reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Piguła, kurde ale teściowa się trafiła, ale jak dobrze zrozumiałam przynajmniej maż się dobrze zachował, nie przejmuj się wyglądem, najważniejsze żeby dziecko było zdrowe, nic innego teraz nie jest ważniejsze.
Tez bym posprzątała, chodzby nawet z nadziei na przyśpieszenie akcji, ale nie śpię od 5-ej i nic mi sie nie chce :( Mama już była u mnie na kawie, a zawsze po spotkaniu z mamą brzuch zaczyna mnie boleć, jakiś ma dziwny wpływ na mnie....

Znacie może strony www, gdzie kupię fajną piżamę dla 10-latki? taką jak kombinezon.
Aenye jak tam?
 
reklama
Pigula ty gruba i tlusta? hahahahaah a to dobre twoja tesciowa chyba nie zna definicji tych slow hehehe. Nie przejmuj sie jej gadaniem bo nie warto!!
Justa ja takie pizamki kupuje w sklepach moja Majcia strasznie lubi w nich spac:-D
 
Piguła pisze:
Dzag my bierzemy udział od zeszłego roku. Jest nas kilka osób z pracy mojego M. Wybraliśmy rodzinę i oni napisali czego potrzebują. W zeszłym roku np chcieli drewno do palenia to daliśmy 4 worki duże i sklasalismy się chyba po 100zl i jedna para wszystko kupiła. W tym roku oprócz kasy na te jedzenie itd potrzebują węgiel. To też kupimy. W przedszkolu rok temu kupiłam ryż, kasze i makarony
Taką listę z rzeczami do kupienia też mamy. W Szlachetnej Paczce zawsze jest. Dyrekcja przedszkola podzieliła ją na 6 grup i w każdej grupie chętni rodzice coś kupują. Ja się na tą chwilę zapisałam na kaszę i herbatę. Ale w naszej grupie jest na przykład odzież i buty dla 10-latka i zabawki dla dzieci. A dobrze by było wiedzieć, czy on na przykład jest kibicem piłkarskim, czy może ma jakieś inne zainteresowania... Żeby wiedzieć co mu kupić. Czy koszulkę piłkarską, czy z jakimś zespołem, czy z dinozaurem czy co...
Piguła pisze:
M gadał ze swoją matką i ta gada cytuje Patka to sobie nie poradzi z tym porodem na pewno. Z resztą taka tłusta i gruba jest.
Yyyy... to przepraszam czyje Ty zdjęcie nam pokazałaś? :eek::rofl2: No weeeeeź, nie przejmuj się takim gadaniem. A poza tym co ma "tłuste i grube" do poradzenia sobie z porodem. Ludzie to mają nasrane w głowie, słowo daję. Takie rzeczy mówić. Co ją to obchodzi?!?:eek: Teściowa orzekła: nie poradzisz sobie. No na kolana wszyscy. To jej powiedzcie: ok, to rezygnujemy z tej ciąży skoro mamusia tak mówi :-D.

Dziewczyny, prasuję :-D.
 
Dzaga a może zadzwoń n infolinię to ci pomogą :)
Piguła współczuję posiadania takiej teściowej.
Domi jak tam po wizycie?

u córki dzisiaj lepiej, ale za to mnie zaczęło czyścić, super, oby się uspokoiło bo muszę u gina być.
 
A ja siedzę i się nudzę :rofl2: pozostało mi chyba poprzeglądać allegro i powybierać jakieś drobiazgi od Mikołaja heh...chociaż już ze 100 razy przeglądałam co mają ciekawego

Piguła
- co za teściowa :confused2: jakby moja tak do mnie się zwróciła to wnuczek by więcej nie zobaczyła. Jak śmie cokolwiek krytykować w czyimś wyglądzie... a sama to jest miss World, że się innych czepia?

Dziewczyny, czy brałyście kiedyś udział w Szlachetnej Paczce? Pytam, bo często w dużych firmach robi się takie składki na rodzinę, może któraś z Was w tym uczestniczyła. Nasze przedszkole wybrało jedną rodzinę (5 dzieci + samotny tato) i robi taką zbiórkę rzeczy od chętnych rodziców. Zapisałam się na wybrane artykuły spożywcze. Mam numer rodziny, coś bym chciała więcej o niej przeczytać, bo wiem, że zawsze rodzina jest opisana, jej sytuacja, co kto lubi lub co robi... Ale jak "nasza" rodzina jest wybrana to nie mogę jej już znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki :-(. Naszukałam się jak dzika wczoraj, nie wiecie jak poczytać o rodzinie, która już ma swojego darczyńcę?

