reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Jestem osobą niewierzącą ale ochrzczoną jak większość. Moi dziadkowie bardzo to kiedyś ( gdy w liceum przestałam chodzić na religie ) i chyba nadal przezywają. Gdy braliśmy ślub pytali, czy będzie kościelny ( mój tata bal sie, ze nie przyjadą na cywilny) ale porozmawialiśmy sobie i wytłumaczyłam im, ze tez z szacunku dla ludzi wierzących nie wezmę kościelnego, bo to byłoby dla mnie przedstawienie i tak naprawdę drwienie z czegoś co jest dla innych sakramentem.
Zrozumieli i przyjechali, zamówili tylko u siebie w kościele msze w naszej intencji.
Tez uważam, ze trzeba rozdzielic dogmaty i zasady - rodzice chrzestni, którzy zgadzają sie z wiara (jeśli chce być sie w grupie- przyjmuje sie jej zasady) od widzimisie typu zaświadczenie z parafii
 
reklama
Temat mojego dnia kogo wziac za chrzestnych! Glowie sie od rana wchodze na bb a tu ten sam temat. Nic wymyslec nie moge... ja tam jestem wierzaca dosc praktykujaca chrzet bedzie na bank. Tylko nie wiem kogo wziac bo najlepszych, najblizszych sie dla pierwszego wzielo.
Dreddka bardzo fajnie to napisalas ze z szacunku dla wierzacych nie wezmiesz koscielnego i bylaby to drwina z ich wiary. Po takim tekscie dziadki musieli dac sie uglaskac.

Milego dnia wszystkim :)
 
Kreatorka do Sochaczewa? Ale ten swiat maly:-) ja tez jestem stad:-) co do porodzie w wodzie to tu mozna tylko podczas pierwszej fazy tylko a potem lozko. Chodzilas tu moze do szkoly rodzenia?

Nie żartuj! :-D to jeszcze się okaże, ze się znamy haha :-) do szkoły rodzenia nie chodziłam, najlepszą szkołą rodzenia był dla mnie pierwszy poród hihi ;-)
Będziemy mogły razem na spacery chodzić jak maluchy podrosną do tego etapu :-)
A opieka w naszym szpitalu naprawdę jest bez zarzutu :tak:
 
kreatorka male szanse bo tu bardzo malo osob jeszcze znam ale wspolnych spacerow nie odmowie:-) co do szpitala to sporo osob mi tu odradzalo ale ja tam jestem takiego zdania jak ty :-) a kto wie moze i na porodowce sie spotkamy chociaz terminy mamy rozne :-)
 
Ola - ja tu mieszkam od urodzenia, zawsze druga mama - jeszcze z dzieckiem w tym samym wieku jest pożądanym znajomym hih:-) chętnie na spacery, dobry deser razem możemy się wybrać :-) jeśli do poniedziałku nie urodzę to 7 będą mi wywoływać poród, a Ty widzę masz na koniec miesiąca dopiero, więc rodzić razem nie będziemy, o ile Twoje maleństwo się znacznie nie pospieszy ;-)

A co do chrztów u nas hmmm temat rzeka :-D a o proboszczach w najróżniejszych parafiach na terenie tego miasta mogę bardzooo dużo powiedzieć i to nie zawsze na ich korzyść. W każdym razie jeśli chcesz ochrzcić dziecko w sytuacji gdy chrzestna nie ma ślubu są i tutaj na to sposoby :-)
 
Domi milka m uwielbiam:-D wszystkie jej rodzaje:-)

Ja co do chrztow juz si ekiedys wypowiedzialam i nie zamierzam wiecej n ic pisac kazdy ma wolny wybor i wie co robic:-p i robi jak mu dobrze:-D
Ja pospalam w dzien lezalam i lezalam i usnelam:-p i chyba po niecalych 2h wstalam mam nadzieje ze usne wieczorem:-D
Maz zaraz wraca z pracy wiec super Maja zjadla zupke wiec juz z glowy obiad mam dla niej :-) a dla meza mielony i frytki
Widze ze na 7go jest nas kilka do porodu:-)
Milego wieczorku mamuski:-)
 
@kreatorka @olciastrzelce ale wam zazdroszcze ze mieszkacie tak blisko siebie i maluchy z tego samego miesiaca beda... Buuu... Ja tez tak chce!

@dzag82 no to chrzestny zawsze moze powiedziec ze jest wolny strzelec, no chyba ze ma ten cywilny juz :D albo ksiedzu wcisnac bajke ze zbieraja dopiero pieniadze na slub koscielny :))

@Gosia25 @quchasia slodycze to ostatnio moi serdeczni przyjaciele. Ale jak otworzylam ten kalendarz i znalazlam milke i to w papierku, to zamarłam :D taki czad ;)

Ja zjadlam obiad, obejrzalam serial, pozniej tatuś na skype zadzwonil a teraz przyczołgalam sie do lozka, bo cos zmeczona jestem. Za duzo posprzatalam, haha smiechu warte!!

Czy ktoras z was slyszala o seryjnym mordercy z Polski, ktory zabil kilka osob w tym stare malzenstwo z Anglii (chyba) i do tego zgwalcic ta babcie jeszcze.....? Ja jestem w strasznym szoku juz ktorys dzien, bo to moj znajomy. Kilka lat temu na dworze przesiadywalismy na lawce ze znajomymi, a tu takie cos :o Kazdy z nas uwazal go troche za dziwaka, potrafil sie gapic na Ciebie i łapał zawieszki.. Ciekawe co myslal sobie w glowie.. Eh szok. Nigdy nie wiesz co kto ma w glowie. Na kazdego trzeba uwazac :/
 
piotrusiowa gratki :) przytul swoją kruszynke od nas


witam nową mamuśkę :)

ja jutro jade na 1 w zyciu KTG, sama nie czuję, by cokolwiek się działo :) a mała kopie mnie w całkiem innym miejscu jiz odnzacza się brzuchu i to całkiem daleko ;) zaczynam podejrzewać drugie dzieciątko,, tylko gdzie ono dotychczas było?
 
Domi no to naprawde nie zle tym kolesiem nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi:/
Ja sobie leze i odpoczywam obiade zjedzony ale tylko frytki i salatka bo mielone mi nie podchodzi.
 
reklama
Hej dziewczyny:-) na wstępie gratuluję wszystkim nowym mamusią ;-) nie było mnie dawno i nie nadrobie was bo ciężko. .... ale czuje się ostatnio tak do d****y ze masakra :szok: nie wiem czy to hormony czy co ale nie mam na nic sił. ... wszystko mnie denerwuje jestem ciągle zmęczona i jak pomyślę ze mam posprzątać dom czy obiad ugotować to aż mi się płakać chce:eek: doszły do tego od jakichś 3 dni bóle jak bym miała za chwile dostać @ co mnie przeraza:baffled: czy to normalne? Wczoraj miałam przy tych bólach skurcze ale bardzo nie regularne. Dziś jest lepiej ale po prostu jestem zła sama na siebie ze nie mam na nic sił ani ochoty:crazy: czy taki stan jest normalny?
 
Do góry