reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Przepraszam, że tylko o sobie ale właśnie dowiedziałam się że zrobili podział na klasy w przedszkolu. Niestety nie chcą powiedzieć nic przez telefon i będę miała stres do zebrania. Na szczęście dziś o 16 ale tak zmieniali zdanie kiedy listę ogłoszą że mnie z zaskoczenia wzięło i teraz ja się denerwuję. Trzymajcie kciuki, żeby był w mieszanej klasie i z dziećmi z którymi się zna tak jak prosiliśmy z rodzicami na podaniu.
 
reklama
Aktina, jesteś już po tej wizycie prywatnej? Coś się wyjaśniło? Mam nadzieję, że tak, że wszystko w porządku, że to była tylko kwestia niedokładnego sprzętu :tak:.
Dreddka, udanych wakacji! :-)
AlfaBeta111 pisze:
Moj brzuch choc to 11-12 tydz jest baardzo widoczny. A mam tylko 2 kg do przodu, a wyglada jakbym z 5 dobrala. Rozciaga sie tak latwo chyba przez to ze to druga ciaza.
U mnie podobnie. Niecałe 2 kilo do przodu od 27 maja a brzuszysko wielgaśne :baffled:. Może druga ciąża, może taka uroda :-p. Nie wiem.
OlaSzy pisze:
AlfaBeta - już w 10 tc tętno jest widoczne na monitrze,
Ja słuchałam już w 9 tygodniu :-). Ale nawet gdybym nie słyszała, to widać ładnie na ekranie bijące maleństwo. AlfaBeta gdyby u Twojego Maleństwo było coś nie tak od razu byś się o tym dowiedziała. Więc na pewno jest ok
Piotrusiowa pisze:
Umówiłam się na USG połówkowe do mojej ginki prywatnie na 16.07. To będzie 21 tydzień ciąży, więc chyba optymalnie. Na NFZ mam tydzień później. A Wy na kiedy macie wizyty?
Hahahaha :rofl2: Czuję się tu jak opóźniona baba :rofl2:. Ja za 3 dni mam dopiero genetyczne :-D.
Olciastrzelce, ubawiłam się Twoim opisem badania :-D. Fajnie musieliście wyglądać. Super, że wszystko w porządku. I zazdroszczę tego 1 stycznia. Chciałabym tak dociągnąć :-p.
Katty, to niewiarygodne, że tak długo utrzymują Ci się tak nasilone objawy ciąży :eek:. 13 tygodni a Ty dalej wymiotujesz jak kot... Współczuję.
Ja już na szczęście czuję się niebo lepiej. Do ideału trochę brakuje, ale już mogę w domu normalnie sprzątać, gotować, a nie tylko walnąć się po pracy na kanapę i dziecko bajkami w tv zaciskać :-p. A w ogóle to mam wrażenie, że od kilku dni czuję już ruchy Bąbla :-D.
 
Witam :)

Dreddka - dzięki :)

Szkrabek, rozmawiałam własnie z lekarzem w tej klinice na temat NIFTY, nie polecał bo mówił ze to jednak sporo kasy a amniopunkcja tak samo zbada. Hmm dziwne, pomyśle jeszcze nad tym jakby w pappa wyszło duże ryzyko. Dzisiaj kości nosowej niestety nadal brak. CZekam teraz do 30-tego na prenatlane.

olciastrzelce - gratulacje pozytywnych wyników :)

AlfaBeta111 - to chyba jakoś na styczeń już Ci termin wychod

dzag82 - jestem po wizycie. Niestety to nie była wina sprzętu i dzis kostka nadal niewidoczna, hypoplastyczna ... dzidzius ma 67mm i jeden z terinów wyszedł mi nawet na 27 grudnia. Zobaczymy :) NT wyszło troche wyzsze niz wczoraj, przy jednym pomiarze 1,4 a w czoraj 1,5 ale przy drugim już 2 więc nie wiem co mysleć. Ale wydeje mi się ze to ok. Powiedział też ze nic nie chce mowić ale na razie wygląda na chłopca, chociaż w zasadzie obie płci na razie wygądają podobnie wiec kazał się nie sugerowac. Wg USG mamy dzisiaj 13t0d :)
30 pappa więc zobaczymy, ale słabo mnie przekonuje ich procentowa sprawdzalność, na razie myślimy z mezem nad NIFTY bo mąż strasznie się przestraszył tym 1% przy amnio.
Dzag piszesz o ruchach :) ja ruchów jako takich nie, ale czuję ze brzuch jest z prawej strony "pusty" a z lewej siedzi dzieciaczek :) Raz jest a raz go nie ma i za chwilę znowu jest,wiec to na pewno on (ona) :))

Co chwile mam łzy w oczach, chce wierzyć ze bedzie dobrze, ale się boję.
 
