reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ojjj znam to znam. Nawet jakis czas temu pisalam, ze przez to oddalilysmy sie z
jedna kolezanka. Takze klaudusia nie przejmuj sie. Wazne, ze dbasz o zdrowie malego.
Asiunia na kolezanki w pracy tez radze uwazac. Owszem mozna sie posmiac, pogadac, ale co nieco trzeba zachowac dla siebie ;-) Nie wiem, moze ja mam pecha, ale zawsze lepiej mi sie wspolpracowalo z chlopakami. Czy to w szkole, czy w pracy, z dziewczynami predzej, czy pozniej wychodzily jakies konflikty.
A ja dzis szczesliwa. Laura zasnela bez cycusia i bez placzu. Pomarudzila troche pod nosem, ale po 3 minutach juz spala:tak::-D:-D
Powiem Wam, ze moje postanowienie odstawienia Laury od piersi po osmiu miesiacach chyba sie nie spelni:zawstydzona/y: Kurcze jakos nie moge sobie wyobrazic, ze od niedzieli jej nie karmie. Chyba przesuniemy to troche:-p W tej chwili karmie juz tylko rano okolo 5-6, wieczorem przed pojsciem spac i w nocy, jak ma ochote. Licze tak skrycie, ze sama zrezygnuje:-D
Powiedzcie mi jakich niekapkow uzywacie/ uzywalyscie bo my mamy ten aventu i chyba jest za twardy. Lauka go tylko gryzie i nie moze zalapac jak sie z niego pije:-)
 
reklama
klaudusia, nie przejmuj sie durnymi kolezankami. Oczywiscie, ze chodzi sie z dzieckiem do dentysty, nawet jak jest male. Jesli potrzebuje to trzeba chodzic! :tak:

Asiunia, fajnie, ze masz z kim pogadac w pracy!

oczywiscie, trzeba uwazac i nie od razu sie spoufalac z ludzmi z pracy. Ostroznosc nie zaszkodzi. Aczkolwiek musze powiedziec, ze ja mialam do tej pory szczescie i z kazdej pracy zostala mi jakas przyjaciolka, z ktora do dzis utrzymuje kontakty.
Z aktualnej pracy mam nawet 4 swietne przyjaciolki, z ktorymi spotykam sie regularnie i mozna na nich polegac. Ale nie austriaczki, hihi :-) (polka, 2 niemki i bulgarka). No a z facetami to np. na studiach mialam lepsze kontakty niz z dziewczynami. Super fajna paczka, sami faceci i ja w ciazy, hehehe. Mialam fory!:-D

mb_1, jesli nie jestes pewna tego, ze chcesz odstawic Laure to lepiej tego nie rob, bo potem bedziesz zalowac. Oczywiscie jest to indywidualna sprawa kazdej kobiety i trudno tu mowic co jest zle a co dobre - ale jesli nie czujesz tego do konca to nie robilabym tego. Ja musialam Maje odstawic w 7 m-cu i zaluje tego. Chcialabym moc dluzej...
 
Hi Kobitki.
Witam was wszystkie "stare i nowe"
Długo do waszego pokoju plotek nie zaglądałam, ale przyznam sie ze nie miałam na to czasu i siły.
Wiele się dzieje, budowa idzie pełna para a ja muszę wszystkiego doglądać i po 5 metrowej drabinie śmigać kilka razy dziennie góra dol.
A największe wydarzenie to ze JESTEM W 8 TYGODNIU CIĄŻY.......
Przyznam ze to była wpadka 100%, maleństwo sie o 3 miesiące pospieszyło jak planowane. Ale oboje tryskamy szczęściem.
Postaram sie trochę was poczytać i nadrobić zaległości.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego
 
Sylvia gratuluje, super wiadomosc z samego rana. No to mamy trzy brzuchatki:-)
Wiecie co to moze ja jakas felerna jestem, skoro ciagle trafiaja mi sie jakies spiecia z kolezankami? Tak naprawde, to utrzymuje kontakt z dwiema dziewczynami z podstawowki, jedna z liceum i zadna ze studiow;-) Tutaj mam pare kolezanek, z ktorymi sie spotykamy od czasu do czasu, ale zeby nazwac je przyjaciolkami, to na pewno nie. Chyba zbyt wiele razy sie sparzylam i teraz tak nie ufam innym.
Poziomeczka ja moge wiedziec czemu musialas? Ja chcialam poczatkowo odstawic Laure po pol roku. Jak miala okolo 3 miesiecy wyszla ta alergia i cala moja meczarnia z dieta bezmleczna. Wtedy lekarka i pielegniarka od laktacji namawialy mnie, zebym karmila mala do osmego miesiaca i wprowadzala pierwsze pokarmy alergizujace jak gluten, ryba, jajko. W ten sposob moge Laure lepiej chronic i jest mniejsze prawdopodobienstwo, ze ja cos uczuli. A poniewaz ja bardzo nabialowa jestem, to powiedzialam ok, osiem miesiecy i ani dnia dluzej. A teraz, kiedy juz ta dieta nie jest taka straszna i juz coraz mniej restrykcyjna, to juz nie jestem pewna, czy chce Lauke odstawic:tak: Szczegolnie, ze ona wciaz pije w nocy. Przynajmniej ja nie musze wstawac i szykowac mleczka, czy wody. Takze cycolimy jeszcze :-D
Naila przypomnialo mi sie, ze pytalas o proszek. Ja od poczatku uzywam Persil sensitive w zelu. Gdy pytalam austriaczek o proszki dla dzieci, to sie dziwily. Wszystkie uzywaja tych sensitive. A ja po walce z Laury alergia jestem zadowolona, ze zdecydowalam sie na takie rozwiazanie, bo piore tez w tym nasze rzeczy i wiem, ze to nie byla alergia kontaktowa.
A co u reszty dziewczyn sie dzieje- Kathinka zapracowana w tym tygodniu, Beabea w Polsce wiec pewnie nie ma czasu, a co z Frania, Nuska?
Ja mam dzis ambitny plan umycia kolejnego okna. Mam nadzieje, ze nie bedzie padac . Udanego weekendu.
 
