reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Kurcze ja mam problem...wracać do pracy czy iść na AMS... przechodziła któraś na AMS po karenz? Nie bardzo chce wracać do firmy bo warunki nie bardzo sprzyjające matce...

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Anet z tego co się orientuje to żeby zapisać się w AMSie musisz mieć opiekę "na papierze" nad małym na conajmniej 20h w tygodniu. Krippe, Tagesmutter, albo osoba prywatna, która poświadczy że będzie się zajmować małym.
Może warto do pracy na chwile, a jak będzie jak kiedyś to wtedy się zwolnić :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Karolask super sliczne te ubranka [emoji7][emoji7]

U nas ostatnio ciezkie kilka dni bylo mala w dzien malo spala prawie wogole w nocy caly czas plakala nie wiadomo czemu. Od wczoraj jest troche lepiej ;)

A tak to pakujemy sie powoli bo w poniedzialek przeprowadzka a tych gratow jest troche :/


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola może przeczuwa zmianę i wyczuwa wasz stres i sama też jest niespokojna. Ojjj gratów jest tyle, że nie da się opisać hehe

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Noo graty .... Rok temu bez dziecka jeszcze tyle ich mielismy a teraz jakbysmy mieli sie prEprowadzac. Uhuhu ale nie planujemy ;)

U nas ok. Zimno ale spacerek z rana byl.
Pozatym kiedys poddalam sie z usypianiem dziecka i dalej mała kolysalam na rekach... Ponad9 kg to juz rece opadaja. Dzis zaspala jakby zawsze tak zasypiala. .. Pomarudzila ale zaraz ciiiii i zaspala nawet nie wiem czy w 5 minut ;)
Oby bylo juz tak
 
Karolask świetne te ubranka, kolory ze tak powiem ''moje'' [emoji7] płaszczyk super nawet sama.bym taki włożyła hehe

U nas ciężko od pworotu z pl. Mala chyba tęskni za dziadkami a szcZególnie za babcią która specjalnie na tydzień wolne wzięła i wisiała nad nią cały czas i sobie pogaduszki urzadzaly hehe :D Marudzi całymi dniami, dalej wisieć na cycy by chciała. Strasznie się denerwuje gdy pcha piastki do buzi. Kiedyś tylko ciumkala teraz tak szoruje po dziaslach ze szok :O Na zęby chyba za wcześnie,.. w sobotę 3 miesiace skońcZyła.
Aa i sie nie chwalilam... Już ponad tydzień Gabrysia jest uwolniona z szelek [emoji173] fika jak szalona[emoji16]

My się przeprowadziliśmy początkiem maja ale to z drzwi do drzwi bo mieszkabie obok:) ale gratow cala masa była. O ciuchach to nawet nie wspomnę [emoji23] tak na marginesie strasznie mi sie tu nie podoba, myślimy nad prEprowadzka

Anet mi się wydaje ze lepiej wrócić do pracy na krótki okres czasu tak jak już dziewczyny wspomnialy. Chyba ze uda się wykombinowac tą opiekunkę....:)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kulka fajniutko że Gabrysia już ma wolne nóżki :) niech teraz nadrabia fikaniem ;)
Ja też bym się chętnie przeprowadziła bo nasze małe mieszkanko ...kuchnia plus salono sypialnio bawialnia także tego....ale znaleźć fajne mieszkanko nie daleko bo ogrom do przewożenie był by i wogole cenowo, ciepelkowo hmmm ciężko raczej choć napewno jakbym siedziała i tylko tego szukała to coś bym zapewne znalazła...
Niestety wcześniej było lepiej w firmie a teraz już się siedziba godziny warunki placa zmieniła a że muszę raczej na siebie liczyć co chodzi o opieke dlatego się zastanawiam na parę miesięcy żeby pójść na AMS... opiekunkę podobno dziewczyny podają nie raz babcie których i tak tutaj nie ściągają... jakiś ten koniec roku nie ciekawy u nas w tym roku pod wieloma względami.
Ola powodzenia w przeprowadzce, napewno Mała czuje ale jak już wszystko ogarnięcie to będzie cieszyć w nowym miejscu :)
Trzymajcie się ciepło Mamuśki!

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anet najlepiej właśnie jak to ktoś na emeryturze jest itd. Ma czas zająć się dzieckiem oficjalnie, tylko pasowałoby żeby tu mieszkał bo mogą sobie Meldezettel zażyczyć...albo jakaś inna mama co tu mieszka może Ci podpisać oświadczenie, gorzej jak AMS wyślw na kurs, do nowej pracy itd.
Anet my wcześniej też na małym mieszkanku, pewnie dalibyśmy radę dłużej, ale tam piecyk od wody był tak głośny, że jak się Laurze włączyła faza na wybudzanie przy nim to nic nie można było wieczorem zrobić [emoji14]

Kulka super, że jej zdjeli :) musi się trochę napewno oswoić z wolnymi nogami ;)

Przeprowadzkom mówie nie!! No chyba, że za kilka lat jak się mi trafi fajny domek z ogrodem pod Wiedniem, albo jak mąż znajdzie argumenty za przeprowadzką na stare lata do Salzburga...ale wtedy już nie będzie miał takiego popędu na narty to pewnie mu się odwidzi :)
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry