reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

marti_w 3 tygodnie temu świętowaliśmy ślub z chrztem w Polsce i impreza się bardzo udała. 5-miesięczna córcia płakała jedynie podczas chrztu bo msza była bardzo długa. Właściciele hotelu, gdzie mieliśmy wesele na 40 osób się wykazali - na sali mieliśmy kojec, w pokoju hotelowym łóżeczko, na sali podgrzewacz do butelek... A cywilny wzięliśmy gdy byłam w ciąży, ale w Austrii.
Dziewczyny, mam pytanie: czy orientujecie się który z austriackich operatorów sieci kom ma najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o połączenia do Polski?
 
reklama
Witaj ala88 w naszym gronie :) Jako mama przedszkolaka na razie nie pomogę, bo mój synek idzie dopiero we wrześniu 2014, a ja pracuję w przedszkolu, ale nie w państwowym. Tzn chwilowo przebywam na Karenz :p

natalia7 to już całkiem duża dzidzia :D Wierzę, że nie umiesz się doczekać, ja też strasznie czekałam, ale nie ukrywam, że trochę też się bałam czy sobie poradzę. Teraz już wiem, że nie było czego się bać. Fajnie, ja to w Wiedniu chyba nigdy nie będę czuła się jak w domu. Co prawda jestem tu dopiero dwa lata, ale jak już tyle czasu nie zmieniłam nastawienia, to już chyba nie zmienię :p

Mokito gratulacje i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
Ja mam telefon z T-Mobile, taryfa All Inclusive Internatioanl (1000 min do wszystkich sieci, 300 min do całej Europy, 1000 smsów do całej Europy, w obrębie tmobile smsy za darmo, 3gb nielimitowanego internetu, po wykorzystaniu dalej jest darmowy, tylko trochę zmniejsza się transfer), płacę 45€ miesięcznie. Dość sporo, ale teraz we wrześniu mogę już przedłużyć umowę i mają nową ofertę Smart Net Europa 1000 Minuten in Ö, 200 nach Europa, 200 innerhalb Europas, 1000 SMS weltweit, inkl. 1 GB Datenvolumen max. 4 Mbit/s. - 29.99€ gdy zamówione online. Jak szukaliśmy prawie dwa lata temu to orange miało tańsze abonamenty, ale było ogromne dopłaty do telefonów, ale jeśli nie zależy Ci na konkretnym telefonie to może coś znajdziesz. Teraz tak patrzę, że orange chyba w drei się przekształciło, tu są taryfy Hallo Europa: HalloEuropa Telefonie Tarife - drei.at
 
Aha a jeszcze co do sieci komórkowych to dodam, że na stacji Praterstern jest punkt gdzie można wziąć/porównać oferty z różnych sieci i pracuje tam Polak, zawsze go można podpytać :) Wiem, że są też takie oferty, że można wziąć jakiś zwykły, tani abonament, a potem wykupować pakiety minut do Europy. W T-Mobile w Lugner City też pracuje Polka :)
 
Witam wszystkie mamy;) Widać że koniec wakacji się zbliża bo znowu ruch na forum;P Mnie teraz moja mama odwiedzała ale pogoda nam się wogóle nie udała;/ już dawno tu takiej paskudnej nie było;( Ja tu jestem jakieś 6 miesięcy i strasznie mi tu źle teraz będę wizytę mamy odchorowywać bo znowu sama zostałam mąż w pracy całymi dniami a ja siedzę jak kołek;/ Ale jeszcze tylko niecały miesiąc i dzidzia będzie z nami;) to mnie pociesza przynajmniej zajęcie będę mieć;) Od tego tygodnia zaczynam mieć co tydzień badanie ctg ale na szczęście nie muszę nigdzie chodzić bo położna środowiskowa będzie do domu przychodzić;)
 
gabi u mnie jak byli rodzice to też później długo nie mogłam dojść do siebie, strasznie tęskniłam za nimi. Oni byli u mnie jak malutka się urodziła, ich pomoc była bezcenna. Ja po porodzie strasznie się czułam, a mój mąż był chory i stracił głos, więc nie mógł podchodzić do małej.

Pogoda jest fatalna, można zwariować w domu:( Mam nadzieje, że jeszcze wróci lato bo 21 września mamy jechać do Włoch na krótki urlopik.
Wczoraj moja Malutka spadła z łóżka:( Od wizyty w szpitalu ma problemy z zaśnięciem, wierci się na wszystkie strony chyba z 200 razy zanim zaśnie. Położyłam poduszka pod ścianą, żeby się nie uderzyła w głowę i po drugiej stronie żeby nie wypadła, przednia strona łóżka styka się ze ścianą, więc tylko tylnia strona została bez poduszki, zawsze ją tam kłade, ale wyszłam tylko na chwilę do toalety i chciałam powiesić pranie bo się wyprało, aż tu nagle coś runęło na podłogę. Mała bardzo się przestraszyła, płakała, ale po chwili uspokoiła się, ja bałam się chyba bardziej niz ona. strasznie się wystraszyłam, byłam tak roztrzęsiona, że nie mogłam dojść do siebie. Masakra:(
Gabi w którym szpitalu rodzisz? Mi w ogóle przed porodem ani razu nie robili ctg. Dopiero w trakcie porodu cały czas.
 
