zaczynają jej powoli doskwierać kolki :( , ale na to też coś poradzimy.Tak czy inaczej radości co nie miara. A te jej miny przeróżne... hehe.
Z formalności mamy już prawie wszystkie dokumenty, zostało tylko Anmeldebescheinigung dla małej. Aż się boję ile nam zejdzie w MA35.
 
Hej jestem tu nowa ttdzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i kilka dni mialam plamienia wczoraj bylam w szpitalu i lekarz powiedzial mi ze nie moze powiedziec czy jest wszystko dobrze czy nie i ze musze w ciagu 2 tygodni zgosic sie do ginekologa ktory bedzie prowadzil moja ciaze ale pojde wczesniej bo sie martwie nie powiedziala dokkadnie w ktorym tygodniu jestem tylko ze jest to miedzy 5 a 10 tygodniem a fasolka ma 6 mm czy jesli bylby to np 9 tydzien to kest to normalne ze malenstwo jest takie malutkie? I jeszcze jedno pytanie czy tutaj w Austrii jest tak jak w innych krajach ze ciaze uznaje sie dopiero po 10 tygodniu czy jesli jest cos nie tak to pomagaja juz wczesniej i czy podaja cos na podtrzymanie ciazy
 
Domicesia ja potwierdzenie ciazy dostalam w 11 tygodniu. Duphaston wymusilam zaraz po pierwszym poronieniu u lekarza. Potem zmienilam ginekologa i ten powiedzial, ze jesli pewnie sie czuje z duphastonen to moge dalej brac. Zaszlam ponownie w ciaze i bralam progesteron do 14 tygodnia ciazy (teraz jestem w 19). Kiedys bylam u Truskolaskiego i ten chcial mi dac Duphaston profilaktycznie... wiec to chyba zalezy od lekarza. Polscy raczej chetniej przepisuja. Mimo wszystko teraz jestem u Austriaka i jestem bardziej zadowolona niz u Truskolaskiego.
Powodzenia.
 
Ja potwierdzenie ciąży do pracy i mutter kind pass dostałam w 8 tc (7+2) więc nie trzeba czekać do 10tc , jak z podtrzymywanien jest to niestety nie wiem
 
Dokładnie, ja też w 8 tyg. dostałam potwierdzenie i MKP, ale ciąże potwierdziłam (po pozytywnym teście w domu) u lekarza już początkiem 6 tyg. :)
 
reklama
Do góry