reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

reklama
Co do roznic om i usg to czasem dzievko jest mniejsze lub wieksze na usg niz z tabeli i po tym gin ustala roznice, a i tak w ostatecznosci sugeruja sie om. Moja corka byla o dwa ryg wieksza z usg niz om, znalam dokladny dzien poczęcia i nie mozliwe ze dwa tyg wczesniej ;). Syn teraz na poczatku byl o tydzien mlodszy niz powinien. No i to tez sie zgadza bo przytulanka byly tylko raz w 18dc. Teraz za to jest o tydzień większy na usg. Ale nam wpisana w karte ciazy dwie daty z om i usg ta pozniejsza date zeby nie za wczesnie cc zrobić. Bo teraz zamiast na 16 grudzien termin mam na poczatek grudnia z om mam na 11tego.
Wrazie porodu sn nikt wam go nie wywola szybciej jak po terminie z om. Dzieci rosna w różanym tepie.
 
Ostatnia edycja:
A bierzecie wit D3? Ja mam brac do konca ciazy.

Betix ja nie biorę, ja mam tylko manez, witaminy dla ciążówek i cyklo 3fort.

Swoją drogą zastanawia mnie to, jak to jest możliwe, że nagle wyższy tydzień ciąży, skoro wiem np. kiedy miałam miesiączke?? Eh, medycyna...:szok::-D

@quchasia i co takie masaże olejkami miałyby uchronić krocze przed pęknięciem, czy jak?

Laski macie problem z zaparciami?

Domi, bo z tymi różnicami to tak jest, ze dzieci tam jakoś od 14 tc rosną już różnie, jedne przybierają wiecej na wadze (wtedy termin się skraca), inne są długo malusie. Poza tym, tak ja pisałaś dalej, moze być tak, ze ost miesiączka była już w ciąży:)

Masaże olejkami mają pomóc w ochronie krocza, sprawić, zeby było bardziej elastyczne. Wczoraj właśnie oglądaliśmy z mężem sale porodowe; sporo miejsca, ale jakoś tak niezbyt przyjemnie.. niby wszystko nowe, ale jakoś tak mało przytulnie;p w drugim szpitalu, który biorę pod uwagę jakoś milej mi się wydawało hehe

a co do zaparć, to nie mam..

Hej :-)
guchasia - najważniejsze, że z dzieckiem wszystko w porządku, a usg na kiedy teraz masz?


ostatnio takie dokładne usg z oceną rozwoju miałam w 27tc. Kolejne dopiero po 38, zeby wagę ocenić.. w sumie na sam koniec... aż poszłabym sobie sama na jakieś usg;D normalnie kolejną wizytę mam za miesiąc i może na tym marniejszym sprzęcie popatrzę na niuńkę;)

dziewczyny a do kiedy planujecie prowadzić samochód?
Jak dziś jechałam młody mnie tak mocno kopnął, że aż się za brzuch złapałam i tak mnie naszło... niedlugo się skurcze zaczną i to

Ja nie miałam żadnych omdleń, więc jakoś nie mam strachu przed prowadzeniem auta, zresztą czasami nie mam wyboru.. ale wiem, ze niektórzy wolą nie prowadzić. Co do pasów to zapinam, bo ponoc podczas wypadku bez pasów marne szanse na uratowanie dziecka..

Pisałyście jeszcze o aktywnosci fizycznej. Ja codziennie coś robię, jak nie spacery właśnie, to ćwiczenia ze szkoły rodzenia;) myślę, ze to na prawdę ważne, aby się nie zasiedzieć (oczywiscie jeśli można być aktywnym, bo sama na poczaku musiałam leżeć).
 