Sylvia77, GRATULACJE! Takie nieplanowane, wpadki, to chyba najlepsze! I nie smigaj juz po tej drabinie!!! Bo ja jak sie przeciazylam wlasnie jakos tak w 8tygdoniu to potem do konca zagrozona ciaze mialam. Takze uwazaj na siebie!!! Jakos tak w grudniu czy w styczniu termin masz?

Ale ten tydzien mi szybko zlecial, nawet nie wiem kiedy. Ale w sumie to mi tez caly kwiecien gdzies uciekl. Jakos byl marzec a teraz maj, a kwiecien gdzie??? Film mi sie urwal czy co?:-)

A co do kolezanek z pracy to wiem, lepiej sie nie spoufalac. Chociaz z ta moja to ciezko by bylo, bo nic sie wczoraj do mnie nie odzywala, chyba ze jakies pytanie miala. Gadatliwa sie trafila, nie ma co. Nici z mojego gadania po niemiecku.

Co na weekend porabiacie? Bo ja jeszcze nie wiem, jakos planow brak. Zreszta, wszystko od pogody zalezy. Moze sie przejedziemy do schroniska, kota naszego poszukac, moze ktos oddal. Tylko jakby tak sie tam znalazl to jeszcze mi pewnie kaza za pobyt zaplacic.

Milego Wochenende zyczy, moze sie jeszcze odezwe!
 
Sylvia77 super wiadomosc! Gratulujemy i my. Oj,ja zawsze chcielam miec 3-ke dzieci.ale mam dwoch chlopakow i wystarczy!!:-D
Ja tez uzywalam pampersow firmy PAMPERS. I sudokrem,choc na poczatki bepantenol(masc).a mylam w penaten. Proszek tez do roku kupawalismy polski JELPP(nie pamietam jak sie pisze,moze dwa LL).A karmilam niestety tylko do 5-misiaca a i tyk caly czas musial byc na mieszanym,czyli moj i proszek!!!Oliatum tez mielismy ale uzylismy tylko jedna butelke.Podobno tez nie ma co przesadzac z tymi antyalergicznymi produktami.kazda musi instynktownie wiedziec co dziecku lepiej podejdzie i obserwowac.
;-)
 
Dziewczyny ogladalyscie moze film "Oszukana" z Andelina Jolie? Dramat oparty na wydarzeniach. Jestem wlasnie w polowie i chyba nie dam rady ogladac dalej..Okropnosc co sie na swiecie dzieje!!!!!Az mnie ciary przeszly.:no::sad:
 
Witajcie! :-)

maxmama
ja nie ogladalam, ale juz sie sciaga :) lubie filmy na faktach, takze chetnie ogladne.

Sylvia gratuluje :):) Ty osmy tydzien, ja zaczelam juz 7 miesiac :) takze witaj w gronie "ciezaroweczek" ;) I jak przechodzisz poczatki ciazy??

mb a ten persil sensitive to dla maluszkow dostosowany?? Bo ja kupilam ten z DM niby dla dzieci, ale nie przypadl mi juz do gustu... :baffled:
 
reklama
Sylvia: Gratulacje! :-)
maxmama: o filmie slyszalam, ze dobry... moze tez obejrze. Ostatnio bylam na "Thor"- taki sobie... wole naszego "Thorgala" ;-)(to komiks, popularny w Polsce w latach 90-tych :tak:).
mb_1: ja tu tez mam zupelnie inny kontakt z kolezankami. W Polsce to mialam przyjaciolki, z ktorymi moglam o wszystkim pogadac, a tu to czuje sie jakbym byla z innej planety, bo malo kto mnie rozumie (i nie chodzi tu o jezyk :tak:). Poza tym chociaz moj maz jest Austriakiem, to kolezanek z tego kraju to bardzo malo mam, bo ludzie tu sa niestety malo otwarci. Ale ciesze sie, ze mamy to forum :tak:.
 
Do góry