Ja przez ostatnie dwa lata organizowałam akcję szlachetna paczka w swojej pracy. W tym roku z wiadomych przyczyn się tym nie zajmuję, jak rodzina jest już wybrana to jej nie znajdziesz. Trzeba poprosić koordynatora paczki, który ma kontakt z rodziną o doprecyzowanie czym się dzieciaki interesują, czy jakiś motyw przewodni lubią najbardziej. U nas w zeszłym roku pamiętam królowało Monster Hight dla dziewczynek ( którego swoją drogą sama nie lubię) :-) ale później oglądać radość na buziach dzieciaków i ich rodziców bezcenna :tak:

Kreatorka do grudnia juznie daleko wiec zacisnij nogi i bedziesz miala date grudniowa:-D

Ja lozeczko wczoraj ubralam i tylko musze troche przestawic bo mi nie pasuej i juz bede ready :-D Ale jeszcze mam 11dni wiec troszke jest :-p musze jak Ola sobie zapelnic caly tydzie zeby szybko zlecialo nie moge daleko jezdzis wiec kolezanek co mieszkaja tam co ja wtedy nie odwiedze a te co mam tu to sie co dzien widzimy:-p al ew czwartek nastepny ma pobranie krwi i akurat kolezanka bedzie dzien po cc w tym samym szpitalu to ja odwiedze i dowiem sie wszystko co i jak:-D
Lece na sniadanko dzis platki na mleku a pozniej cos grubszego wciagne:-D

Robię co mogę :-D niestety ode mnie to nie zależy kiedy młoda zechce wyjść, ale mam nadzieję, że poczeka chociaż do poniedziałku/wtorku. Póki co nic porodu nie zapowiada :tak:
Ja też się zbieram za rozłożenie łóżeczka jak za ta sójka co się za morze wybierała :-p mieszkanie mam małe i jakoś nie wiem jak to wszystko poprzestawiać :eek:
 
Piguła ja też oscyluję wciąż na granicy depresji w tej ciąży i ciągle słyszę pytania : a ile już przytylas? K...a jakby to było najważniejsze. ..
A teściowa to już by była skreslona u mnie, prostaczka!
 
Witam dziewczyny.
Melduję się z ktg. Wyjątkowo nie ma żadnej innej ciężarnej, nie ma z kim pogadać, więc nadrobilam co dziś naskrobalyscie. Odezwę się wieczorem, bo dziś dużo w planach. Miłego popołudnia :-)
PS. Mała tak skacze, że to ktg rozniesnie zaraz :-D
 
Piotrusiowa to dobrze niech miesnia cwiczy:-D
Moja tez tak skacze ze kolezanki sie dziwia jak tak mocno mozna:-p mam nadzije ze po porodzie taki Agatek gagatek to nie bedzie:-p
Kreatorka masz racje jak zechce dzidzia to sobie wyjdzie a kogo ma sie pytac o zdanie hehehe ja mam cc ustalone al ewszystko mozliwe jest wiec nic wiecej niz czekac nam nie pozostalo:-p

Domi daj znac jak tam po wizycie:-D

Ja odkurzylam na dole kurze i umylam podlogi i zrobilam pranie w reku i nastawilam pralke :-p dobrze ze sie wyrobilam bo pod domem cos z woda robia wiec niebede miala jakas godz.
Lece na gore troszke przestawic ale to lekkie wiec dam rade:-D
 
Ja wróciłam właśnie z KTG i z zakupów.

KTG bardzo dobre, nie ma się czego przyczepić, jak to moja ginka powiedziała :-) Za tydzień kolejne. A to będzie już dzien przed terminem :szok:
No i wypiłam sobie kawkę w Costa Cafe :-) bezkofeinową of kors

auliya - współczuję chorych chłopców... oby malutka nie złapała jakiegoś badziewia...

dzag - ale żeś przeanalizowała końcówkę grudnia - widać, że wiesz czego chcesz ;-) konkretna babka!
Jak lekarz Ci datę przydzieli to już widzę jak wyciągasz kalendarz i mówisz - wtedy nie bo coś tam, nie nie ta data tez nie pasuje - najlepiej to wtedy albo wtedy :-D

A Tymek już lepiej? Z przedszkola nie dzwonili, że dziecko chore czy coś...?