Szkrabek, ja nie mam wyboru, porzebuję się przemieszczać samochodem, bardzo lubię, więc prowadzę. Nie chcę nawet myśleć o tym, że mogłabym mieć stłuczkę :baffled:. Sama stłuczka to nic, bo ja i tak z pasami jeżdżę (ale zakładam tylko "połowę", tą co przez ramię do zapięcia idzie, część pasową mam za sobą). Nie wyobrażam sobie jechać bez pasów w ogóle. Ale ta poduszka... Po prostu o tym nie myślę. Już i tak poszłam na ustępstwo i jak tylko jadę z mężem to pozwalam mu prowadzić :-D. Z drugiej strony - nawet jak siedzę jako pasażer z przodu, to też w razie W poduszka wystrzeli.
Zozzolka pisze:
Ale nam wpisana w karte ciazy dwie daty z om i usg
Mam tak samo :tak:. 19.12. z OM a 29.12. z USG. No i mojej wiedzy na temat dnia poczęcia ;-). Na początku gin brała pod uwagę tylko datę OM, ale później USG potwierdziło moje informacje :-p. I szczęśliwie cały czas USG leci wg daty poczęcia, +/- 3 dni. To już jest kwestia dokładności pomiaru.
Domi, niemożliwe jest, żebyś dostała miesiączkę po zapłodnieniu. Po zapłodnieniu może dojść do krwawienia krótkiego, ale to nie miesiączka. Miesięczne krwawienie to złuszczenie całego nabłonka, czyli czegoś, w czym zagnieżdża się zarodek. Więc albo faktycznie to była miesiączka i zaszłaś w ciążę później - a z tego co zrozumiałam to terminy na to wskazują, albo to było krwawienie po zagnieżdżeniu zarodka i strzał w dziesiątkę mieliście od koniec lutego,a nie w marcu :-).
Domi pisze:
Swoją drogą zastanawia mnie to, jak to jest możliwe, że nagle wyższy tydzień ciąży, skoro wiem np. kiedy miałam miesiączke?? Eh, medycyna...
shocked.gif.pagespeed.ce.zTDkkC3Wvr.gif
laugh.gif.pagespeed.ce.Ef0GmO-8PG.gif
A to też proste. Wystarczy, że kilka dni przesunięcia w owulacji miałaś :-). Albo zarodek dłużej krążył po jajowodach w drodze do macicy aż sobie miejsce znalazł.
Betix pisze:
A bierzecie wit D3? Ja mam brac do konca ciazy.
W witaminach dla kobiet w ciąży zawsze jest witamina D3. Ja dodatkowo już nie biorę. Na opakowaniu moich twierdzą, że 1 tabletka zaspokaja 200% dziennego zapotrzebowania na wit. D3. A Ty bierzesz witaminy? Czy tylko D3 masz zaleconą.
 
Ostatnia edycja:
Dzag82 nie biore zadnych witamin tylko vigattolentenn 1000 vit d3, staram sie owoce i warzywa codziennie jesc, soki ze swiezych warz i owoc. dodatkowo zelazo i aspargin.

Samochodem jezdze tylko po synka do szkoly, na wsi nie ma takiego ruchu na ulicach jedynie w godz odbierania dzieci, do miasta, na zakupy z mezem, pasy zapinam.

Co do porodu z om i usg 1 grudzien.
 
Hey dziewczyny u mnie termin z om wychodzi 8.12 a z usg na 12.12 i oni sie sugeruja u nas tym drugim wiec od tego odliczyc 3tyg w stecz i cc mi zrobia ale postaram sie pogadac zeby zrobili 2tyg przed terminiem bo to zawsze tydzien dluzej ale jak sie nie da to nic nie poradze.A co do prowadzenia auta to sie nie wypowiem bo mialam robic prawko jak wroce z pl ale sie okazalo ze w ciazy jestem wiec sobie odpuscilam bo u nas bardzo ciasno jest na uliczkach :rofl2:Ale zrobie po nowym roku wiec sie nie martwie gdzie potrzeba tam maz wozi:happy:
Mnie wczoraj znowu bole na dole i skurcze zlapaly maz znowu ochrzanil ze za duzo na jeden dzien robie ze u nas nie jest brudno to po co sie przemeczam itd:baffled: polezalam ze 2h na lewym boku i przestalo ale sie wystraszylam bo jak wstawalam to kroku nie moglam dac tak z prawej stro ny ciagnelo:baffled: ale jutro mam polozna to jej powiem jak bedzie zainteresowana moja osoba bo jak bedzie tak jak ostatnio to zloze skarge na nia bvo to byc tak nie moze ze ona z koleznka przez tel rozmawia a nie ze mna .
Ide zjesc sniadanko i poleniuchowac troche moze jakiegos ciekawego ebooka sobie sciagne to poczytam :tak: milego dnia mamuski:-)
w5wqh37140pgy13b.png


