reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Marti_w badanie ma na celu określić prawdopodobieństwo na wystąpienie chorób związanych z zaburzeniami chromosonów, jak np. Zespół Downa
Jeśli jest wysokie robi się potem dodatkowe badania prenatalne, żeby się upewnić.
 
reklama
Walczę o cesarke, bo się boje porodu naturalnego. Juz jego namiastka była nie do zniesienia...

z G miałam i NFM i OS, tylko się zastanawiam czy informacja np. o ewentualnym zespole Downa coś zmieni, oprócz dodatkowych nerwów i stresów. Ile jest osób, których NFM wprowadziło niepotrzebnie w błąd. OS uważam za jak najbardziej zasadny, wychodzi np. wada serducha im wcześniej tym lepiej ratujemy babla, działamy. wątpliwości mam co do NFM. To tylko moje przemyslenia. Z G chciałam wszystko wiedzieć, mieć pod kontrolą. Chyba te żarty o podejściu do kolejnych ciąż i dzieci są zasadne...

znacie to - co robią rodzice gdy ich dziecko polknie pieniazek:
- przy 1. Jadą natychmiast do szpitala
- przy 2. Czekają aż wyjdzie z kupka
- przy 3. Potrącaja mu z kieszonkowego
 
Karolask chetnie dowiem sie jaki to ten gin i gdzie przyjmuje moze komuś sie przyda :-)
Happy mysle ze mozna jako osobe towarzyszącą swojego lekarza wprowadzić, z tego co mi wiadomo mozna dwie osoby ale najlepiej zapytac u zrodla bo roznie to bywa... niestety nie kojarze w którym tc jesteś? Tam trzeba się wczesnie zapisywać zeby załapać sie na darmowe badania bo na łóżko to później mozna... Ja jestem zadowolona z opieki w tym szpitalu, polecam.
Maryńka a Ty do kogo chodzisz ze takie pakiety i tak czesto wizyty? To sie dopłaca mimo ze na KK chodzisz?
 
@anet do dr Endla. Pracuje w szpitalu w którym rodze. Na KK robi to minimum do MKP. Za resztę dopłacam 140€. Robi tez USG 3D/4D za 90 € chyba. Dodatkowy plus to taki, że jest 2 piętra niżej. Pacjentek nowych od lat nie przyjmuje. Mnie wziął po sąsiedzku :happy:

miłego dnia!
 
Ale to w sumie chyba tak normalnie z tymi badaniami, ja u dinhof też mam mocz co wizytę sprawdzany i wagę, do tego usg mam na każdej wizycie, w szpitalu Gespräch miałam jakoś w 24 tc czy coś plus usg i wszystkie pomiary w szpitalu będę miała w 38tc później chyba dopiero w dniu terminu mam się zgłosić, i ja nic nie placilam więc to chyba normalne te badania
 
No w sumie tak. Tylko, że ma Dopplera i te badania są barrrrdzo dokladne. No i mam też CTG u niego. A nie ze miesiąc siedzę na szpilkach i myślę co będzie... normalnie za każde usg oprócz przy MKP się płaci. Fajnie ze nie musisz bubcia :happy:
 
No tak dinhof nie ma dopplera ani ktg nie robi, no ale dobrze że te usg co wizytę co miesiąc ( na początku co 3 tygodnie miałam)
 
reklama
anet jestem w 12... a wlasciwie wg usg zaczynam 13. Ostatnio mam hustawki nastrojow, hormony szaleja i ciagle zastanawiam sie czy dobra decyzje podjelam co do GK. Moi tesciowie chca placic ale dla mnie to kupa kasy i ciagle mysle co mozna by bylo za to dziecku kupic... Zadzwonilam do lekarza to powiedzial ze mozemy nowa cene ustalic jak tak sie martwie a jakbym musiala lezec dluzej to przetransportuja mnie do panstwowego szpitala... ja juz w glowie czarne scenariusze ukladam :p.
Badania prenatalne mam w pakiecie GK w przychodni TwoCare. Juz dawno sie do nich zapisalam. Ide w poniedzialek. Chcialam jeszcze badanie "Nifty" ale lekarz powiedzial ze nie widzi na razie potrzeby. Lepiej wydac na cos innego pieniazki. On ma super usg i podobno nie widzial tej faldy dwa tygodnie temu...
 
Do góry