reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dziewczyny to w takim razie u mnie w poniedzialek :)
Maaatko nie moge sie zmobilizowac i zaczac odchudzac
Jeden dzien wytrzymalam a moj mily wieczorem z winem przyszedl no i co powiedzial a ze od poniedzialku zaczniemy
 
reklama
Jezus, nic mi nie mow! Ja od wtorki brzuszki robie!
i nie jem slodyczy!
ale wieczorem tez winko bylo wczoraj grane i paluszki........:no:

okej, to w poniedzialek ja jestem. A o ktorej?

a to jak sie odchudzasz i wino pijesz to w ciazy nie jestes....;-)
 
piszecie i piszecie, nie nadazam czytac ale fajnie!

Kathinka, a gdzie ten warsztat meza? Bo ja chetnie skorzystam! Tak pod koniec marca, poczatek kwietnia musze Pickerl zrobic, bo mamy do marca. W Austrii to mozna jeszcze 4 miesiace jezdzic, ale chcemy na swieta do PL jechac i sie moga czepnac. Niby niemiecki znam, ale takie sprawy wole po polsku zalatwiac, z tego wzgledu ze nie za bardzo znam sie na tych nazwach samochodowych (szczerze mowiac po polsku tez sie nie znam) Takze, jakbys mogla to daj jakies namiary, nie wiem, na priv moze? Czy tu, zeby reklame zrobic?

Ale Wam dobrze ze znowu sie spotykacie!!! Ja na weekend zostaje sama, bo maz do pracy idzie. Jest na Arbeitslose normalnie, ale zatrudnil sie w firmie ochroniarskiej, na zasadzie, ze kiedy jest potrzebny to idzie. Teraz, od wczoraj do niedzieli jezdzi do Tulln na gielde jakas. Zasilku nie straci bo mozna dorobic do tej Geringfügigsgrenze. Takze mam wiecej teraz na glowie, bo z pracy musze leciec do domu, wyjsc z psem, potem po dziecko, zakupy... Jeszcze do tego, kupilam dzis w Hoferze drzewko cytryne, i przytrgalam sama do domu. Kurcze, jakie to ciezkie!!! Ale ladnie wyglada, az mi szkoda mamie oddawac (bo to w sumie dla mamy, takie marzenie miala, hihi) Moze wysle mezusia jak wroci po jeszcze jedna?

Ktoras tu z Was sie o facebook pytala. Melduje ze korzystam ale nie przepadam za nim. Nic tam nie moge znalezc. Wole nk. Wlasnie, moze chociaz na nk sie poznamy?

Ja wczoraj jednego paczusia zjadlam. W koncu to taka pyszna tradycja. Ale tez najchetniej takiego polskiego z lukrem bym zjadla!!!

Co na weekend porabiacie, wirtualne kolezanki? Ja sie chyba za okna wezme jak bedzie tak jak dzisiaj, tylko najpierw nowe firanki musze obszyc i tasiemke przyszyc. Krawcowa ze mnie zadna, ale ze mama mi maszyne kupila to jakos sobie radze. Ale szyc nie cierpie!!! Moj maz zazwyczaj sam sobie cos zszywa bo mu sie nie chce czekac az ja sie zmusze:-) Taka ze mnie gospodyni
 
aaa, zapomnialam. Jesli chodzi o mieszkanie to ja polecam 22gi! Pieknie, zielono, chusciastych malo (ale niestety przybywa) Teraz Ubahn mamy wiec z komunikacja tez spoko. Jedyny mankament, to taki jak u Beabea, rencistow i emerytow wbrod! Ale spokojniej przez to.

No i dla mnie najwazniejsze, Hirschtetten blisko i Dunaj!
 
Asiunia a czemu cieszy cie Hirschteten:-)?Co tam fajnego jest?

Slyszalyscie juz ze wczoraj zmarla Irena Kwiatkowska "kobieta pracujaca"?
Szkoda,bardzo ja lubilam:-:)-:)-(

My po tygodniowych zakupach,bo mezus tez jutro pracuje i nie byloby kiedy tzn mozna by popoludniu ale coz wtedy mozna by kupic:dry:
Acha Asiunia ja pisalam ze tych emerytow i rencistow ja biore na minus bo jak piszesz owszem moze i spokojniej,ale po pierwsze wolalabym ludzi w swoim wieku mniej wiecej (wiadomo) a po drugie to czlowiek taki sie czuje jakby my i nasze dzieci im przeszkadzali ,(wiadomo jak sie nieraz dzieci zachowuja),a ja nie mam zamiaru przepraszac ze zyje:-)Niby tiutiaja jakie to fajniutkie dzieci,przy przypadkowych spotkaniach a tak naprawde to tylko krzywo patrza jak cos zakloca ten ich swiety spokoj,juz pozapominali jak to bylo jak sami dzieci mieli.Oczywiscie uogolniam,bo nie kazdy emeryt jest taki,ale nie wiem czy juz bylas z nami jak pisalam o moich konfliktach z sasiadka z dolu.(emerytka z kotami)
 
