reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Witam sobotnie
Ola co do nosidelka to wyznacznikiem jest przedewszystkim glowka dziecka,jesli wystaje z fotelika(glowa wystaje okolo 1/3 nad rant ) to trzeba zmienic.Nogi nie sa wyznacznikiem bo wiadomo,ze beda wczesniej wystawac :-) My zmienilismy jak mlody mial niecale 7 miesiecy.Ja kupilam odrazu gr I-III czyli 9-36 kg recaro young sport.Co do kupowania to najlepiej jednak z dzieckiem jechac i "poprzymierzac" bo nie w kazdym dziecko bedzie chetnie siedziec.Pamietam mame na kwietniowkach 2006 co kupila bo wysoko byl w kwalifiacji bezp a dziecko za cholere nie chcialo siedziec w tym foteliku.Oczywiscie kwestia bezp jest bardzo wazna ale wazne tez aby dziecko w nim spokojnie siedzialo!No i musicie sie zastanowic czy laczyc grupy czy kazda z osobna kupowac.Napisze tylko,ze jesli auto ma poduszki boczne czy kurtyny to odpada "poddupnik" w przyszlosci.Jezeli macie auta z kurtynami czy pod bocznymi to fotelik gr III musi byc zabudowany w biodrach ,ramionach i glowie wlasnie dlatego zdecydowalismy sie na ten recaro.W razie czego taki fotelik chroni dziecko takze prze sama poduszka,ktora w przypadku wybuchniecia moze doprowadzic do katastrofy.

Co do KGB i wochengeld to uwazam,ze to norma.W Pl tez dostaje sie maciezynskie a potem wychowawcze a nie naraz wszystko.Jak sie wochengeld nie nalezy to wtedy KGB jest wstecz wyplacone od dnia porodu ale taka mama jest stratna te 8 tyg przed porodem.
 
Marti w maju, tylko tak jak wcześniej pisałam, trochę późno zabraliśmy się za te wszystkie papierki, bo w drugiej połowie lipca, no i aż 6 tyg czekaliśmy na decyzję a Familienbeihilfe a bez tego nie chcieli nam przyznać KBG. Potem był problem, bo Familienbeihilfe przyznali nam tylko do września 2013, więc znów pismo z krankenkassy, że potrzebna jest decyzja od października 2013 a ona przyszła dopiero w zeszły piątek, więc wtedy doniosłam ją do krankenkassy no i teraz już wszystko jest ok i czekamy na KBG. Mam nadzieję, że już w przyszłym tyg będzie...
 
Ola my mamy Römer Duo Plus, ktory mozna montowac na Isofix lub przypinac pasami. Siedzenie mozna ustawiac/regulowac w trzech poziomach. Zmienilismy jak Kilian mial 8 miesiecy.

Marti jak pisalam wczoraj i dzis dziewczyny, najpierw dostaje sie Wochengeld, a potem dopiero KBG. Nie wydaje mi sie, ze jest to niesprawiedliwe, tylko troche niepotrzebnie jest to tak zawile, ze ludzie sobie robia nadzieje i wydaje im sie, ze cos ich omija. Czasami zdarza sie, ze wniosek o KBG z jakis powodow trzeba skladac pozniej (ale nie pozniej niz 6 miesiecy po porodzie, bo wtedy nie ma wyplacania wstecz) i wtedy wyplacaja wstecz, ale WYLACZNIE do momentu wygasniecia Wochengeld. Pamietajcie, ze jezeli skonczy Wam sie Wochengeld, a nie przyznano Wam jeszcze KBG to nie macie ubezpieczenia!!!!!!!!

U Kiliana w nocy pojawil sie katar, a dzis z rana zaczal pokaslywac. Jeszcze bede go obserwowac, ale podejrzewam, ze jutro nie dolaczymy do spotkania :-( Nie chce by kogos zarazil.
 
Vici, główka jej nie wystaje, ale nie chce juz opierać pleców, tylko siedzi i to jest niebezpieczne w razie gwałtownego hamowania, ja ją opieram, a ona i tak sie podnosi i tak w kółko dopóki nie zaśnie:)

W takim razie, musimy się już rozejrzeć za fotelikami, skoro wy w podobnych okresach zmieniliście:)

Od wczoraj zuza jest znowu bardzo marudna i co najgorsze nie chce spać, wczoraj miała tylko 30 min drzemkę, a zasneła dopiero po 21, masakra i dziś zanosi się chyba na to samo. Jeżeli spotkanie jest aktualne to postaram się przybyc ale raczej sama, bo jezeli mamy spacerować, to boję sięz Zuza w taka pogodę bo łatwo może się rozchorować:(
 
Vixen wczesniej pisalas ze te sprawy urzedowe polecilas ksiegowej, tak? A ona tez zalatwiala ci wochengeld czy sama wypelnialas ten formularz?Juz niedlugo bede musiala to zalatwiac bo od 24grudnia ide na zwolnienie i tak sie szukuje do tej ksiegowej zadz.A pozniej postaram sie jak najszybciej pozalatwiac zeby te ubezp.miec.
 
reklama
Marti wochengeld sama załatwiałam, w sumie to nic nie musiałam wypełniać, bo z pracy wysłali wszystko co potrzebne, musiałam tylko donieść papierek od ginekologa, no a potem po porodzie akt urodzenia dziecka :) Wnioski o Familienbeihilfe i KBG to już księgowa mi wszystko załatwiała, dałam jej tylko potrzebne dokumenty

Mikimar super, my też z Filipem przyjdziemy. To może Meidling Hauptstrasse tak jak ostatnio? A co do godziny? Zostaje 14?
 
Do góry