reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Dziewczyny ja też ma tłuszczyk z każdej strony :szok: Ja w ogóle jestem dobrze zbudowana kobieta ha ha ha Jeszcze jakiś rok temu ważyłam 73kg przy wzroście 169cm :baffled: A teraz? Matko!!! zaraz dobiję do 90kg!!!!! A zdjęcie po prostu nie oddaje całkowicie mojej figury. Musiałam się nawyginać żeby w miarę wyjść ;)
Piotrusiowa Mi też bardziej wylazło to świnstwo!!! Po porodzie biorę się za siebie. Przede wszystkim ćwiczenia!!! Bo mam dopiero 32 lata, a ciało co najmniej 50-tki :angry: no może 45 ;)
 
reklama
Dziewczyny pochwalcie się swoimi brzuszkami!! Ja uwielbiam to uczucie jak idę ulicą i tak fajnie sterczy brzuszek. Ależ jestem wtedy dumna! :-D Pewnie dlatego, ze tak długo na to czekałam :tak:
P.s Piotrusiowa Ja też nie czuję jeszcze ruchów... Ale codziennie wieczorem kładę ręce na brzuchu i czekam aż moje dziecko da mi znak, że mu dobrze u mnie w brzuchu :-)
 
marcysia ja mam tak samo:) też dumnie obnosze sie z moim brzuszkiem i mimo ze nie jest zbyt duzy to ubieram takie bluzeczki zeby go podkreslic:)w koncu wyczekany przez te 4 lata:)

ok to i ja wrzucam swoj skromny 13 tyg brzuszek :) 11403125_10204350447143884_3183120984723165728_n.jpg
(jeszcze niedawno byl prawie wklesły :)
 

Załączniki

  • 11403125_10204350447143884_3183120984723165728_n.jpg
    11403125_10204350447143884_3183120984723165728_n.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 52
Ostatnia edycja:
zozzola - jak wspominałam na samym początku - każda ciąża jest inna, tak samo jak i kobieta :) Dlatego jedna może na dwa dni po cesarce normalnie funkcjonować, gdzie inna kobieta po naturalnym porodzie będzie dochodzić dłużej niż tydzień. Mnie tylko denerwują koleżanki, które bez żadnych problemów zaszły w ciążę, nie mają przeciwwskazań i z miejsca mówią, że będą żądać cesarki, bo tak im łatwiej. Normalnie krew mnie wtedy zalewa, gdy pomyślę, że ja po tylu latach starań, operacjach, zabiegach, in vitro i milionie dni w szpitalach nadal upieram się, że to dziecko powinno decydować jakim sposobem się urodzi. ;)

I też pochwalę się swoim brzuchem (sorry za brudne lustro :zawstydzona/y:) cały czas czekam aż mnie wysadzi, bo ani się wepchnąć w kolejkę, ani załatwić łagodniejsze traktowanie u promotorki, która cały czas nie wierzy, że jestem w ciąży przez rozmiar mojego brzucha :p
11652044_10204442718375666_1078084624_n.jpg
 

Załączniki

  • 11652044_10204442718375666_1078084624_n.jpg
    11652044_10204442718375666_1078084624_n.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 61
auliya, traktorzystka czy wy dostałyscie odemnie jakiekolwiek wiadomosci prywatne? bo mam wrazenie ze one nawet nie sa wysylane. Ajak zaznaczylam zeby dostac potwierdzenie przeczytania to mam ze wystapil blad :/
zreszta wogole cos dziwnego mi sie dzieje. nie moge nawet suwaczka od kilku tyg dodac :(
 
Cześć Dziewczynki!

Dawno nie pisałam i nie ma szans żebym nadrobiła, dlatego ustosunkuję się do tego co poczytałam.

Widzę, że część z Was już o porodzie myśli. Rany, a dla mnie to jeszcze taka odległa przyszłość. Synka rodziłam sn, drugi poród też bym tak chciała, najzwyczajniej w świecie boję się cc, a poród naturalny już przeszłam, więc wiem czego mogę się spodziewać. Oczywiście jeśli będzie konieczność cc dla dobra dziecka to nie będę protestowała, ale wolałabym uniknąć tej operacji.

O płci dzieciaczków było. Ja też jeszcze nie wiem kogo w brzuszku noszę, więc jest nas całkiem sporo. :tak:

A i o ruchach maluszków. Poczułam już 2 razy smyranie :-D Raz jak w nocy położyłam się na plecach i próbowałam zasnąć i raz jak zjadłam kostkę czekolady, też na leżąco. W pierwszej ciąży poczułam ruchy synka w 16 tygodniu, a dokładniej to kopniaka, ale do 20 tygodnia odczuwanie ruchów było bardzo nieregularne. Teraz pewnie też tak będzie póki dzidzia ma dużo miejsca. Ciekawe czy też będzie 4kg klockiem jak starszy brat ;-)

Wow, ale macie maleńkie brzuszki! Mój to już wielki balon, w pierwszej ciąży taki miałam w 6 miesiącu. Przed ciążą ważyłam 60kg przy 170cm wzrostu. Czuję się wielka. Oto dowód:

WP_20150626_013.jpg

Mocno ubolewam nad zakazem gimnastyki, zresztą nie tylko nad tym zakazem :baffled: dbam o zdrową dietę i spaceruję, synek chciałby chodzić ze mną na basen, ale nie wiem czy chociaż na to gin się zgodzi. Raz plamię, raz nie. Wizyta 7 lipca to zapytam.
 

Załączniki

  • WP_20150626_013.jpg
    WP_20150626_013.jpg
    12,3 KB · Wyświetleń: 58
auliya, traktorzystka czy wy dostałyscie odemnie jakiekolwiek wiadomosci prywatne? bo mam wrazenie ze one nawet nie sa wysylane. Ajak zaznaczylam zeby dostac potwierdzenie przeczytania to mam ze wystapil blad :/
zreszta wogole cos dziwnego mi sie dzieje. nie moge nawet suwaczka od kilku tyg dodac :(
Dotarlo ale musialam na bb wejsc a dzis z czasem krucho.
Teraz zmykam bo mi tablet siada a komp zajety.
 
Melisska masz piękny brzuszek! Też już chciałabym się takim chwalić.. przynajmniej czułabym się w 100% w ciąży, tak to jeszcze nie jestem w stanie uwierzyć w moje szczęście:zawstydzona/y:
 
reklama
O matko. I tymi ostatnimi zdjeciami sprwwilyscie, se nie pokaze mojego brzucha :-D Toz ja jak wieporyb przy Was wygladam, bo oprocz brzucha jeszcze tłuszcz w pasie, na bokach...
OlciaStrzelce, tak, mialam juz duzo wczesniej zdiagnozowana dyskopatie. W trqkcie ciqzy rzeczywiscie taka tomografia odpada, bo to na ta chwile zbedne badanie. Mam juz za soba dwie serie reuabilitacji. A cwiczenia mozesz wykonywac. Ja bym bez nich nie przetrwala ciazy i w ogole tych gorszych chwil z bolem kiedy nie jestem w ciazy. Juz w tej ciazy wysunal mi sie dysk, zaraz nq poczatku, to mostki i wyginanie grzbietu naprawde uratowalo mi szanowna, bo nic przeciwbolowego i przeciwzapalnego nie moglam wziac.

Ja sie mocze w wannie, dziecko co chwile wola nw sniadanko :-) Relaksuje sie przed genetycznym, bo sie trowzke denerwuje..
 
Do góry