reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Do wniosku nie dajesz żadnej :) Dopiero później... dostaniesz pismo w mniej więcej 8smym miesiącu życia dziecka, że masz dostarczyć pierwsze 9 pieczątek zanim dziecko skończy 10ty msc, a potem ostatnią jakoś do 18nastego miesiąca. W przypadku wariantu KBG 30+6 wszystkie do 18nastego miesiąca. Info są w MKP na stronie 4
Strony z pieczątkami to 63-67
Pierwsze 5 z ciąży, 4+1 z badań dziecka :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Ale te dzieci szybko rosną! Niedawno w brzuszkach ich nie było, a już takie duże. Dziewczyny za chwilę będą łamać chłopcom serca, takie z nich panienki ładne :blink:

Co do szczepień - Eryk już 4 lata nie szczepiony, Olek nawet 1 wkłucia mieć nie będzie.

Oliver mi się "naprawił", znów robi jedną kupkę rano i jest spokój. Przypuszczam, że tamten incydent był wywołany zębami, bo ile on się nałyka śliny wraz z powietrzem to masakra. Pewnie go zatkało, bo jak już się wszystko ruszyło to puszczał takie bąki, że chyba nawet mąż by nie potrafił mu sprostać:laugh2:
Wczoraj sensację w sklepie wzbudziłam. Z przodu miałam uwieszonego Olka, na plecach wielgachny plecak na zakupy. Usłyszałam, że pomimo XXI wieku, niektóre kobiety wciąż są zaradne, dzieckiem się zajmują, zakupy robią i przy okazji dziecku miłość dają:laugh2: Wszystko fajnie, ale jak doszłam do domu (a po drodze jeszcze Eryka z przedszkola zgarnęłam), to myślałam że umrę. No ale jak mi się chciało mleka, mąki i innych pierdół akurat kupić:laugh2: Jeden plus jest, kilogramy lecą. Szkoda tylko, że z dupki, bo już tak chuda jest, że nie mogę usiąść na czymś twardym, bo mi kość ogonowa przeszkadza. Z brzuszka i udek by mogło spaść, wrrrr!
Ciasto na ciasteczka zagniotłam, kokosanki się pieką, jeszcze muszę ciasto na pierniczki zmajstrować, żeby w weekend je upiec. Ale Eryk będzie miał frajdy (a ja sprzątania). No ale weź dziecku nie pozwól w kuchni pomagać :laugh2: (Psze na kable uwagi nie zwracać, bo jeszcze roboty nie są skończone :p )
6717711_DSCF2153.JPG
 
Haha Anig myśle sobie jakie kable, szukam miksera wpiętego i innych sprzętów, a to te ze ściany [emoji23]
Jakbyś nie napisała nikt by nie zauważył [emoji14]
Super że z Olim wszystko dobrze już :) a pomocnika masz super! Udanych wypieków ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Aniag super pomocnik rośnie, kiedyś napewno i Tobie sam coś przyrządzi jak tak wcześnie zaczyna szkolenie a tymbardziej jak ma z tego radoche :)
Jak rodziłas Olka to zglaszalas w szpitalu przed porodem że nie masz życzenia szczepienia i podawania wit k? Jak to tutaj wygląda?
Fajnie takie miłe słowa usłyszeć od obcych w momencie gdy prawie "pada się na twarz" ;) Oby więcej takich ludzi było i nas od czasu do czasu pochwalilo ;) [emoji14]
zaradka Mamuśka jesteś.
Karolask Ty to jesteś encyklopedia chodząca tutaj :) i jaka szybka :)
Dobranoc Kobitki :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anet o jakie szczepienie Ci chodzi? Ja nic nie zgłaszałam i nie było żadnego szczepienia.
Na żółtaczke szczepią tylko jak są wskazania i jak mama nie ma przeciwciał, a na gruźlice nie ma szczepienia jak w PL bo tam chyba kłują wszystkie dzieciaki. Jak powiesz, że niechcesz to nie zaszczepią. Nie wiem jak z wit. K
Co do mleka to też możesz powiedzieć, że nie chcesz dokarmiania :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Tak tak w szpitalu przeciw zoltaczce i ta wit k wiem wiem.
Szczerze to nikt mi się nie pytał czy podawać czy nie witaminę a o zoltaczce też nic nie mówili...
Z mlekiem też odmówiłam więc wiem ale oni i tak mówią nie raz swoje i naklaniaja...
Tak tylko zapytalam... :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aaaa myslałam, że może coś w brzuszku siedzi już ;)
No z tym mlekiem to trzeba pilnować bo jak dziecko nie przybiera na wadze, a zostaje z nimi w pokoju samo to nigdy bie wiadomo czy nie dokarmią :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
U nas kazali małą dokramić, więc spytałam ile i jak i że sama ją nakarmie. Zabrałam małą, mleko, wróciłam do pokoju i wylałam :D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Anet tu nie szczepią po porodzie i w przeciwieństwie do Polski nie podadzą nic, na co rodzic zgody nie wyraził.
Olka dokarmiać ie chcieli, bo mleka miałam pełno, a on na początku nie chciał w ogóle jeść (biedna doradczyni się nagimnastykowała przy nim, dopiero w drugiej dobie życia raczył przez 2 minuty pojeść sobie). Eryka też nie, bo też mleko miałam. Inna sprawa, że mu waga leciała tylko.

Chuściary! Zapomniałam, że jutro Black Friday... Oprócz LenyLamb.de gdzie warto poszukać promocji na chusty/nosidła? Muszę sobie powoli coś upolować, dobra by była chusta grubasek lub z domieszką.
 
reklama
Aniag pojecia nie mam, ale pewnie na większości stron będą akcje :) jak chcesz coś nośnego to szukaj z lnem i konopiami, ale nowe mogą być mega twarde (zwłaszcza Nati w gwiazdy) a jak chcesz grubaska to może coś z wełną? Super na lato i na zime :) minus-pranie ręczne :D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry