reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Cześć wszystkim:) ja melduję się na krótką chwilę pidczas odciągania;) u nas raz lepszy dzień raz gorszy. Adasiowi dziś pępowinka z pępka odleciała. Pucie na twarzy coraz większe. Jeśli chodzi o brzuszek bolący ja do tej pory tylko delikatny masaż brzuszka robiłam. A czy espumisan nie jest dla dzieci ktore skonczyly miesiac? Gosiu a jakie herbatki podajecie? To wkladanie termometra, czopka czy czegokolwiek innego do pupy malucha też mnie przeraża...

Dzag jesli chodzi o suche miejsca ja Adasiowi smaruje oliwka z hippa ale czy pomaga?

Smoka moj Adaś też dostał jeszcze w szpitalu, na szczescie sam w trakcie snu go wypluwa, wiec jest ok.

Dziewczyny mam krysys z dieta - gotuje maż i ciagle tylko na parze i ciagle kurczak/indyk marchewka, pietruszka, seler z ryżem lub ziemniakami.. Mlodemu nie podpasowalo już jajko, sałata, schab i makaron... Dzag jesli chodzi o gazowane to chyba bym nie ryzykowala. Podobno wywoluja takie napoje kolki
 
reklama
Hej :-)
Dzag no musze się przyznać ze w sylwestra pół kubka pepsi się napilam ;-) Tymkowi nic nie było ;-)
Aenye no Dzag ma trochę racji...ciężko idzie Tobie o zniechęcenie do bliźniaków ;-) ja również mimo wszystko dziękuję i podziwiam Cię!! Masz niezła bandę w domu:-)
Mój Tymus na smoczku od czasu szpitala. Był na lampach przylozkowych no i musiałam.go czasem uspokoić. U mnie nikt nie mówił ze do 2 tyg nie wolno. Tymus pociumka i śpi.
Mamy za sobą pierwsze spacerki. Narazie tylko po tarasie na 15 min przy -8 stop. Opatulony smacznie spał.
Tez mu skóra schodzi szczególnie z rączek i stopek. Smaruje balsamem ale szału nie ma. Musze chyba przeczekać aż się złuszczy.
Agak współczuję problemów z dietą :-( u nie póki co banan i cebula. Ja dziś zrobiłam ryż zapiekany z jabłkiem. Pyyycha. U ja i Franek najedzeni ;-)
Jeśli chodzi o termometr... Używałam przy franku jak juz nie szło z rowerkami itd. Zrobiłam to może z 5 razu ale zwieraxze nie ucierpiały ;-)
Lecę spać. Bar mleczny zamknięty na ok 3 godz.
Dziś i wcziraj od 14 zaczyna i wisi na cycku do wieczora. Dziś już prawie płakałam :-(
Olciastrzelce no jak nic walczysz o złoto ;-)
Buziaki :-*
 
Szkrabek moja alka tez nietykalna.. mamy ja masowac ze wzgledu na to, ze jest spieta cala a ona tak wyje ze serce mi sie kraje..

W ogole mam malo mleka..

wczoraj wieczorem byla aria, possala chwile i ryk.. biore laktataot a tam mega wolno leci, wiec sie pewnie wsciekala krolewna;( pije herbatki na laktacje i frmaltiker i nie wiem co mam jeszcze robic;(( polozna kazala po kazdym karmieniu wypic pol litra cieplych plynow. Maz straszny wrog dokarmiania, zreata nawet nie wiem czy to wyglada tak ze sama kupuje mm i dokarmiam czy po konsultacji z pediatra??? Musze w poniwdzialek podejsc ja zwazyc, spr jak przybiera, pucki i druga broda coraz wieksza wiec chyba lapie mase..
 