Dziewczyny znacie jakis w miare smaczny majonez? Bo ja nie moge nic znalezc, a na tej diecie bezmlecznej nie moge juz patrzec na wedliny i chcialam jakies salatki zrobic
 
mb_1, jesli juz tutejszy, to uzywam majonezu z hofera niebieskiego (to ta wersja mniej tlusta)

biedna "kobieta pracujaca". Tez ja lubilam:-(

Asiunia, no wlasnie, co jest fajnego w Hirschtetten?

Beabea, a moja Maja tez ma duzo ksiazeczek poslkich, narazie takich dla maluchow, z mala iloscia tekstu, ale zawsze. I ona te ksiazeczki uwielbia, najlepiej sie nimi bawi, lezy na boczku, oglada je i gada do nich. Albo ja musze jej czytac ciagle!
 
Siedze sobie i siedze i wyszukalam
ELEMENTARZ M. FALSKI POCZYTAJ NAM MAMO 2006 (1482858910) - Aukcje internetowe Allegro
Pamieta ktos jeszcze te ksiazke??
Choc roi sie od innych nowych elementarzy np.
Outlet -- ELEMENTARZ DLA NAJMŁODSZYCH [NOWA] (1443651135) - Aukcje internetowe Allegro
albo
Elementarz trzylatka M.Czyżowska zielona sowa (1477072279) - Aukcje internetowe Allegro
czy
ELEMENTARZ TEKSTY DO CZYTANIA METODĄ SYLABOWĄ (1478363080) - Aukcje internetowe Allegro

Normalnie mam oczoplas tyle tego:-)

Mb-1 A co do majonezu to tutejszego nie mam co polecic.Proponuje jednak skoczyc pod Kosciol do Pl sklepu i kupic Majonez Babuni(moj ulubiony) lub kielecki:tak:

Poziomeczka-moja ksiazeczki lubi ale do czytania bajek jeszcze za mala.Na moje proby czytania-niecierpliwi sie i mi chce dalej kartki przekladac i wielu slow czy rownowaznikow zdan,powiedzonek ,przenosni jeszcze nie kuma.Pozostaje mi opowiadanie zmyslonych bajek i wlasnie te ksiazeczki obrazkowe:-)
 
Ostatnia edycja:
Ale się rozpisayście dziewczyny:-):-):-)!!!
Ojjj z tymi bezirkami to ja się nie znam ale dobrze wiedziec bo mamy zamiar zmienic mieszkanie.
Co do Polskiego to też mam zamiar Inge uczyc i do Polskiej szkoły posłac ale myśle że wiekszych problemów miec nie będzie bo my tylko po Polsku rozmawiamy.
Kathinka Nie wiem czy dam rade w poniedziałek bo mam ginekologa wieczorkiem.
Poziomeczko Jak tam Maja??? Musiałybysmy się zobaczyc ciekawa jestem czego nowego nuczyła!!:-):-)
mb1 Też używam tego niebieskiego co Poziomeczka czasem Polski przywoże ale nigdy nie przywiązywaam do tego uwagi.
beabea Świetny ten Twój zapał w poszukiwaniu elementarzu z dzieciństwa;-).
vici Współczuje problemów, bo to zawsze coś nie może człowiek spokoju miec!!!:wściekła/y:
happy79 Super że się odezwałaś:-)co do spotkania to jak już któraś pisała że zawsze możemy zmnienic temat pieluch na zakupów;-).

Idę za chwilkę wziąsc prysznic a tyje w okrutnym tępie do tego bez przerwy głodna chodzę.
 
reklama
Na Hirschtetten jest jeziorko! Nie wiem czy ktoras z Was tam byla ale polecam. Woda jest cieplutka (w lato oczywiscie:-)) i z jednej strony jest takie lagodne zejscie do wody, z piaskiem, no i obok plac zabaw dla dzieci. Ja bardzo lubie tam w lato jezdzic, od nas to 15 min na rowerkach. Wiecie, ja z tych lubiacych plywac i kochajacych wode jestem i dlatego w lato nie lubie na baseny chodzic bo jak jest duzo osob to po prostu sie nie da, a na Hirschtetten, tam gdzie nie ma gruntu to malo osob sie wypuszcza. No i zapach takiej prawdziwej wody!!! Ja sie urodzilam w kieleckim, ale moja mama i tata sa z Mazur,, takze kazde wakacje nad jeziorem spedzalam. Moze to stad to zamilowanie do wody?
 
Do góry