reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

PIĄTECZEK jak ja to kocham :-D:-D:-D
zmienił mi się grafik od tego tygodnia, pracuję wt-śr-czw ;-), więc dziś już sobie posprzątałam (no została mi tylko łazienka :sorry2:), zrobiłam 3 pranka, zupkę (krupniczek) na 2 dni, zakupy - więc jutro siedzę tylko i spijam kawkę i nawet palcem u stóp nie zamacham :-D a wogóle to jutro idziemy do syna sąsiadki na urodzinki (8 lat)...

pisałyście o zjeżdżalni. Cóż ja sama z młodym na plac zabaw nie chodzę :no: raz się strachu najadłam i powiedziałam dziękuję bardzo :dry: |Marcel też wchodzi na największe ślizgawki, niestety od tej przedniej strony, i gdzieś tak w po paru kroczkach nagle stwierdza że przecież można wejść na wyprostowanych nogach :angry::angry: nie mam ochoty ściągać go siłą z płyty ślizgawki bo drze się jak opętany, więc niestety na plac zabaw chodzimy albo razem z m albo wcale :sorry2::sorry2:

Wogóle to ciężko mi za dnia coś pisać na BB, młody jak tylko zobaczy mnie przy kompie to zachowuje się karygodnie :nerd: grandzi po chatce tak że szkoda słów, wysiadam normalnie :dry:

Kasiu, czy to jest to szczepienie o którym pisałam m&m? (błonica, krztusiec, tężec, polio) Bo jeśli tak to ... my już daaawno po tym szczepieniu :szok: (podane było w 2, 4, 6 miesiącu - właśnie sprawdziłam w książeczce). Nie wiedziałam że tak znaczące różnice się w szczepionkach :szok::szok:

Mamo Niki, cieszę się że już lepiej się czujesz. Ale nie wierzę własnym oczom, najpierw antybiytek, teraz znów jakieś leki?? :szok: szok co to się dzieje...

Mamstud, ja też czekam na fotkę :tak::tak::tak:

Aga, trzymam kciuki by wszystko ułożyło się po Twojej myśli. Strach ma wielkie oczy, potem gdy sobie wszystko poukładasz - czasowo i organizacyjnie - to sama sobie będziesz się dziwić "dlaczego wcześniej tego nie zrobiłam". Ja Ci powiem sama po sobie wiem że czym więcej mam obowiązków tym jestem bardziej zorganizowana ;-):tak::tak:

a na temat pensji się nie wypowiem, bo nie mam porównania :no:
 
reklama
Marzenko - ale Ty mnie zaskoczyłaś swoim zarobkiem:szok::dry:. Moje koleżanki aż się rzucają na prace w szkołach. Kurcze... w tej chwili moja przyjaciółka rzuciła pracę w Bibliotece Publicznej (a dokładnie w czytelni), a poszła pracować w przedszkolu 15 km od Bolesławca. Pracuje na pół etatu do Nowego Roku (czyli 3 h dziennie) a zarabia tyle co na całym etacie w Bibliotece. Dodam jeszcze, że Dyrektorka Biblioteki wymagała od niej aby zrobiła w tamtym roku 3 podyplomówki (oczywiście nie dokładając do tego ani grosza), i... w sumie dobrze, że zrobiła... bo w tych 3 kursach był też kurs pedagogiczny i to otworzyło jej furtkę w przejściu do przedszkola.

hmmm... nie bardzo wiem co napisać. Wiem, że w Bibliotekach Publicznych nie zarabia się dużo (nawet trochę mniej niż w szkole). Jakieś 2 lata temu rozmawiałam z chłopakiem, który jest kierownikiem filii BP i zarabiał wówczas niewiele więcej ode mnie. Natomiast pensje nauczycieli są ustalane odgórnie przez MEN i to nie dyrektorzy decydują o zarobkach. Mogą być niewielkie wahania, ale to nie sa duże różnice. W dużej mierze pensja nauczyciela zależy też od stopnia awansu zawodowego. Ja jestem dopiero nauczycielem kontraktowym. Jak zrobię mianowanie to liczę, że dostanę około 300 zł więcej. Ale skoro Twoja koleżanka dopiero rozpoczyna swoją karierę w oświacie to jest stażystką i jej stawka jest wówczas jeszcze niższa. A czy ona nie pracuje przez przypadek w jakimś prywatnym przedszkolu? Bo po pierwsze dziwi mnie, że bez kwalifikacji z edukacji przedszkolnej bądź wczesnoszkolnej przyjęto ją do przedszkola (bo ten kurs pedagogiczny to zupełnie inna bajka), no i te godziny. W przedszkolu na pełnym etacie pracuje się 25 godzin (jak się ma zerówkę to 22 godziny), a ona na pół pracuje 15? U mnie w bibliotece na pełnym etacie jest właśnie 30 godzin.
No i jeszcze wpływ na pensję ma staż pracy. Również dyrektor może nauczycielowi dać dodatek motywacyjny i za wychowawstwo również dostaje się dodatkowe pieniążki, ale są to na prawdę nieduże kwoty.
Jedynym plusem pracy w szkolnictwie są godziny (jakby nie było jest ich mniej), no i wakacje...
 
barmanko na pewno nie macie? może dopytaj się. Bo u nas - my z anglii jak wiesz :-) jest tak jak w polsce. czyli w tych miesięcach co wymieniłaś - 3 dawki, 4 ta - u nas jest między 12 a 16 miesiącem (Maja już miała), i faktycznie w wieku 4 - 5 lat, znowu - 5 dawaka przypominająca (wiem na pewno bo Mikołaj się na nią właśnie tu w Angl, załapał).


