reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Karola witaj :-) Zapraszamy zapraszamy! Długo już w Danii mieszkasz? To będzie Twój drugi poród tutaj czy pierwszy?

Faktycznie brzuchatek u nas teraz wysyp :-D I przeważają dziewczynki jak na razie i te w brzuszkach i wśród dzieciaczków urodzonych. Oj Friggia nasze chłopaki to będą miały powodzenie i w czym wybierać kandydatkę na ukochaną :-p
Ja również mam problem ze skórą Nikodema - na rączkach, policzkach i udach ma wysyp małych krosteczek, które raz po raz go swędzą. Lekarze w PL powiedzieli mi, że Niko ma atopową skórę i mam stosować emolienty by ją natłuścić. Nakupowałam tego za koszmarne pieniądze i według mnie nic nie dają. To może mieć podłoże alergiczne i obstawiam białko, ale jak mam odstawić młodemu mleko jak on mi w nocy i rano jeszcze pije? Poza tym kocha jogurty i wszelkie twarożki. Sama nie wiem, jak sobie z tym poradzić.

Justynaj współczuję tej szkarlatyny - skąd to paskudztwo się bierze? Uważaj na siebie i maleństwo by nie przeszło to na Was!

Jeszcze trochę, a co niektóre maleństwa się urodzą :-) Dacie radę mamuśki!

A ja znikam robić kolację. Buziaki
 
reklama
Justynaj Moj to w ogole nie lubi ciast ani ciastek, jedynie czyste muffinki lub ciasto bananowe, czyli spody kupione plus banany, plus bita smietana. Dlatego rzadko cos robie, no bo nie powinnam tyle zjadac ;-).
Ta szkarlatyna mnie przerazilas, slyszy sie o tym, ze cos takie jest, ale chyba nigdy nie slyszalam, zeby ktos mial. Kuruj corcie kuruj!

hopsasanka No chlopakow to jest deficyt, dziwne, jak bylam w Polsce to sporo moich kolezanek urodzilo i wszystlkie mamy synow, a tutaj same corki ;-). A ta wysypka u Niko to tez nie od ciepla? Bo Dimi tez ma takie drobne, czerwone krostki i lekarz mowil, ze to od ciepla i zebym sprobowala z maka ziemniaczana, no wiec probuje. Tyle, ze Dimka nic z tego nie swedzi i nie denerwuje.
 
Wiadomość z przed chwili!

Anansie urodziła!!!!
:-)

Przed chwilą dostałam od niej smsa:

" Wczoraj o 9.20 urodziłam synka. Noah waży 3850. Długi 53cm.
Ps. jak tylko będę na siłach wejść na forum to napisze co i jak. Buziaki"

 
Hej :-)

Karola Witaj w Naszym gronie!;-)
Coraz więcej nas tutaj, super :tak:

Ka-mila Lenka ogólnie bardzo lubi bawić się w swoim pokoju, czasami znika i bawi się w nim i tylko słychać jak coś tam rozmawia z zabawkami, ale kiedy kazemy iść jej za kare to nie chce, no chyba że jest obrażona to sama idzie, a ja jak jej kaze iść do pokoju za kare to jest wielka tragedia, ze musi tak isc i czasami musze ją tam przytrzymać, więc po chwili przeprasza i mówi, że już będzie grzeczna, choć nie zawsze tak jest ;-)

Co do szkarlatyny to nie dawno miał synek mojej znajmej, ponoc zarazil sie w zlobku. Ja nawet dokladnie nie wiedzialam co to jest ta szkarlatyna, tyle tylko co mi sie o uszy obilo.

Ostatnio pisałam, że mam nadzieje, ze Lenka pojdzie tak ok sierpnia do przedszkola, ale przyszedl list, ze od 1 maja jest miejsce i czy decydujemy sie na nie, no to pojechalismy do komuny i pytamy czy jest mozliwosc zeby poszla pozniej i powiedzieli ze nie, bo ona w czerwcu konczy 3 latka i juz musi isc. Na sama mysl plakac mi sie chce, Lenka jest tak przywiozana do tego zlobka, ma swojego ulubionego kolege, caly czas z nim sie bawi i mowie jej ze bedzie musiala isc do innego przedszkola, to mowi ze Asbjorn tez idzie z nia do innego, a to dlatego ze oni czesto chodza w odwiedziny do innych przedszkoli i ona mysli ze to znowu bedzie taka wycieczka:-( Nie wiem co to bedzie, pewnie pierwsze dni beda strasznie, no ale co zrobic, musimy przez to przejsc. Ciesze sie jedynie z tego ze w tym przedszkolu (to jest Bornehuset) sa tam posilki, sniadania, obiady itd. Musimy pojsc, dowiedziec sie jak to wszystko tam wyglada.

W piątek jedziemy do PL, także przez ok 2 tyg. bede nie obecna, ale w miare mozliwsci bede starala sie zagladac. Buziole
 
Ostatnia edycja:
Karola witaj, faktycznie coraz wiecej brzuszkow u nas :tak:

friggia, justynaj Wy ciagle cos pieczecie :-D ja myslalam, ze dunczycy to w ogole slodkiego nie lubia, bo wszystko maja nieslodkie. Jogurty nieslodkie, bita smietana tez...:-)

Justynaj ten przepis, co ja pamietam od Mamy, jest identyczny jak pisalas, wiec nie bede sie juz powtarzac, moze sie do niego zabiore :tak:

Tusienka nie martw sie na zapas, moze akurat tam sie jej spodoba jeszcze bardziej. Milego pobytu w Polsce i od razu Wesolych Swiat i smacznego jajka :tak:

Dziewczyny, ja odkrylam, po czym Julianka ma te histerie, podawalam jej przez 5 dni lek na alergie zapisany przez lekarke w Polsce, bo miala taki katarek troszke przewlekly, dopiero po paru dniach wpadlam na to, ze na ulotce jest napisane, ze moze powodowac nadpobudliwosc, drazliwosc itd, wiec poszukalam na internecie i przeczytalam, ze niektorzy rodzice przestali go podawac wlasnie ze wzgledu na napady histerii udzieci. Takze odstawilam i od tego dnia problem sie skonczyl :-)

Ja za to z nowa eneria zabralam sie za zalatwianie, wizyte w szpitalu mam na srode, 4 kwietnia, zobacze, co mi powiedza, zlozylam podanie o dodatek mieszkaniowy, nawet ze slownikiem i wujkiem google z 1/4 nie zrozumialam, wiec nie wiem,c zy dobrze jest wypelnione, no ale trudno, jakby cos bylonie tak, to sie z nami skontaktuja. A dzis zabieram sie do zapisywania Lusi do przedszkola.

Pogoda nas rozpieszcza, jest slicznie, Luska siedzi codziennie w piaskownicy i babki robi.

Buziaki ;-)
 
reklama
aha i dziewczyny z dziecmi "przedszkolnymi" - jakbyscie mogly, to zajrzyjcie prosze do watku o przedszkolach, moze cos mi bedziecie mogly doradzic ;-)
 
Do góry