vixen89 dzięki bardzo za wskazówki co do tel. Już zdecydowałam się na tę ofertę z Drei Hallo Europa za 15eu, zobaczymy czy mi to wystarczy, ale podejrzewam, że tak :).
ola8806 strasznie współczuję przeżycia upadku córci. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że czułaś straszne poczucie winy i strach. Skoro zachowuje się normalnie to pewnie nic jej nie jest, głowa do góry!
 
gabi89 szkoda, że Twoja mama już pojechała i znów szara rzeczywistość :( Pogoda okropna, już od kilku dni siedzimy z małym w domu, oszaleć można. Dzisiaj skorzystałam z chwilowego prześwitu, wyszło słońce, to wyskoczyliśmy na przeszło godzinny spacer żeby się trochę przewietrzył.

ola8806 jej, biedna malutka :( nawet sobie nie wyobrażam, co musiałaś przeżyć! Zawsze jak wiem, że muszę wyjść na dłużej z pokoju a mały nie śpi, to wkładam go i zapinam w bujaczku, ale nie powiem, bo jak np śpi to leży na łóżku, a przecież w każdej chwili może się obudzić... Na razie się nie obkręca, ale mimo wszystko.

Mokito nie ma za co, fajnie, że na coś się zdecydowałaś :) Ja te 300 min spokojnie wydzwaniam w miesiącu, czasem zapominam sprawdzić ile mi jeszcze zostało i tak się zagadam z mamą, że potem mam dopłatę :p A tak to wisimy na smsach, raz to nawet wypisałam wszystkie 1000! Zawsze zostaje jeszcze Skype. Jak wyjechałam do Austrii, to moi rodzice strasznie sceptycznie byli nastawieni do Skype i nie chcieli z niego korzystać, ale jak zaszłam w ciążę, to mama od razu, że musi sobie kupić kamerkę i będzie oglądać wnuka ;) Teraz co chwilę dostaję smsy o treści: "Skype?" :p

Muszę się pochwalić, że dzisiaj mój synek leżał sobie na macie edukacyjnej i po raz pierwszy wyciągał rączki i próbował łapać te wiszące zabawki! Strasznie się podekscytowałam, uwielbiam obserwować jak codziennie uczy się nowych rzeczy :)
 
Hej dziewczyny.Ja jutro ruszam do Polski,kawal drogi przed nami bo az 900km.Ale damy rade jak zawsze :-) W poniedzialek bylam u lekarza,dzidzia ma juz prawie 9cm i wazy cale 50g wow :-) ogolnie wszystko spoko.Termin mi sie przesunal z 28 lutego na 18 bo lekarz stwierdzil ze ciaza wyglada na tydzien plus.Moze bedziemy mieli prezent na Walentynki :-):-) W zwiazku z tym przesuwa mi sie Mutterschutz na 24 grudnia i jestem ciekawa czy w takim wypadku dostane weihnachtsgeld??!!!Bo w okresie jak beda to wyplacac ja juz bede na zwolnieniu.Z tego co mi wiadomo to Mutterschutz placi pracodawca czy moze ubezpieczenie?Wiecie cos na ten temat?

Jezeli chodzi o taryfy to ja obecnie mam z Orange,300min EU,1000 min AT,1000 sms EU,1000 sms AT i internet,place 25 Euro.Minut nie zawsze starcza ale moj Maciek nigdy nie wygaduje swoich wiec korzystam :-) pozdrawiam wszystkich
 
Dzień dobry dziewczyny.
vixen89: czy i ja mogłabym prosić o namiary na tę księgową?

mam też pytanie dotyczące wyboru szpitala... miałam wizytę u mojego gin 2 dni temu i nic mi nie wspominał o tym, że muszę wybrać szpital i się do niego zgłosić, a następną wizytę wyznaczył mi dopiero za 10 tygodni. Jestem w 7 tygodniu teraz.
Zastanawiam się czy sama mogę zabrać papiery, które mam i pójść do szpitala już teraz by się zgłosić.... w 17 tygodniu może być chyba późno, co?
 
reklama
marti_w szerokości! Całkiem spora dzidzia :) Ja szłam ma Mutterschutz 18 marca i na ostatnim lohnie miałam wyszczególnione urlaubs i weinachtsgeld, bez szału, ale ja nie miałam jeszcze roku przepracowanego. Wochengeld wypłaca krankenkasse. Nie wiem czemu ale co miesiąc dostawałam inną kwotę (tyle ile zarabiałam lub wyższą), a za ostatni miesiąc prawie 200€ więcej niż zarabiałam! Tylko że mi płacili miesiąc dłużej, bo miałam cc.

kapelutek http://www.dvag.at/jadwiga.rakowska/ Pomyślałam, że dodam na forum jej stronę, chyba się nie pogniewa za reklamę:p

W 17. tyg to stanowczo za późno, żeby się zameldować. Mi gin dał skierowanie do szpitala, ale potrzebowali tylko Mutter-Kind-Pass i ecard. Więc albo spróbuj bez skierowania, albo idź do ordynacji po skierowanie :)
 
Do góry