reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

hey gratuluje wszystkim dobrych wynikow:-D super ze jest te watek zakupowy bardzo się przyda nawet dla mnie MAjeczka dawno już dyla taka malutka:-) Zadko teraz pisze ale czytam was a ostatnio to mi w ogole nie chciało się forum wyswietlic chyba ze 2dni:baffled: U nas wporzadku brzuszko rosnie i znajomo mowi ze chłopak wiec zobaczymy na koniec lipca bo tu tylko 2razy robia usg:baffled: Dzis mam taka migrenę ze nie da rady b ez tabletek choć wzielam jeden paracetamon to na godzine pomogl i dalej to samo ale to chyba przez ta pogode bo straszni epochmurno i bez wyrazu w tygodniu postaram się do watku zakupow dodac cos od siebie a tym czasem miłego weekendu zycze pozdrawiam




 
reklama
cześć dziewczyny - no upał jak sto pięćdziesiąt! Nie wiem jak Wy, ale ja ledwo żyję... nic mi się nie chce, dziś wypiłam chyba z 3litry wody z lodem i cytryną... bez tego bym chyba nie przeżyła.

Gosia 25 - a czy dobrze pamiętam, że mówiłaś, że miałaś robiony test NIFTY? Że u Was jest w ramach ubezpieczenia? Bo wynik testu NIFTY daje od razu informację o płci dziecka - dlatego się zdziwiłam jak napisałaś, że dopiero pod koniec lipca się dowiesz się na usg co nosisz pod serduchem... może coś poplątałam... mózg ciężarnej daje mi się we znaki ostatnio... ;-)
 
Witam wszystkie nowe Mamusie! Super, że jest nas coraz więcej :-)

Dzag ja sobie mierzę ciśnienie bo na ostatniej wizycie u gina jak mi położna ciśnienie zmierzyła to było 150/90 i na nic się zdało tłumaczenie, że to nerwy przed wizytą. W domku moje ciśnienie to 100/60 i we wtorek okażę mój zeszycik z pomiarami. Czemu pytasz? Też musisz mierzyć?

Aenye rozumiem Cię bo teraz chciałabym dziewczynkę, mam już synka, a marzy mi się parka. A to że u Ciebie chłopcy jest już pewne? Przecież na tym etapie nie da się tak na pewno stwierdzić na USG płci.

Katty, Zozzolka ja mam akurat luteinę na ryczałt. Lekarz musi mieć umowę z NFZ żeby mógł wystawiać zniżkowe recepty. Z Clexane sprawa jest trochę bardziej skomplikowana bo refundacja przysługuje tylko przy niektórych wskazaniach i tylko przez określony czas. Potem jest na 100%.

Amos ja też jestem cała zesypana, okropna kasza od czoła po brodę, a skóra na ciele sucha jak wiór, jedyne co wygląda u mnie lepiej to włosy, błyszczą i wyglądają na silniejsze.

Gratuluję Wam takich dobrych wyników i trochę zazdroszczę, że wiecie, że wszystko jest dobrze. Czekam z niecierpliwością na moją wtorkową wizytę, ale i się denerwuję okrutnie. Proszę o zaciskanie kciuków!

Upały są wykańczające, ale w miarę je znoszę, zdecydowanie gorzej było jak rodziłam w czerwcu, z wielkim brzuchem myślałam, że ducha wyzionę ;-)

Nie chcę zapeszać, ale przestało mi być niedobrze, wrócił mi apetyt i smak, mam też zdecydowanie więcej energii i jestem w stanie normalnie funkcjonować. No w miarę normalnie. Jak za bardzo poszaleję to boli mnie brzuch i potem się martwię.
Czy czujecie jakieś bóle/kłucia w podbrzuszu?

Większość z nas jest już w drugim trymestrze, czyli 1/3 ciąży już za nami. Zleciało prawda?
 
Melisska, nie musze mierzyc, ale dwa tygodnie temu tak z głupa sobie zmierzyłam jak się fatalnie czułam i wyszło mi 86/56 w najgorszym momencie. To dla mnie wręcz agonalne, bo ja mam zawsze książkowe. I przez te dwa tygodnie codziennie popołudniu miałam właśnie takie niskie ciśnienie. I zastanawiam się, czy to może z tego powodu takie kiepskie samopoczucie. Łeb z bólu dosłownie urywa, spanie takie, że głowa mała, brak sił żeby cokolwiek zrobić, dopiero bolesne parcie na pęcherz mnie z łóżka podnosi ;-) , no ogólnie bida z nyndzom. W pierwszej ciąży czegoś takiego nie mialam, choć przez kilka tygodni też musiałam prowadzić taki zeszycik jak Ty, bo mi raz za wysokie w gabinecie wyszło.
Co do bóli brzucha - mnie się w ostatnim czasie boleśnie brzuch spinał, aż się wystraszyłam bo to było uczucie jak w trzecim trymestrze. Nie spodziewałam się takiego w pierwszym. Ale uruchomiłam magne b6 i już jest spokój.
Ja rodziłam na początku lipca, więc upały też mi sie dały we znaki. Od czerwca to leżałam w domu z wiatrakiem przed twarzą :-D A i tak byłwm szczęściarą bo termin miałam ja 4 sierpnia ;-)
 