Aga, trzymam kciuki za pracę.
 
barmanko na pewno nie macie? może dopytaj się. Bo u nas - my z anglii jak wiesz :-) jest tak jak w polsce. czyli w tych miesięcach co wymieniłaś - 3 dawki, 4 ta - u nas jest między 12 a 16 miesiącem (Maja już miała), i faktycznie w wieku 4 - 5 lat, znowu - 5 dawaka przypominająca (wiem na pewno bo Mikołaj się na nią właśnie tu w Angl, załapał).


Aga, trzymam kciuki za pracę.


Martus..no cos Ty?
moje dziewczyny mialy teraz ostatnio MMR ( w czerwcu) a nastepne szczepienie mamy jak beda mialy 3 latka i to jest wlasnie ta dawka przypominajaca.



Co do zarobkow to powiem Ci ze jestem w szoku jak napisalas ze Twoj M zarabial najnizsza pensje w uk...bo najnizsza to chyba to nie jest?
No ale moze tam u Was?
Ja jak pracowalam mialam 1000f do reki plus napiwki. P mial niewiele wiecej.
Z tym ze tak jak dziewczyny pisaly socjal w uk jest bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:
Jolu ,my nie mówimy o szczepionce MMR.Martus ma na mysli szczepienie pomiędzy 16-18 miesiącem życia przeciw BŁONI CY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI .
 
Ostatnia edycja:
Jolu ,my nie mówimy o szczepionce MMR.Martus ma na mysli szczepienie

16-18 miesiąc życia BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - podskórnie szczepionką DTP

POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką żywą poliwalentną OPV (1, 2 i 3 typ wirusa) czwarta dawka Czwarta dawka, uzupełniająca szczepienie podstawowe DTP i POLIO.
Dzieci, które w pierwszym roku życia otrzymały dwie dawki DT, należy zaszczepić podskórnie trzecią dawką DT.
Dzieciom z przeciwwskazaniami do szczepienia żywą szczepionką przeciw poliomyelitis (OPV) należy podać podskórnie szczepionkę inaktywowaną (IPV).


Tak Moni..ja rozumiem...:-):tak::tak::tak:
Napisalam tylko ze moje dziewczyny nie maja tej szczepionki tak jak tutaj miedzy 16 a 18 miesiacem zycia. Ostatnia jaka mialy mialy MMR a te uzupelniajaca czwarta dawke wlasnie przeciw blonnicy, tezcowi i krztuscowi
beda mialy jak skoncza 3 latka.
Zdziwilam sie bo w uk powinny miec ten sam kalendarz szczepien?!?
 
Ostatnia edycja:
barmanko na pewno nie macie? może dopytaj się. Bo u nas - my z anglii jak wiesz :-) jest tak jak w polsce. czyli w tych miesięcach co wymieniłaś - 3 dawki, 4 ta - u nas jest między 12 a 16 miesiącem (Maja już miała), i faktycznie w wieku 4 - 5 lat, znowu - 5 dawaka przypominająca (wiem na pewno bo Mikołaj się na nią właśnie tu w Angl, załapał).
hmmm no to mnie "zabiłaś" :confused::confused: fakt że mam jakąś starszą rozpiskę dostałam od koleżanki - na niej się wzorowałam. Najlepiej jutro zadzwonię do naszego gp i zapytam :tak: Dzięki za cynka mua :**:tak::tak:



EDIT:
no i znalazłam na stronie przychodni gdzie jest mój gp (alergolog), że w sumie nie mam już żadnej szczepionki - że ta rozpiska która dostałam od koleżanki jest prawidłowa... Więc już sama nie wiem:baffled:
Polska Przychodnia Rodzinna w Dublinie - Porady zdrowotne: Szczepienia ochronne
No nic - najlepiej zadzwonię i się upewnię :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej :)

My jesteśmy jeszcze przed kolejną dawką "skojarzoną" - idziemy 6.10.

Czytając Was: Jola, M&m's, barmanka - to... jestem w duzym szoku tymi rozbieżnościami. Kto wie barmanko - czy Wy na tym najlepiej nie wyjdziecie, bo jak słyszę te "nowinki" o obecnych szczepionkach, to mnie szlag trafia.


mamo Niki - zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka. Byłam na wątku "zakupowym" - przepiękne cudeńka kupiłaś. Szczególnie spodobały mi się kompleciki zimowe - bosskie!!!


Marzenko - no właśnie moja przyjaciółka jest na okresie próbnym w publicznym przedszkolu. Jedna z jej podyplomówek dotyczyła wczesnego rozwoju dzieci (sporo ciekawych rzeczy z tego wyniosła), ale mimo to i Ona i jej nowa Dyrektorka podłęły ryzyko zatrudniając ją. Zobaczymy jak się spisze. Fakt faktem - praca w BP była dla niej mega "ciężka" (psychicznie), bo albo nic się nie działo, albo działo się aż za dużo (no i jeszcze w gratisie uczyła seniorów podstaw komputera, a przy tym można było się pochlastać). No i płaca.. Na rękę miała 1100 - 1200 (2 kierunki studiów, 3 podyplomówki). Teraz skacze z radości - pracuje 3 godziny (8:00 - 12:00 lub 12:00 - 15:00), a jej pensja wynosi 1000 zł.
Wiem też, że musi napisać jakąś pracę.


No i na koniec napiszę, że przybiłam się tymi naszymi polskimi zarobkami.. buuu
 
Do góry