reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

A widze ze macie temat imienia to ja dla chlopca chcialam z moim M dac Mathias no i w pl wszyscy gadali ze bedzie sledz... No ale bedzie corcia
 
reklama
LuliM imienia jeszcze nie mamy, może Roksanka ale jeszcze nic nie postanowione.
friggia1985 brzuszek wygłaskany na zaś :)

witaj mad1987 , ja też jestem tu nowa, ale jak widzę z najmłodszą ciążą :) wy już wszystkie będziecie wypakowane a ja dalej i dalej nie hehe. Ja będę rodziła w Hillerod, czy któraś z was tam rodziła? Jak u was było albo jest z wyprawką , kupowałyście wszystko tutaj czy w pl, ja właśnie porównuje ceny w internetowych sklepach tu i w pl choć jeszcze mam dużo czasu, może pisałyście już o tym wcześniej ale ten wątek ma ponad 100 stron więc rozumiecie. Pozdrawiam.
A pogoda do godz 10 była piękna a potem słonko się schowało i nie zapowiada się że będzie lepiej.
 
iankaJa rodzilam w Alborgu, a wyprawke mam w 90% z PL. A co do czasu to ja tez tu trafilam jak bylam w ciazy a teraz moj szkrab ma juz prawie pol roku, takze ani nie zauwazysz jak to zleci :-)
 
friggia ja tez bede musiala przez to przejsc, ale jeszcze najpierw zadzwonie do ambasady, moze uda mi sie wyrobic Mlodemu paszport na podstawie dunskiego aktu urodzenia, bo jak nie, to ktos z nas bedzie musial jechac specjalnie do Pl, a jakby sie udalo, to bym po prostu pojechala z dzieciakami w grudniu wyprawiac chrzest.

justynaj u nas tez wiele osob mialo "ale" a imieniem, Ze Julianka to troche udziwnione itd, ale jakos jak urodzilam juz, to ciagle slysze "o, jakie piekne imie!" ;-) Synek za to bedzie sie nazywal Vincent, czego cala rodzina przezyc nie moze, oprocz mojego ojca, ktory mieszka na stale w Paryzu i chociaz dla nie go to imie wcale dziwne nie jest. I tak ogolnie zainspirowani Pulp Ficion stwierdzilismy, ze jakby jednak niespodziewanie Vincent okazal sie dziewczynka, to bedzie Mia. Moja kolezanka zawsze dobrze ucinala dyskusje w tym temacie, mowiac rodzinie, ze po 9 miesiacach ciazy i 16 godzinnym porodzie chyba moga sobie nazwac jak chca :-D

anansie wlasnie to jest kolejny minus donoszenia dziecka do terminu - wszycsy wymagaja, zebys im powiedziala, kiedy wreszcie urodzisz. A najgorsze jest, jak spotykasz kogos ledwo toczac swoj wielki brzuch, a ten ktos krzyczy "to Ty jeszcze nie urodzilas??!!" no popatrz, nie. Ale na pewno juz niedlugo :tak:

mad1987 witam i gratuluje :-) widze, ze na pierwsza ciaze w wiekszosci mamy dziewczynki :-)

Chyba tylko friggia i hopsasanka maja chlopcow?

ianka ladne imie wybraliscie :tak:
jesli chodzi o wyprawke, to ja sie zdecydowalam wozek zamowic z Polski, wprawdzie tu sa identyczne, ale 2 razy drozej. Co do mebli, to kupujemy na miejscu, w Ikea, niedrogo jest i ladne mozna wybrac. Ciuszki mam duuuzo po Juliance, ale z tego co widze tu tez da sie dostac fajne i niedrogo, w Baby Sam sa takie promocje, ze wychodzi taniej niz w Pl, fajne rzeczy sa tez w H&M, choc niektorzy mowia, ze sredniej jakosci. Sporo rzeczy dla bobasow da sie tez kupic w marketach typu Bilka czy Fotex. Kosmetyki przywiozlam z Polski, bo chcialam emolienty, Balneum, a tu chyba nie ma, tzn pewnie w aptece da sie dostac np z Avene, czy innej takiej firmy, ale jeszcze sie nie rozgladalam.

Buzka
 
jeśli chodzi o ciuszki to moja siostra i szwagierka urodziły pół roku i 4 miesiące temu córeczki tak że już zapowiedziały żebym nic nie kupowała z ciuszków bo jak bede na święta to one mi to wszystko zapakują:) tak że tu możemy zaoszczędzić
 
Ja wyprawke skompletuje na swieta jak bede w pl juz mam wozek ktory juz wczesniej kupilam w pl i jekies 2 miesiace temu kupilismy lozeczko w baby samie akurat byla promocja... Z ubranek tez juz prawie wszystko mam wlasnie dzis pozamawialam paczki dla malej z babysam, matas i libero... Tylko zostaly kocyki itp... A moja niujia bedzie miala na imie Wiktoria pozdrawiam
 
Ale żeście się rozkręciły! To tak ta pogoda działa czy jak? Bo ja nie nadążam czytać :-p

A tak żeby nie wprowadzić Was w błąd, to proszę zajrzycie do wątku o formalnościach, ostatnio troche pomieszałam z tymi sprawami paszportowymi, ale już się poprawiłam, a nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzać - chodzi o ten akt urodzenia. Za pierwszym razem wystarczyło mieć ze sobą duński, za drugim zawołali już od nas polski. Ale żeby się upewnić zadzwońcie do ambasady, żeby mieć pewność, że nic się nie zmieniło!

mad1987 witaj wśród nas :-)

Dziewczyny odezwe się później bo mi mój mały potworek włazi na kolana i nie daje pisać.
Buziak
 
Hej :-)

Witam nowe Mamusie na Naszym wątku!
:-)

Rzeczywiście Dziewczyny rozkręciły się z tym pisaniem jak szalone, ale to dobrze:tak: Pogoda od dwóch dni u nas też przepiękna. :-) Chyba troche za szybko się cieszyłam, że przeszły mi te zatoki, bo dziś znowu mnie pobolewało, ale na szczescie za tydz. jedziemy do PL, więc będę mogła iść do lekarza.

Czytałam, że pisałyście o karaniu dzieci. U mnie najlepiej sprawdza się jak powiemy Lence, że jak dalej będzie się niegrzecznie zachowywała to będzie siedziała sama w innym pokoju i działa, ale też nie mam ogólnie problemów z Lenką, jak to dziecko rozrabia czasem i to wszystko, więc narzekać nie moge.

Dziewczynki z brzuszkami-przytulaski dla waszych brzuszków i buziaki dla wszystkich Bąbelków!:tak:
 
reklama
Hej dziewczyny,tez sie ciesze,ze sie rozpisalyscie.a ja wlasnie upieklam kruszon,czyli inaczej plesniak albo skubaniec. No i u mojej corci jest kolezanka Dunka.... I ojej...ciasto nie smakuje bo jest dzem porzeczkowy. Generalnie ciasto jest dobre bo jest takie slodko kwasne. Czasami mnie frustruje to,ze dunczycy musza miec wszystko takie przeslodzone, a jak juz jest troche kwaskowate To juz tragedia. Ale sie ciesze, bo pewnie mojemu tez nie bedzie smakowalo wiec cala blacha dla mnie i dla corci:-):-):-) No ladnie przytyjemy:-)
 
Do góry