Dzag- tez mam normalnie ciśnienie książkowe. A na dwóch pomiarach w gabinecie, było 80/50 ( miesiąc temu) i 90/60 w czwartek.
Spytałam lekarki o to. Powiedziała , ze takie obniżenie ciśnienia w ciazy jest normalne, I przejmowalybysmy się gdyby odstępstwo było w druga stronę.
Dostałam wyniki krwi i strasznie anemiczne mi wyszły, czerwone krwinki sporo poniżej normy, podobnie hemoglobina i hemokryt.
 
uuu... Dreddka to dieta żelaziana Cię czeka i suplement diety - widać, że żelaza nie wchłaniasz. Koniecznie coś szybko musisz z tym zrobić - maluch wysysa z Ciebie wszystko :-)
 
Dziewczyny a jak tak dużo płacicie to jaką macie luteinę? tylko dowcipna jest z refundacją a podjzykowa bez refundacji zawsze na 100%
aenye nawet jak lekarz jest pewien to mógł się pomylić. Koleżanka zgłosiła się na tak ze 3-4tyg przed terminem że coś się dzieje (ciśnienie jej niebezpiecznie skakało) położna się pyta na USG czy wie co jest ona tak Wiktor a ona że jeśli Wiktor to coś mu nie urosło. Najlepszy lekarz w mieście całą ciążę widział chłopaka bo była pępowina jakoś dziwnie podwinięta a tu niespodzianka w dzień porodu. Nie to żebym Cię chciała nastawiać że coś się zmieni ale kto wie...
U mnie w domu biegają dwie Alicje już (jedna to Maksymilian a druga Aleksander) więc wiem jak się na dziewczynkę czeka. Mam nadzieję że się u mnie nie pomylił.

A u mnie mały sajgonik albo meksyk... upał i duuużo zajęć.
Szczęśliwa jestem bo dużo zajęć zapewniam starszakowi, wczoraj festyn i fajne nagrody wygraliśmy bo każdy los wygrywał a tylko po 2zł były. Oczywiście w pierwszym rzucie 6losów dostały nam się dwie pierdoły ale do tego korale długie + korale z bransoletą drewniane i no właśnie dwie główne nagrody kask i zestaw do siatkówki :D po południu basenik u znajomych owoce i grill było super odświeżająco.
Jedyny minus tylu zajęć to brak czasu na bb. i muszę hurtem nadrabiać
 
szkrabek ja jednak miałam tylko pappa robiony i inne wyniki wiec nie wiem co tam rosnie:-) ale to nie ważne niemam parcia na pleci ważne ze zdrowe :-D u nas upalow nei ma a wręcz przepiwnie pochmurno i chłodno al. etutaj nigdy nie ma takiego lata jak w pl :baffled: dziewczyny macie jakies sposoby na migrenę? od wczoraj tak mnie boli glowa ze nie mogę wytrzymać paracetamol na godz działa a potem od nowa w nocy slabo spalo bo bol mnie budzil i teraz to samo :baffled: wypilam sobie slabo kawke to bol mniejszy ale zaraz wroci bo nie ustapil całkowicie :baffled: poradzcie cos jak mamci ewyprobowany sposób.A i gratuluje dobrych wynikow wszystkim mamusiom:-D Pozdrawiam milej niedzieli:-D



 
Gosia25 ja na migreny bralam zomig podjezykowo. Jest tylko na recepte, ale wczesnie wziety powstrzymuje atak migrenowy. Tylko to na mnie dziala- grupa lekow ktora nazywa sie triptan. W ciazy tylko za zgoda lekarza. On zweza naczynia krwionosne i w ten sposob zapobiega migrenie, ale moze zmnieszych krotkochwilowo doplyw krwi do plodu w nieznacznym stopniu....
 
reklama
Dreddka dzięki ale tu lekarze na wszystko daja paracetamol wiec nie dostane niczego innego:baffled: slowo daje ze ledwo zyje wzielam paracetamol troszkę pomog na 1,5h to obiad zrobiłam a tak to nic nie pomaga leze caly dzień z zakrytymi oknami i okładami na czolo później wezme sobie kapiel to może troszkę odpuści a teraz lece dalej lezec.Maz na zakupy z corcia poszedł do już prawie lodowka pusta a ja ide spac






 
Do góry