16ud3e3ks5j0yuaf.png
 
Hey dziewczyny u mnie termin z om wychodzi 8.12 a z usg na 12.12 i oni sie sugeruja u nas tym drugim wiec od tego odliczyc 3tyg w stecz i cc mi zrobia ale postaram sie pogadac zeby zrobili 2tyg przed terminiem bo to zawsze tydzien dluzej ale jak sie nie da to nic nie poradze.

Gosia a czemu mają się nie zgodzić, zeby cesarka później była? ost nam na szkole rodzenia mówili, ze nawet jak cesarka ze wskazaniem to dobrze przyjachac jak zaczną się skurcze bo wtedy wiadomo, ze dziecko gotowe do przyjścia na świat:) chyba, ze musisz mieć ze względów zdrowotnych wcześniej, bo niestety nie kojarzę z wątku:)
 
Nadrobiłam Was z paru dni :) więc nie dziwicie się jak wróce do tematu sprzed paru dni

- zgaga (miałam 2 razy) i 2 razy po kawie Ince (chciałam zastapić czarną, by bylo zdrowiej) :/

- ból głowy (robiliscie przeswietlenie?) Sytuacja z niedzieli. KOlegi męża z pracy 11letnia córka skarzyła się caly dzien na ból głowy, az traciła równowage. Pojechali do szpitala, zrobili przeswietlenie. Okazalo się, zw tętniak, który zaraz po przeswietleniu pękł. Od razu operacja, dziewczynka na razie nieprzytomna. To nie zarty.


A mam pytanie. wczoraj robiłam duze zakupy, I wtym rozgardiaszu..... Łózeczko mam 120*60. Kupowałam wczoraj posciel i dopiero w domu jak ukladalam w szafie zauwaz\ylam, ze posciel (poszewki) są 135*100. Nie za duze? Nie powinnam miec 120*90?
 
quchasia bo oni jak jest planowane cc to zawsze tak robia tak mi bynajmniej lekarz powiedzial wiec zobaczymy wizyte mam 3.11 wiec jeszcze miesiac a ja cc bede miala ze wzgledu na oczy na to ze mialam sepse 3lata temu i ze jak Maje rodzilam to po odejsciu wod dostalam krwotoku i lozysko sie odkleilo wiec odrazu cc mi zrobili a tutaj nie ufam az tak lekarzom zeby do naturalnego podejsc bo jak dzidzia jest ulozona posladkowa to probuja jak obrucic itd wiec wole nie ryzykowac.
 
reklama
rumcajsowa hanka - no pościel 135x100 jest już krokiem wyżej - tak na 2-3 latka. W łóżeczku zmieści się oczywiście, ale będzie mnóstwo upchniętego materiału, pozawijane itd. A wiadomo przy takim maluszku i mniej takich rzeczy w łóżeczku tym lepiej.

Ja pościel mam i w takim rozmiarze i w takim, bo po synku mi zostały. Ale oczywiście najpierw idzie w ruch 120x90.

Gosia25 - no ja własnie miałam pisać, że podziwiam Cię, jak piszesz ile Ty w domu robisz na dzień, to aż mnie dziw bierze - ja jeden Twój dzień rozkładam na 3 minimum, a i tak ledwo wyrabiam :baffled:

Dziś na przykład zrobiłam obiad, sprzątnęłam pralnię, poodkurzałam ją i umyłam tam podłogę. Zrobiłam pranie i koniec. Odpoczywam. Dziś tylko jeszcze jadę po dynię (bo jutro zupa dyniowa mniam :-)) i będę z młodym jak wróci ze szkoły robić sałatkę jarzynową.

Betix - ja nie biorę dodatkowo wit. D3, muszę sprawdzić czy moje witaminy ją mają.
 
Do góry