reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

katty szczerze współczuję tych jedzeniowych rewolucji. mam nadzieje ze niedługo wróci Ci apetyt , trzymam kciuki :)
 
reklama
Aktina no właśnie u nas chyba większość ma już za sobą prenatalne. Pó pierwsze ją od razu bym poszła prywatni na kolejne usg do kogoś innego na jakiś dobry sprzęt. Pó drugie temat pappa, pó trzecie ja robiłam dodatkowo test NIFTY. Kosztuje on niestety 2,5tys zł ale daje 97-99% pewności. Test pappa tylko ok 60% wiec moim zdaniem warto. Ją się uspokoilam od razu i mam pewność że maluch jest zdrowy.
Generalnie zaczelabym od usg i się upewnila czy brak kości nosowej to nie wina sprzętu bądź lekarza...
 
Szkrabek - własnie idę we srodę do prywatnej kliniki do której kiedys chodziłam, potem 30-tego to prenatalne i papa a NIFTY jest nieinwazyjne tak? jak ono wygląda i w którym tygodniu można zrobić? Musze poczytac :)
 
aktina, NIFTY jest nieinwazyjny - po prostu pobierają Ci krew. Musisz się tylko zapisać do odpowiedniej placówki, bo tylko kilkanaście w Polsce go robi. Wszystko znajdziesz na stronie Test NIFTY - nieinwazyjny genetyczny test prenatalny

U mnie było tak, że maluch jest odwrócony buzią do kręgosłupa, więc lekarz się mocno namęczył by wyszukać tę kość. Jak już znalazł, to nie chciałam uwierzyć, że rzeczywiście to zrobił, choć na monitorze mi pokazywał, że jest... odchodziłam od zmysłów, wiec wiem co przeżywasz - ja po prostu musiałam JUŻ wiedzieć że wszystko jest ok, lub nie.

Daj znać co wyjdzie w środę! Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy - dokładnie jak u mnie :tak::-)
 
Aktina - trzymam kciuki za srode
Katty83 podziwiam za pogodę ducha;) gdy raz czy dwa zwymiotuje, to leżę i umieram, a Ty tak dobrze się trzymasz !
My już na urlopie;) 3 tygodnie z dala od pracy i domu ;) dobrze się czasami oderwać. Pewnie będę rzadziej zaglądać, bo ciagle jesteśmy w ruchu, wieczorami książki na mnie czekają :)
 
Katty83 wracaj szybko do zdorwka i najlepszego:-D podziwiam cie za pogode ducha ja bym oszalala chyba:-D
U nas wszystko wporzadku dolegliwości już dawno minely czasem senność mnie zlapie i jak za szybko wstane to w glowie się kreci ale jest super brzuszek rosnie wiec ciesze się ciaza wizyte u lekarza mam za tydziej już ale bez usg wiec szkoda chciałam isc prywatnie na usg zobaczyć co tak rosnie ale stwierdziłam ze do 27 lipca nie tak daleko a prywatne zrobie w 3d w 30tyg :-) szukam sobie wozkow w necie bo u nas w sklepach to strasznie drogie min500f trzeba dac a to troszkę za dużo jak na wozek bo zapewne później wymienie i tak na sama spacerowke lozeczka tez ogladalam w sumie kolezanka chciała mi dac ale nie podoba mi si ezbytnio wiec kupie nowe. Pozdrawiam wszystkie nowe mamusie i tym co na badania czekaja zycze powodzenia:-D miłego dzionka pozdrawiam:-D






 
reklama
Hej.
Ja sie z zakupami wstrzymuje do jesieni. Bedzie brzudko deszczowo to po centrach handlowych sie pojezdzi.
Moj brzuch choc to 11-12 tydz jest baardzo widoczny. A mam tylko 2 kg do przodu, a wyglada jakbym z 5 dobrala. Rozciaga sie tak latwo chyba przez to ze to druga ciaza.
Czekam na wizyte 29 czerwca... chce w koncu uslyszec serducho. Do tej pory lekarka nie zbadala mi tetna dziecka. Juz mialam 3 usg caly czas dopochwowe. Przy ostatnim powiedziala "to dzisiaj posluchamy tetna". Zainstalowala sprzet pokazala sie fasolka zmoerzyla dlugosc stwierdzila ze jestem w 10 tyg i koniec. Dopiero w samochodzie w drodze do domu mnie olsnilo "ej a tetno". Mam nadzieje ze babka nie zobaczyla nic niepokojacego tylko poprostu zapomniala. Gdyby bylo cos zle to mialaby obowiazek cos powiedziec prawda? Teraz wchodzac do gabinetu bede tylko o tetnie myslec. A prenatalne mam dopiero 7 lipiec.
 
Do góry