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam

Dreddka życzę udanego wypoczynku:)

aktina
witaj. Dziewczyny mają rację, niektórzy ginekolodzy nie mają ekstra usg i zlecają zrobić je u innych lekarzy. Może tak było w twoim przypadku. Trzymam kciuki i daj znać po badaniu co i jak :)

AlfaBeta111 ja usłyszałam serduszko dopiero na usg genetycznym po 12 tyg, wcześniej jedynie oglądałam tętno na monitorze

katty83 życzę szybkiego wyjścia ze szpitala i końca tych wymiotów. Biedna ile ty się wymęczysz

olciastrzelce gratulacje i oby tak dalej. Nasze maleństwo też fikało koziołki i też nie miałam pojęcia, że ten widok jest taki fantastyczny :)

Ja dziś jadę do lekarza i w końcu poznam wyniki pappa. Co prawda wynik z krwi odebrałam sama już w poniedziałek jednak sama nic z tego nie wyciągnę, więc czekam i czekam do 19:00 ;)

Jeśli chodzi o samopoczucie, jest lepiej. Mdłości takich natarczywych już nie mam, ale na nowo senność wróciła. Wczoraj spałam w ciągu dnia z 1,5 h, poszłam wcześniej spać. Trochę martwi mnie waga – wszystkie piszecie, że już jesteście parę kg na + a ja póki co lecę z wagą chociaż wymiotów nie było…
 
Dziewczyny mam pytanie. Wiecie może jakie preparaty na kleszcze można używać w ciąży?
Jestem podatna na łapanie tych robali. Weekendy spędzamy zazwyczaj w plenerze i obawiam się, że coś się przyplącze. Czytałam dziś etykiety na preparatach, ale niestety na żadnym nawet się nie zająknęli na temat ciąży. Byłam dzisiaj u lekarza, ale oczywiście zapomniałam zapytać :zawstydzona/y: Będę wdzięczna za rady.
 
aktina - rozumiem obawy Twojego męża - ja właśnie dlatego zdecydowałam się na NIFTY, jest po prostu nieinwazyjny... ale bardzo odżałowałam te pieniądze... mogłam za to mieć spokojnie wypasiony wózek. No to była cena mojego spokoju. Na pewno podemiecie słuszną decyzję - po prostu musi być zgodna z Waszymi przekonaniami.
I wiem co przeżywasz - ja ryczałam 2 dni całe - a później epizodycznie... zamartwiałam się strasznie dopóki nie dostałam wyników czarno na białym. Trzymam kciuki by wszystko okazało się złym snem i maluszek był zdrów jak rybka! :tak:

ankapolanka - ja niestety nie pomogę - może w aptece zapytaj lub dr Googla :-) pewnie po porstu trzeba uważać na jakiś składnik, tylko jaki to musi Ci pewnie powiedzieć farmaceuta.

agak - ja w sumie myśląc tylko o sobie chciałabym lecieć z wagą w dół ;-) oczywiście jest to stresujące, bo agenralnie powinnysmy przybieać, ale 15kg na finiszu mnie trchę przeraża... pamiętam że miałam mega problem by zrzucuć po ciązy - zrzuciłam wagę ciążową + kolejnych 12kg dopiero jak się zakochałam 1,5 roku po porodzie :-D wolalabymj tym razem już nie mieć żadnych rewolucji tego typu w życiu - hehe ;-)
 
szkrabek, mój m twierdzi ze kasa to i tak płynna jest jak woda, dzis jest a jutro moze sie rozpłynac nie wiadomo gdzie, wiec lepiej ją wydac pożytecznie. W którym tyg robiłaś NIFTY? zdecydowałaś się od razu po prenatalnych, robiłaś pappa? ile czekałas na wyniki? po dostaniu wyników pappa robiłas NIFTY czy wcześniej? Ile czekałas na wyniki NIFTY? bo jakoś wczesnie musiałas robić, masz dopiero 16 tydz :)
 
reklama
ankapolanka - ja na kleszcze używam linii z VACO (Na komary, muchy, myszy, szczury, gryzonie, mole, mrówki, osy, karaluchy i prusaki - Zielonaochrona.pl - vaco), sprawdzają się całkiem fajnie, a przy tym jest linia eko - idealna dla mam w ciąży. Codziennie praktycznie spaceruję po lesie z moimi psami, bo mamy na przeciwko i boję się tego dziadostwa, bo już dwa razy w tym sezonie ściągałam kleszcza z męża - skubane uczepiły się brzucha i pleców, mimo, że mój T nie biega bez koszulki:-p
w sklepie chyba nie ma info, że są bezpieczne dla ciężarnych, ale z ich fejsa dostałam informacje, więc spokojnie możesz po nie sięgnąć;-)

agak - równie kobiety reagują na ciążę.. jeżeli przed byłaś nieco "większa" (nie bierz tego do siebie), wtedy przyrost wagi może być wolniejszy niż u "szczuplejszych", dlatego ciesz się. Maluszek rośnie, rozwija się, gdyby było jakiekolwiek zagrożenie, organizm sam dałby Ci znak.;-)
 
Do góry