Pigula moja mała te wczoraj Ci 2h na cycu co jej się pierwszy raz zdążyło;) tylko rano ściągnąłem 150ml to zjadła 120ml i spala prawie 3h i po kapanou zjadła tyle samo i spala ponad 3.5h a teraz w nocy toco2h ale cóż zrobić jak glodomorek malutki :) nich sobie je i przybiera ladnie we wtorek ide zwazyc wiec zobbacze ile przybrala;)
Quchasia a może zawsze masz mało mleka czy może taki przestój? Bo czytałem trochę i pisza że może tak być bo mleko zminia się na potrzeby dziecka bo wiadomo dziecko rośnie i innych wartość potrzebuje;)
Olcia to powodzenia i szybkiego i lekkiego porodu życzę; ) daj znać jak tam sytuacja się ma:) powodzenia; )
 
Moja mała już od ponad godz na cycu wisi a po 3 skończyła jeść i po 4 znowu zaczęła i tak sobie je myślałem że skończyła to poszłam po laktator na dol myślę sobie sciagne na rano bo sutki bolą ale gdzie tam mała się obudziła i alarm:p wiec znowu do cycusia mam nadzieje że teraz się naje do syta i spać pójdzie bo już ledwo na oczy patrzę
A co do schodzacej skórki to Agatce z całego ciała zchodzila ale po którejś kąpieli i smarowniu wkoncu zeszla;)
Mąż jedzie rano po teściowa do siostry i jeszcze u nas będzie 10 dni i wraca do pl dobrze że będzie bo jutro już Maja szkole zaczyna i w razie jak bym się nie wyrobila to może zaprowadzić Majeczke :)
 
Zozzolka mowili mi w szpitalu ze dziecko msi nauczyc sie porzadnie ssac piers. Ssanie smoczka zaburza ta umiejetnosc. Gdy wczesnie otrzyma smoczek plytko chwyta piers albo lapie sam sutek i ssie. W sumie mnie osobiscoe te argumenty nie przekonuja bo i tak przez kapturek karmie.

Pigula cola czy pspsi mam wielkiego smaka ale nie zaeyzykuje jeszcze a wczesnie. Fajnie ze Twoja pociecha nie miala zadnych objawow.

Gosia u mnie tak cala nc wyglads. Godzina snu, godzina karmienia i znowu godzina snu i godz karmienia. Odciagnelam troche do butelki nie wiem czy 20 ml bylo i dalam tak na dopchanie ale nie podzialalo. Mam nadzieje ze jak kiedys bede na pol przytomna przy krancach wytrzymakosci i dam mm to podziala lepiej.

Agak zazdroszcze odpadnietej pepowiny. :) co do diety to ja nie mam na nic ochoty i wszystko co jem smakuje jak papier wiecwszystko mi jedno co mam na talerzu.

Quchasia wspolczuje braku pokarmu. Wiem jsk to jest jak nie wiafomo czy dziecko glodne czy nie. Co do mm z starszym synem chcialam porozmawiac z pediatra w momencie przejscia z kp na mm naszykowalsm sobie pyt poszlam a lekarz za kazdym razem odp "jak pani uwaza". Czyli jakie mleko? Ile razy dzienie kp a ile mm kiedy calkowicie kp zlikwidowac wszystko bylo "jak pan uwaza". wtedy mne to irytowalao ale teraz mysle ze dobrze ze sam mi kazal podjac te decyzje bo nie stawial mnie w sytuacji ze tylko raz dziennie czy cos. Wiec dowolnie dokarmiac mm. (O ile lekarz nie stwierdzi nadwagi)

Aynea dziekuje za mile slowo. Troche mi juz przeszla ta histeria. Musze wytrzymac z ta sytuacja. ty masz juz starszch synow duzych to moga pomagac, fajne ze chca nosic maluchy.

Olcia trzymam kciuki! Ob to byly skurcze i wszystko gladko poszlo.

Kulka faktycznie sie nie odzywa ciekawa jak u niej sytuacja.
 
Dzag mój starszy uwielbiał masaze a tu taki okaz dziwny się trafił ;)
Co do luszczacej się skóry to z Kosmy schodziła całą - jak z węża :) i z tym nic nie robiłam.
Natomiast w szpitalu okropnie się luszczyla na zgieciach - nadgarstka i kostki. Aż miał ranki i strupki :( pediatra kazała smarowac linomagiem. Powiedziała że to masc na całe zło ;) i rzeczywiście pó dwóch dniach była niesamowitą poprawa. :)
 
reklama
Do góry