reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Wiecie co, przyszło mi do głowy, że może tej lekarce chodzi o to, by nie szczepić na polio jeszcze teraz. Wg kalendarza jest ono dopiero przy kolejnym szczepieniu. No, ale wtedy można kupić choć błonicę, tężec i krztusiec acelularne, np. Infanrix DTPa; zamiast szczepić dziecko refundowaną Di Te Per z lat trzydziestych :no:
 
reklama
No to ja mam 4 razy polio bo w 6 tygodniu tez majac szczepinke 5 w 1 ale tak jak mowisz i jest tez w tym kalendarzu jest napisane o szczepionce 4 w 1 bez polio.Tak czy siak mozna kluc tylko raz jak sie ma kase.
 
No to ja mam 4 razy polio bo w 6 tygodniu tez majac szczepinke 5 w 1 ale tak jak mowisz i jest tez w tym kalendarzu jest napisane o szczepionce 4 w 1 bez polio.Tak czy siak mozna kluc tylko raz jak sie ma kase.

No własnie w tym problem, że nie ma szczepionki 4w1 bez polio. To znaczy oficjalnie jest, ale nie ma jej na rynku polskim. Wiem, bo sama miałam ten problem. Dzwoniłam nawet na infolinię GSK. Są tylko 3w1 (DTPa), 5w1 (DTPa+HiB+IPV) oraz 6w1 (DTPa+HiB+IPV+WZWb).
 
No ale to widocznie to nie jest problem skoro i tak sie szczepi np ta 5 w 1 wszedzie...A ty nie szczepilas 5 w 1 ?Chodzi mi o 6 tydzien.
 
Matko kochan dziecwczyny :szok::szok::szok::szok::szok::szok: jestem pod wrazeniem waszej wiedzy:szok::szok::szok::szok:
tez ma dziecko, szczepilam go nie raz ale tyle co sie tu teraz dowiedzialam od was to nigdy nie slyszalam od zadengo lekarza.
 
Ja jeżeli chodzi o skojarzone to też nic niewiem bo dla nas były za rogie, więc mały jest szczepiony przychodniowymi szczepionkami.Dziś szczepinie zniósł bardzo dobrze, wcale nie płakał zobaczymy co będzie przez najblizsze dwa tygodnie.Oby nic...
Ide robic bogracz:-)Trzymajcie kciuki bo robie go pierwszy raz:-)
 
Iwonka - ja nie szczepiłam tą 5w1 w 6 tygodniu życia. Ja jestem bardzo sceptyczna jeśli chodzi o szczepionki - uważam, że im mniej dla takiego nowo narodzonego maluszka, tym lepiej.
Szczepiłam w 6 tyg tylko acelularną płatną 3w1 (Infanrix DTPa) właśnie i refundowaną WZWb. Rok temu HIB nie był jeszcze obowiązkowy.

Dlatego tak zachęcam reniferka żeby kupiła choć acelularną DTPa, jeśli ją stać, bo to aż strach szczepić tak starą szczepionką (mam tu na myśli refundowane Di Te Per). Obecnie szczepionki płatne są nowsze technologicznie i znacznie bezpieczniejsze.
 
U nas od początku było szczepienie skojarzone, 6w1, stwierdziliśmy, że skoro możemy sobie na to pozwolić, to nie będziemy Małej męczyć kilkoma kłuciami (i dobrze zrobiliśmy bo dla niej jedno ukłucie to była masakra ;-), tak się darła).I położna mi powiedziała, a później lekarz potwierdził, że jak się zacznie skojarzone, to trzeba cały czas skojarzone, a na odwrót, czyli te zwykłe, niepłatne to nie wiem, czy jak się tak zacznie, czy można przejść na skojarzone.Na mój rozum nie bardzo.No, ale ja się nie znam :sorry:
Idę sobie kolejną kawkę zrobić, 3w1, waniliową.Chyba się od niej uzależniłam :confused2:
 
reklama
Do góry