reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Hej :)

A my mielismy niezla niespodzianke - zawitala do nas moja bardzo dobra kumpelka z czasow studiow :) :) :) Zapowiadala sie juz 100 razy i nic. Dzien wczesniej odezwala sie, wypytywala o plany na wakacje itd., ale nic nie podejrzewalam. A tu dzien pozniej dostaje od niej smsa, zebym byla o tej i o tej na skype, wiec siedze i czekam a tu pukanie do drzwi :) Superowo bylo. Wygadalysmy sie, nawspominalysmy, a teraz pora wrocic do codziennosci :) Dziewczyny w jakich sieciach macie internety ? My mamy w 3 i ostatnio to jest pogiecie co sie dzieje, czasami to nie mamy intera po 3 dni :wściekła/y:
Pozdrowionka
 
reklama
dalipska, ale Ci fajnie, nas mało kto odwiedza, ale to zbyt daleka droga z naszych rodzinnych stron jak na krótki, spontaniczny wypad.

My mamy internet ze Stofy i jesteśmy zadowoleni.
 
Hejka :-)

Witaj anielka.:-)

Dalipska To super miełaś niespodzianke.:-) Ja bym chyba szoku doznała jakby mi koleżanka w drzwiach stanęła.;-) A internet mamy z TDC, wczesniej tez mielismy 3, ale zrezygnowaliśmy, denerwowało nas, ze mają limit. Teraz z TDC jestesmy bardzo zadowoleni, nie ma zadnego limitu, internet jest cały czas, nigdy nie zdazyło się zeby nie bylo, a w 3 zdazalo sie czesto, że nie było przez pare dni.

Ale ciepluśko od paru dni, super kocham taką pogodę, choć za długo się nie posiedzi na dworku. Dziś poszlismy na spacerek, potem nalałam Lence wody do baseniku i sie pluskala na balkonie;-) Jutro jak bedzie taka pogoda to jedziemy do Sommerlandu.
A i tak po za tym to na 99% w nastepnym tyg. jade do Polski na tydz. moze dwa, ale bez Męża niestety, ale potem przyjedzie po nas.

Miłego weekendu Mamuśki :)
 
ka-Mila pytalas kiedys o ten pojemnik z JJC, znalazlam go w tym sklepie JJ Cole Collections Pojemnik na Pieluszki i Chusteczki - w 4 wzorach cena 139.00 PLN, zastanawiam sie sama nad nim, ale jakos nie moge sie zdecydowac.

Ja mam internet z Fullrate i jest jak najbardziej ok, doplacamy jakies 30-50dkk i mamy tanie rozmowy miedzynarodowe dodatkowo. Przeszlam juz przez 3 i TDC, z czego z tym ostatnim mielismy problem, zrezygnowalismy z abonamentu i przeszlismy na fullrate, a po 3 miesiacach przyszedl rachunek razem z odsetkami jako, ze przestalismy placic (ktos sie pomylil i nie anulowal umowy jak nalezy, dziwne bylo tylko to, ze rachunek dopiero przyszedl 3 miesiace pozniec/za 3 miesiace plus odsetki)
 
O rety, jaka cudna pogoda, cały dzień nad morzem, wspaniale! Takie lato lubię, dość ciepłe na letnie ciuszki i wypad nad morze, ale bez wstrętnych upałów:tak: Miłego korzystania ze słoneczka życzę :)
 
Hej Dziewczyny :)

Ja tez sie ciesze niesamowicie z pogody...choc upalow nie cierpie, bo zaraz mi sie w glowie kreci.

Dzieki Dziewczyny, musze pomyslec nad czyms innym z internetem, bo z tym juz mozna krecka dostac, chyba sie przejde w tyg. i podowiaduje o czyms innym.

tusienka24 - To widze, ze nietylko my mamy takie zawieszenia z 3 :wściekła/y: Zycze milego wyjazdu :)

friggia1985 - o boziu, to nieciekawie z tym internetem, ale bym sie wsciekla :-(

echo - my tez weekendujemy nad morzem :) Jutro jak bedzie pogoda znow sie wybieramy :)

Milego weekendu :)
 
Witam Dziewczyny:-)moge dołaczyc do Was??
mieszkam w danii od roku.mam mala coreczke i jak sie okazalo jestem w ciazy z drugim dzidziusiem:-) w piatek ide do lekarza zeby potwierdzic ta wiadomosc.mam ogolnie stres bo nie wiem jak to wszystko sie tu odbywa.chodzi mi o prowadzenie ciazy,porod...
w ktorym szpitalu rodzilyscie??dodam ze nie znam jezyka do szkoly dopiero sie wybieram,wiec jestem troche przerazona.pozdrawiam wszystkie mamusie:-)
 
