reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

reklama
Hej. U nas dziś w nocy gorączka... mam nadzieję, że nic się z tego nie rozwinie bo w week mam szkołę, a T ma dyżur, po za tym w weekendy nie chce po dyżurnych lekarzach z małym chodzić.
Justa, zdarzyłam nadrobić co tam napisaliście już ;) Witam cieplutko :*
Kasia-matyi, to ja pisałam, a Justa to cytowała :p Ja bardziej pamiętam Cię z mam jedynaków aniżeli z twgo wątku, a uwierz mi na nim jestem baaardzo dlugo jakies 4 lata. Zmykam kawę sobie zrobić bo od 3 w sumie nie śpię... Miłego dnia!
 
łoł nie zauważyłam jakoś ;-) na jedynakach tez się trochę udzielam, ale tutaj więcej no i w sumie zaczęłam właśnie tu ;-) no ale nie jestem na nim tak długo jak ty ;-) chyba w tamtym roku zaczęłam bo wcześniej siedziałam tylko na forum prawniczym i pomagałam mojemu M w sprawie sądowej ;-) potem zaczęłam pisać tu i nagle się tego narobiło bardzo dużo i się okazało, że codziennie muszę coś napisać ;-) jak nie tu to tam ;-)
 
Kasia-matiy życie mnie pochłonęło na pewien czas, teraz zatęsknilam, więc wróciłam. Nie samym bb człowiek żyje. Teraz mamy jedynaków to raczej mamy w ciąży, starające soe lub mamy kolejnego malucha hehehe :)
 
Dzien dobry;-)
U nas dzis w koncu piekna pogoda, spalismy do 6.50 Bartek zaszalal:-DŁ wlasnie wyszedl do pracy. O 12 wychodzimy z Bartkiem bo maja byc wynki w przedszkolu, oby sie dostal
Fanta, zdrowka dla Dudusia:tak:poczytywalam mamy na jedynkach i faktycznie jest tak jak piszesz:-Dja znowu im Bartek straszy tym pewniejsza jestem ze zostanie sam. Nie lubie siedziec w domu i na sama mysl o zaczynaniu od poczatku slabo mi:-pa Ł nawet w zartach nie chce slyszec mowi ze jesli mi kiedys odbije i zechce kolejne dziecko bede musiala szukac innego faceta bo nie z nim takie numery:-D
 
no oprócz mnie, i pewnie jeszcze długo się to nie zmieni ;-) teraz mamy takiego doła finansowego że chyba faktycznie już gorzej być nie może ... gdzie w tym wszystkim drugi maluch :baffled:

u nas wynik z p-la będą 30 kwietnie jestem w trakcie składania papierów ... trzymajcie kciuki bo już mam dosyć, poszłabym do pracy żeby rodzine wspomóć i przestać się o chleb martwić, ale nie mogę bo mi syna do p-la przyjąć nie chcą ... nie mam normalnie siły już do tego, a kobitki sobie po znajomości załatwiają :-( a potem babcie o 13 zabierają do domu żeby nie płacić, mnie nie ma kto dziecka zabrać i muszę go zapisać na 9h .... a za rok zerówka i ciekawe co będzie bo już teraz widzę że problemy są bo brak miejsc i w szkołach i przedszkolach, wnerwiają mnie te kampanie wmawiające nam że posłanie 6-latków do szkoły to taki super pomysł i szkoły są na to gotowe, a taki guzik jak są jak miejsc nie mają bo dzieci za dużo, o reszcie nei wspomne ... ale puszczą potem jakiś filmik z 6-latkami co cieszą się ze szkoły i pokażą jakąś wzorcową szkółkę pewnie prywatną i będą wciskać nam kity!!! ale ja już wymyśliłam że jak mój skończy 6 lat to załatwię od psychologa żeby do szkoło poszedł rok później ;-)
 
Ja boje sie ze Bartek sie nie dostanie, niby zapisany jest od 8 do 17 ale kto wie, spelnia tylko 2 warunki:sorry2:a pierwszenstwo maja samotne mamy, rodziny wielodzietne, niepenosprawni itd ale zobaczymy jak to bedzie. Mam nadzieje ze sie dostanie bo ja musze isc do pracy, ciezko z jednej wyplaty wynajmowac mieszkanie i zyc:sorry2:
Kasia u nas jesli 3 latek sie nie dostanie to jako 4 latek niestety tak samo, bardzo rzadko zdarzaja sie wyjatki
 
Ostatnia edycja:
no włąsnie tego boję się najbardziej :-( co prawda Natan był na liście rezerwowej i pani kazała nam o tym wspomnieć, my w zasadzie spełniamy 3 warunki bo jest jeszcze specjalna sytuacja którą może uwzględnić pani dyrektor, u nas są to bardzo niskie dochody i brak możliwości podjęcia opieki przez dziadków :-( sytuacja materialna u nas jest teraz bardziej niż fatalna więc muszę iść do pracy, ale nie mam jak :-(
 
Kasia u nas nie slyszalam o specjalnych sytuacjach, u nas tez srednio z kasa pewnie dalibysmy rade zyc tak jak teraz ale ja chce juz wyjsc do ludzi, mam dosc siedzenia w domu:-p
No i Bartek sie dostal i to do tego na ktorym nam zalezalo:-D:-Dw maju bedzie otwarty dzien dla nowych dzieciaczkow
 
reklama
super :-) ale ci zazdroszczę, u nas to praktycznie nie ma szans, wszędzie po 80 dzieci na listach rezerwowych :-( wieść gminna niesie że kobiety z sąsiedniej gminy co pracują u nas w urzędach sobie pozałatwiały miejsca bo tak im wygodniej od razu po pracy sobie dzieciaczka zabiera, ich przedszkola puste a my nie możemy dzieci zapisać :-( taki los ... w tamtym roku koleżanka miała córę na 1 miejscu na liście rezerwowej a troje innych dzieci zostało przyjętych ...

u nas jest 10 pkt jeśli jeden rodzic pracuje na pełny etat, 5 pkt jeśli zapisujesz na więcej niż 8h i 5 pkt - szczególna sytuacja uwzględniona przez panią dyrektor (coś takiego mniej-więcej) ... samotna mama z wejścia dostaje 25 pkt a jeśli oboje rodzice pracują to 20 pkt ... liczę na to że ludzie jednak pozapisują na 5h ... a mieli zmienić przepisy, że ci co mają zasiłek z MOPS będą mieć pierwszeństwo przed pracującymi :-(
 
Do góry