reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

marti_w gratuluję, ja też mam termin na luty tyle że na 27, chodź od wczoraj na pięć dni wcześniej, bo na 22 - oby zdrowo rosły :)
Ja jestem w 15 tyg, i jak do tej pory nie dostałam skierowania do szpitala, termin wizyty mam za 3 tyg, więc to będzie 18 tydz.. i też się troszkę obawiam czy to nie za późno, tym bardziej, że zarejestrowałam się na wizytę do szpitala, ale zapisali mnie na 16 pażdziernika, wiec to 22 tydz i mimo wszystko kazali wziąść skierowanie do szpitala, bo to obowiązkowe, więc już sama nie wiem..

ola8806 moja córka, a miała wtedy 6 mcy spadła z łóżka. Bałam się jak nie wiem... 3 noce nie spałam... z paniki pojechałam do szpitala na badania, ale wypuścili nas, bo wszystko było w porządku - nie potrzebnie się martwiłam. No ale co przeszłam to moje. Więc rozumiem, ale na pewno wszystko będzie dobrze - albo i już jest.
 
reklama
ola8806 No ja też strasznie tęsknie za rodzicami;( mama też ma przyjechać po porodzie jak będę pomocy potrzebować;) a ja rodzę w Wilhelninspital tylko że ja mam cukrzycę ciążową i może dla tego to ctg i to jeszcze w domu;)
vixen89 Dzisiaj już przynajmniej można gdzieś wyjść wreszcie słoneczko;) możesz dzisiaj nadrobić spacery z małym;)
marti_w Ale Ci fajnie ja też chcę do Polski;) Dzidzie tak szybko w brzuszku rosną;) Mi czas tak szybko w ciąży leciał tylko teraz zaczyna się dłużyć ale jeszcze nie całe 4 tygodnie;)
kapelutek Ja się meldowałam w 21 tygodniu ciąży chyba albo nawet później;) i nie robili mi żadnych problemów;) początek ciąży miałam w Polsce prowadzony. Mi się wydaje że to zależy w którym szpitalu chcesz rodzić;) Ale skierowanie do szpitala miałam od gin;)
 
To chyba naprawdę zależy od szpitala, bo tam gdzie ja rodziłam (Göttlicher Heiland) to max do 14 tc trzeba się zameldować. Jak byłam na wieczorku informacyjnym w kwietniu, to dopiero na listopad miejsca mieli :p

gabi89 dokładnie, już jesteśmy po spacerku :)

Byliśmy dziś u pediatry, mieliśmy drugą dawkę na rotawirusy (doustnie) i tą szczepionkę 5w1, tu już kłucie :( Mały strasznie płakał, ale już jest ok. Po ostatnim szczepienie nic mu nie było, mam nadzieję, że teraz też tak będzie
 
Dokladnie w Wiedniu trzeba sie meldowac,najlepiej jak najwczesniej.Ja i tak rodze w Hainburgu a tam nie ma potrzeby zeby juz teraz sie meldowac.Wochengeld wyliczaja Lohn z 3 ostatnich miesiecy x 14/12 dlatego wygodzi wieksze wynagrodzenie niz normalnie.
Ja zauwazyla u siebie najgorsze oznaki ciazy czyli kilogramy do przodu.Nie mieszcze sie juz w ciuchy z przed :no: jestem przerazona :no: a jeszcze tyle miesiecy przede mna,masakra!!!!A jak wasze doswiadczenia w tym temacie-duzo wam zostalo po porodzie?pozdro
 
mam pytanie dziewczyny,w Mutter Kind Pass jest strona dotyczaca badania miedzy 7-9 miesiacem zycia dziecka i to badanie nazywa sie HNO czy wykonuje je pediatra dzieciecy czy musze zapisac dziecko do laryngologa ?
 
Dziewczyny czy znacie jakieś fajne strony, na których można szukać mieszkań? chcielibyśmy znaleźć coś nowego.
Wiem, że to forum nie jest od takich spraw, ale może któraś z Was mi pomoże.
 
ola8806 ja znam jedynie bazar.at, willhaben.at i www.jobwohnen.at. Niestety nic na nich nie znaleźliśmy, ofert jest multum, ale co dzwoniłam spytać o ładne mieszkania w miarę przystępnej cenie, to już nieaktualne. Może Wam się poszczęści. Aha, czasem patrzyłam też na http://www.schober-real.at , nie mają za dużo ofert, ale szło trafić na mieszkania z w miarę rozsądnym czynszem. Tylko też co dzwoniłam, to już nieaktualne, trzeba chyba być super szybkim :p
Słyszałam o jakimś słynnym Polaku - Pawle, który pomaga szukać mieszkania wg Twoich kryteriów, ale wiem, że kiedyś brał sobie za to 500€ prowizji, nie wiem jak teraz.
Uważaj też na ogłoszenia gdzie ktoś oferuje mieszkanie 80m2 za 400€ miesięcznie ;) To są jacyś naciągaczne, takie same oferty pojawiają się na portalach w innych krajach, tylko dane inne. Ja raz głupia wysłałam maila z pytaniem, do ktoś mi odpisał opowiadając historię swojego życia, że ktoś miał służbowe mieszkanie w Wiedniu ale już wrócił do Anglii, ale że może wysłać klucze pocztą tylko żeby zaliczkę zapłacić. Jak to przeczytałam, to oczywiście olałam i nic więcej nie odpisałam. Potem trafiłam na kilka takich ogłoszeń, z reguły podają sam email, najczęściej z hotmail.
 
My juz w Wiedniu. Strasznie sie rozleniwilam w Polsce, w sumie to bylam miesiac w lipcu no i teraz 2 tygodnie. Az zal bylo odjezdzac. moj maluch teraz slodko spi, w koncu ma spokoj i jestesmy sami, a ja chalupe ogarniam :-D

vixen89 ja ostatnio z mlodym i mezulem jechalam pociagiem z Meidlingu do Katowic, fajnie sie jechalo - caly przedzial nasz, 2 razy karmilam, maly spal na kocyku, a bilet nie wyszedl drogo.
 
reklama
maryńka i znów powrót do szarej rzeczywistości :p Fajnie, że wypoczęłaś, wierzę, że się rozleniwiłaś, bo ja też tak zawsze mam :p
Na 100% jest pociąg z Wiednia do Zebrzydowic, a stamtąd do mojego miasta to już rzut beretem, jakieś 5 lat temu jechaliśmy jak byliśmy z mężem jego ciocię odwiedzić w Wiedniu, ale niestety nie pamiętam jaka była cena biletu, pewnie zbliżona jak do Katowic. Z Maluchem to na pewno wygodniej pociągiem jechać jak przewoźnikiem.

Jak w ogóle Gucio, zdrowiutki?:) Prawie 5 miesięcy ma, całkiem duży kawaler!
 
Do góry