Hejka :)

A Wy Dziewuchy co tak milczycie ? Piekna pogoda, pewnie korzystaja wszystkie :) My dzis 4 h na spacerku, padam, ale trzeba bylo mi tego, bo kilka kg mi doszlo ostatnio, wiec dobrze mi to zrobi :p

anansie - witaj z nami :) Pewnie, że dolaczaj do nas :) Gratuluje ciazy :) Co do porodow tu nie pomoge, bo rodzilam w Polsce, ale z tego co wiem to dziewczyny bardzo sobie chwala porody tutaj, opieke. I z jezykiem nie ma problemu, bo tlumacz kazdemu przysluguje :) Bedzie dobrze ! A jak sie czujesz ?

Dziewczyny, a co z prywatnym watkiem, utwarzamy ? Ja pisze juz na innym prywatnym i b. sobie chwale :)
 
Ostatnia edycja:
Witaj anansie :-). Gratuluje malenstwa! Ja poki co nie rodzilam (ale zbliza sie to wielkimi krokami ;-) ), a rodzic bede w Aalborgu. Co do porodu to wiem tylko, ze po ok.4godz. po bede przewieziona do hotelu (jezeli nie bedzie powiklan), przy drugim dziecku wracasz do domu. Nie wiem czy wszedzie jest tak samo, ale jesli chodzi o prowadzenie ciazy w moim przypadku, no to jest i go nie ma jednoczesnie. U lekarza bylam tylko jak dowiedzialam sie o ciazy, on zrobil test potwierdzajacy, jak sie okazalo zadnych badan w Danii w tej chwili sie juz nie robi, jedynie na moje zyczenie zostaly mi zrobione badania krwi, moczu i zapisalam sie do poloznej. Od tej pory z lekarzem sie nie widzialam, tylko srednio co miesiac, poltora mam wizyte u poloznej, ktora przeprowadza krotki wywiad, pomierzy, podotyka i tyle. No i oczywiscie dostajesz skierowanie (a raczej list) na USG, ja dostalam od razu na wszystkie 3 do konca ciazy (mialam jedno dodatkowe, bo dziecko nie chcialo sie obrocic). Jesli chodzi o jezyk to nie ma problemu, ja zrezygnowalam z tlumacza, bo jesli znasz jezyk angielski to nie ma zadnego problemu, z kazdym jak do tej pory moglam rozmawiac po angielsku, no a jesli nie, no to moga Ci wpisac w dokumentach, ze zyczysz sobie opieki tlumacza.
Wiecej na pewno opowiedza Ci bardziej doswiadczone mamy, ktory rowniez porod maja za soba :-).

Dziewczyny mam pytanie, jesli ktoras z Was korzystala z tego kosza na pieluchy Angelcare to powiedzcie mi na ile mniej wiecej starcza wklad (tzn. czasowo nie ilosciowo, bo wiem, na ile pieluch ale nie mam doswiadczenia w kwestii pieluch i tego ile sie ich zuzywa), bo chce zamowic wklady i nie wiem w ile sie zaopatrzyc.

A po drugie nie wiecie co sie dzieje z ka-Milą? Czyzby maluch "wyskoczyl" przed czasem? :-)

dalipska ja jestem za co do prywatnego, ka-Mila cos zalozyla, ale ja sie na tym nie znam
 
reklama
Hejka Mamuśki:-)

Witaj anansie Gratuluje maleństwa:-) Który to t.c? Ja rodziłam w Randers i z porodu jestem mega zadowolona. Opieka była super, warunki też. Ja po 5godz. zostałam przewieziona z córcią i mężem do hoteliku położniczego, bo żadnych powikłan nie było. Wiem też,że kobiety, które rodzą drugie dziecko po ok. 4 godz. są wypisywane do domu, jeśli nie ma zadnych problemów. To dla mnie akurat jest minus, ale po za tym wszystko ok. Ja ciąże prowadziłam tu i w Polsce, tyle ze tu dopiero od połowy jakoś i były to takie bardziej rutynowe tylko kontrole. A Ty w jakim miescie mieszkasz?

No ja się tez właśnie zastanawiam co z ka-milą.

dalipska Z tego co wiem to wątek prywatny już jest. Tylko ja np. nie moge w ogóle wejść na niego. Też pisze na innym prywatnym i to zawsze lepiej jak sie ma swiadomosc ze nikt obcy czytac nie bedzie i mozna swobodnie sobie pisac.;-) Ewentualnie jesli tu faktycznie cos jest nie tak z prywatnymi watkami to ja pisze na phorum.pl i ta mozna utworzyc prywatny watek, wiec jak byscie chcialy to dajcie znac.
 
Do góry