Jeżeli chodzi o Szlachetną Paczkę- to u mnie w firmie jest co roku taka akcja. Z tymże informacja o rodzinie jest rozsyłana i dostępna własnie u organizatorów akcji u mnie w biurze - nigdy nie wchodziłam na stronę Szlachetnej Paczki by poczytać o rodzinie - zawsze info z linkami w mailu było rozsyłane o wybranych osobach wraz z informacją jakie produkty dla kogo są potrzebne (w sensie lista z wymienionymi członkami rodziny wraz z rozmiarami ciuchów i listą inncyh potrzebnych rzeczy jak książki czy komputer + ogólne spożywcze i chemia).
Może do przedszkola się zgłoś - do kierownika administracyjnego - czy organizatora tej akcji w przedszkolu i tam na pewno mają pełne info - przynajmniej powinni

Gosia - super, ze już wszystko gotowe, teraz tylko czekać na termin :tak:

amos - zdrówka dla córeczki

Melisska - zazdroszczę fotela do karmienia - ja w końcu musiałam zrezygnować - brak funduszy :-(

Piguła - aż teściowa masakra - jak ona mogła powiedzieć, że jestś gruba??? Ona chyba grubej nie widziała - chudziutkie rączki, buźka, nózki - tylko brzuszek masz i też nie za wielki z tego co na zdjęciach widać... ech, kobiety potrafią zdołować... :confused2:

Wczoraj moja przyjaciółka miała mini babyshower (w Holandii, wiec beze mnie niestety :-( ). Laski dały jej krem na rozstępy i komplement "ciąża Ci służy - na buzi się zaokrągliłaś, ale dzięki temu zmarszczki Ci się wygładziły" - myślałam, że padnę :-D:-D:-D A podobno to na prawdę z dobrej woli powiedziane, nie ze złośliwości heh :-D ah a przywitały ją "cześć Kim" - od Kim Kardashian :-D ze niby taka wielka już jest (jest w 29tc) - i chudziutka, jak zawsze zresztą.
Komplement wyszedł od ponad 50 letniej kobiety, która jest bezdzietna i mega zadbana - wszystko zrobione tip top ma. Najlepsze ciuchy, super makijaż, buty, pazury - no picuś glancuś.
A moja przyjaciółka ma 160 cm, przed ciążą ważyła 49kg (piękna kobieta, szczuplutka i też zadbana, na wyższym stanowisku niż ta 50-tka) - ech - kobieta kobiecie wilkiem normalnie - mnie to osobiście boli... ale co zrobić.
Także nie przejmuj się - czasem choćbyśmy wyglądały jak milion dolarów i tak znajdzie się jakaś zawistna skora do obgadania, a czasem po prostu ktoś bezmyślnie coś walnie :sorry:. A sorry, ale w 9 miesiącu ciąży nie musimy już błyszczeć jak gwiazdy na niebie... uszy do góry! nie przejmuj się - a w ogóle co to za tekst "nie da rady"??? Każda da radę - tak nas natura wyposażyła i niech spada na bambus :-p Dobrze, ze mąż się zachował jak człowiek :tak:

Kreatorka - jak złożysz łóżeczko to łatwiej wtedy z meblem jeździć by zobaczyć gdzie co najlepiej będzie pasować i nie zawali pokoju.

Ja dziś "drobiazgi" na Mikołajki w kauflandzie kupiłam, bo od dziś promocja na rzeczy ze Star Warsami - a mój syn to mega wielki fan :)
Do tego wielka paczka Toffiee czy jak to tam się pisze + model do składania + książka dowcipów, bo chciał...
Muszę to tylko podzielić na 3 kategorie - mikołajki, święta (im więcej paczek tym lepiej ;) ) i prezent od brata :) i mam na szczęście syna z głowy już - uff :)

A mąż na Mikołajki dostanie mikołaja z czekolady i szampon i żel Yego. Z mikołaja się najbardziej ucieszy :-p

aenye - co u Ciebie? Daj znać!
 
reklama
aenye chyba coś się rozkręciłao na dobre, bo cicho sza..


Domi - ja też uwieeeeelbiam lody McD z polewą karmelową i TYLKO w plastiku :-D mniam!

ja uwielbiam mc flury:))) kocham w każdej opcji:)) chyba trzeba jeszcze sobie szczelić porcje przed porodem.. i jeszcze z jedzeniowych fantazji to MUSZE skoczyć na burgera, takiefo slow foodowego, bo mi język do tyłka ucieknie hehe


Dziewczyny tak maudziłyscie, ze listopadowa data urodzin taka nie bardzo i mnie zaraziłyście tym;p tak sobie myślę, ze mycha mogłaby poczekać do grudnia:)
ja już po badanaich dziś, napisze co i jak w wątku badaniowym:)
 
Do góry