reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

reklama
staram się wybierać te bez parabenów, na szczęście jest już takich coraz więcej chociaz osłabiają mnie niektóre reklamujące się jako super bezpieczne dla dziecka a zawierają PEGi i parabeny :-(
 
a ja myślę, że to nie jest kwestia wiary tylko zdrowego rozsądku i tego że takim syropkiem można zwyczajnie zaszkodzić, nie podałabym nigdy czegoś takiego bez konsultacji z lekarzem a nasza lekarka była wyraźnie przeciwna ... na rynku pojawiają się co rusz kolejne nowinki, ostatnio nawet na szybszy wzrost u dzieci !!! no paranoja

Święte słowa!Mi lekarka nawet na kaszel zakazała dawać syropy, bo twierdzi ze bardziej szkodzą niż pomagają. Powiedziała wprost ze jest to nabijanie ludzi w butelke i zarabianie ogromnej kasy!Bo, która mama nie chce by jej dziecko było zdrowe???
Ja z własnego doświadczenia wiem, że od kiedy odstawiliśmy dosłownie wszystkie leki, Gaja wychodzi z choroby bez antybiotyku, tylko ziólka i to zbierane samemu albo ze sprawdzonego zielarskiego!
Pewnie, że każda wierzy w co chce tylko trzeba mieć głowę na karku. A nie dać się zwariować, by nami rządziły reklamy.
 
Lena ja też wolę wybierać naturalne sposoby, czasem nawet sobie myślę, że szkoda że już dziś tak ciężko o prawdziwą zielarkę z prawdziwego zdarzenia, taką znachorkę, sama chętnie wielu rzeczy bym się poduczyła ;-) a co do reklam to niestety większość produktów działa na zasadzie - każda mama chce dobra dla swojego malucha ... w ten sposób reklamuje się już nawet słodycze, wystarczy haczyk w postaci "jako dobra mama daję swoim dzieciom tylko "zdrowe" słodycze z witaminami albo prawdziwym kakao" ... i słodycze zostały ułaskawione bo są "zdrowe" więc można je dawać nawet na śniadanko ;-)

ostatnio na kaszel dawałam Natanowi zaparzony imbir, cynamon i kurkumę - działa cuda ;-)
 
Lena ja też wolę wybierać naturalne sposoby, czasem nawet sobie myślę, że szkoda że już dziś tak ciężko o prawdziwą zielarkę z prawdziwego zdarzenia, taką znachorkę, sama chętnie wielu rzeczy bym się poduczyła ;-) a co do reklam to niestety większość produktów działa na zasadzie - każda mama chce dobra dla swojego malucha ... w ten sposób reklamuje się już nawet słodycze, wystarczy haczyk w postaci "jako dobra mama daję swoim dzieciom tylko "zdrowe" słodycze z witaminami albo prawdziwym kakao" ... i słodycze zostały ułaskawione bo są "zdrowe" więc można je dawać nawet na śniadanko ;-)

ostatnio na kaszel dawałam Natanowi zaparzony imbir, cynamon i kurkumę - działa cuda ;-)

o tego nie słyszałam, u nas była cytryna-imbir-miód no i do picia ziólka dziurawiec, rumianek,babka i macierzanka.
 
z tym że ten mój specyfik podaje się przez cały okres jesienno-zimowy z przerwami tygodniowymi co 2 tygodnie, słyszałam też, że mogą go pić astmatycy i podobno bardzo pomaga ;-)

a przy przeziębieniu standardowo piję sama i daję małemu herbatę rumiankową z miodem i cytryną, w tamtym roku rumianek sama na polach zbierałam i suszyłam

a dziurawiec to kiedyś czytałam że uważać trzeba z ilością ale dlaczego, to nie pamiętam

w t-cy jest sklep zielarski i tam polecała mi kiedyś kobieta syrop z wyciągiem z wielu ziół (m.in aloes i aronia tak jak w Bioaron tyle że naprawdę w 100% naturalny) ale trochę mnie osłabiła swoją niewiedzą bo powiedziała że zioła nie szkodą i można pić ile się chce tego :-( odpowiedziałam jej na to że w nadmiarze wszystko szkodzi, nawet naturalne wyciągi z ziół i owoców ... no ale kobiety z p-la kupują i są zadowolone ;-)


ale piękna pogoda dziś, idę z synem na spacer ;-)
 
Ostatnia edycja:
z tym że ten mój specyfik podaje się przez cały okres jesienno-zimowy z przerwami tygodniowymi co 2 tygodnie, słyszałam też, że mogą go pić astmatycy i podobno bardzo pomaga ;-)

a przy przeziębieniu standardowo piję sama i daję małemu herbatę rumiankową z miodem i cytryną, w tamtym roku rumianek sama na polach zbierałam i suszyłam

a dziurawiec to kiedyś czytałam że uważać trzeba z ilością ale dlaczego, to nie pamiętam

w t-cy jest sklep zielarski i tam polecała mi kiedyś kobieta syrop z wyciągiem z wielu ziół (m.in aloes i aronia tak jak w Bioaron tyle że naprawdę w 100% naturalny) ale trochę mnie osłabiła swoją niewiedzą bo powiedziała że zioła nie szkodą i można pić ile się chce tego :-( odpowiedziałam jej na to że w nadmiarze wszystko szkodzi, nawet naturalne wyciągi z ziół i owoców ... no ale kobiety z p-la kupują i są zadowolone ;-)


ale piękna pogoda dziś, idę z synem na spacer ;-)
Ja kupiłam sok z Acai za 85 zł w tym zielarskim koło Zusu i jak dla mnie rewelka;)
Pogoda przepiękna my będziemy szły dopiero po 15:)
 
no właśnie ja o tym zielarskim mówię ;-) kobieta stamtąd mi powiedziała że można wypić nawet cąłą butelkę na raz i nie zaszkodzi na pewno ;-) trochę mnei tym osłabiła w dodatku zamiast posłuchać co do niej mówię to się dalej przy swoim upierała ;-) a tam w tym specyfiku na pewno jeszcze dziurawiec i wiele innych rzeczy .. w nadmiarze - z pewnością może zaszkodzić jak wszystko ;-) miód zdrowy ale też za dużo jeść go nie wolno ;-)
 
reklama
Cześć dziewczyny widzę, że wątek odżywa :-)
Córka marnotrawna wraca na łono BB i jutro melduje się z kawą ok 9. Mam nadzieje, że będę miała co nadrabiać ;-)
Ameliee, gratki kochana! :*
RenataT, współczuję kochana, mogę powiedzieć, że wiem co czujesz...
Justa, ja po ziemniaki, nie po cukier :-p
Widzę, że Kasia-matiy, wątek zmieniła. Cześć kochana, witam się i tu :-)
Joanna, cieszę się kochana, że wszystko się układa. Oby tak dalej!
Monika, witaj serdecznie!
Aguska, pracusiu widzę, że i tu zaglądasz :-)
U mnie wieje i leje i tak na zmianę... potrzebuję wiosny.
Miłego dnia!
Zobacz załącznik 615418
Haha :-D Fanta rozłożyłaś mnie na łopatki. :-D:-D:-D
O tym cukrze to w grudniu, po południu było.:-p:-D:-D
Witaj na starych śmieciach ! :-D
 
Do góry