reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Nie chce pisać skargi teraz, poczekam do jej wizyty, bo boje się, że się będzie mścić, mówiła coś o tym, że być może przyjdzie z kimś, na to też liczę. Herbata Poprawka, ona nie widziała dziecka przez okno, ona przejazdem widziała telewizor, dziecka z auta nawet nie mogłaby zobaczyć, w tym cały paradoks, że widziała włączony telewizor. Męża mojego nie lubi to wiem, bo nie raz wchodził z nią w dyskusję, gdy miała inne zdanie niż my, jak np. gdy stwierdził, że my sobie dajemy radę i nie potrzebujemy do niej dzwonić. Dziwiła się też jak przychodzi to ja jestem uśmiechnięta, bo duńskie mamy to nic tylko narzekają i płaczą. Tak więc jak my możemy sobie z uśmiechem i bez jej cennej pomocy radzić z naszym pierwszym dzieckiem. Tym bardziej, że nie mamy zbyt wielu znajomych.
 
reklama
Friggia było by dobrze gdyby z kimś przyszła. Wdać podejście...zamiast sie cieszyć że ojciec dziecku czas poswieca to robi wszystko zeby go zniechecić!!! Paranoja...
Ja przy pierwszej 2 wogóle nie kontaktowałam sie z pielegniarkąmi,nie podawałam im adresu pod którym mieszkam hihi. Niestety przy bliźniakach już mnie dopadła:wściekła/y: nie nawidze obcych bab przy moim dziecku:dry:
Ale o co mi chodzi..też była zdziwiona ze nie narzekam bo bliźniaki i zajmuje sie sama...i nawet ją w niektórych kwestiach poprawiam bo miała przestarzałe wiadomości. ie lubiła mnie ...
To jest dziwne bo zamiast wspierać rodziców to sie im rzuca kłody pod nogi:wściekła/y::wściekła/y:
Trzymam za Was kciuki:))))

Dziewczyny o co będzie pytał lekarz na pierwszej wizycie?
 
poziomki Czy to pierwsza ciąża :-D, czy palisz, pijesz, na co chorujesz i to chyba tyle, tzn. jeszcze jaki szpital i położną wybierasz (i czy chcesz chodzić do położnej), czy potrzebny Ci tłumacz i mnie jeszcze pytał czy chcę badania krwi, co chyba jest oczywiste. no i to było jedyne badanie jakie miałam :-)

Dzięki dziewczyny za wsparcie w tej dziwnej sytuacji. Cieszę się, że mogłam się tym z Wami podzielić i trochę pożalić
 
Haha wiesz.tutaj .musze.gadać. po.angielsku:) Gdyby.chciał.jakiś.szczegółowy.wywiad.musiała.bym.sie.lepiej.przygotować:)
A.to.można.nie.chcieć.chodzić.do.położnej?:confused:
 
Friggia Jestem w szoku! W ogóle co ta baba sobie myśli?! Jak tak może mieszać wam w życiu, przecież to Wy wiecie co jest dobre dla Waszego dziecka. No bo rzeczywiscie po co macie dawac malego do dagpleje skoro R. Jest w dom i moze się nim zająć. Przyjdzie pora to poślecie malego do orzedszkola, ale to Wy zdecydujecie kiedy, a jej nic do tego!
Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczy, bo to jest nie do pomyslenia co ta baba wyczynia!!


Herbata
Odpowiem na Twoje pytanie na prywatnym, takze zajrzyj tam ;)
 
poziomki zapyta tez o to czy wiesz jaka masz grupe krwi, ile wazysz, ile masz wzrostu i wszystkie takie duperele. o ile sie nie mysle to pewnie jedna z trzech wizyt obowiazujacych w ciazy. pewnie badania krwi, moze moczu, tetno. ogolnie moze zalozy karte wiec same podstawowe info. nic ciekawego. mnie tam nie pytali czy chce chodzic czy nie chce, szpital tez sami wybrali, ale to ten polozony najblizej wiec w sumie nie wybralabym innego.


friggia
bo dunskie matki to w ogole sa masakra. widac ona bylaby zadowolona gdybys ryczala jej w rekaw i zastanawiala sie nad oddaniem dziecka...

tusienka
zaraz czytam :-)
 
Friggia W przyszłości na pewno... ale jeszcze nie teraz ;-) Zajrzyj na prywatny to bedziesz wszystko wiedziala ;-)
Masz racje ta sytuacja Was zbliza, bo jakby nie bylo musicie sie w takiej chwili wspierać nawzajem! :tak:
 
reklama
hej :-)

friggia nie martw sie, bedzie dobrze, szkoda tylko ze musicie sie tyle nastresowac przez jakas dziwna kobiete :eek: ja tez zawsze jestem zadowolona jak przychodzi nasza pielegniarka ;-) ale ta nasza jest normalna i jej to nie przeszkadza :-D

a co do dunskich ojcow, to ja slyszalam i widze, ze wlasnie duzo sie dziecmi zajmuja i wstaja w nocy, wychowuja, chodza na spacery. Czy to na dworze pelno widze Tatusiow z wozkami, czy z dziecmi u lekarza, czy odprowadzaja do przedszkoli, czy na basenie, wszedzie ogolnie :tak: takze mam odmienne doswiadczenia ;-)

poziomki ja tez nei wiem, czy mozesz odmowic pojscia do oloznej, bo to ogolnie ona a nei lekarz, bedzie prowadzic Twoja ciaze. A co do tlumacza u lekarza, mieli to zniesc od Nowego Roku, ale nie wiem, czy przeszlo, wartoby zapytac w komunie. Moja kolezanka na kazda wizyte u poloznej i lekaza miala tlumacza, na porod nie, bo tlumacza trzeba umowic wczesniej, a ona przeciez nei wiedziala kiedy sie zacznie ;-) kolezanka z nia pojechala, taka ktora mowi plynnie po dunsku.

A my mielismy 3 tyg przerwy w chorobach i znow Luska zasmarkana. Maly za to rozrabia, jest ciagle w ruchu, juz sie boje, co to bedzie pozniej ;-)

w czwartek ma padac snieg! :-D
 
Do góry