reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

KORDEK ciężko :-D ciąża już za bardzo ciąży ;-)

zostało mi 6 tygodni ... za dużo zdecydowanie, czuję się jak jakiś inwalida ;-) byle wytrwać jakoś ;-)

plan porodu? gdzie to sie wypełnia? słyszałam tylko, że coś takiego istnieje ;-)
 
reklama
Plan porodu piszesz sama w domu. Jak nie napiszesz w domu, to dadzą Ci w szpitalu i będziesz musiała go wypełnić. Zeby zobaczyć co to, wpisz na necie) musisz określić tam czy chcesz rodzic sama czy z kimś, czy leżeć w towarzystwie czy w jedynce no i takie tam)
 
23.04 idę na ktg, to podpytam się na izbie przyjęć :tak:
Przy Antku czegoś takiego nie było ;-)

})i({ korzystam z Tapatalk })i({
 
No nie wiem....skończyła sie szkola rodzenia, i na ostatnim zajęcy przegladalismy plany. Położna powiedziała ze jak nie będziemy mieli to dostaniemy szpitalny.
Bo w tym planie jednak musisz określić czy sie zgadzasz na niektóre leki typu dolargan czy oksytocyna oraz czy chcesz by szczepic maluszka... Takie tam sa punkty ze niektóre to nie mam pojęcia co to jest! A wiec warto napisać ze nie wyrazisz zgody na studentów przy porodzie...naprzyklad. Bo ja sobie tego nie wyobrażam..
 
ja tez uwazam ,ze taki plan fajna rzecz!!! znaczy, ze chca aby ten porod byl taki jak my sobie wyobrazamy. ja przy pierwszym dziecku poszlam na zywiol :) teraz chcialam zrobic po swojemu i bardzo zaluje, ze jednak mialam cc ale coz zrobic :/ teraz wiele rzeczy przy porodzie mozna sobie zazyczyc, np jak jest noc to zeby swiatlo bylo przygaszone.

wiecie, jest na polsat cafe polska wersja amerykanskiej i angielskiej porodowki! nazywa sie "porody" i fajna rzecz tam zauwazylam i bym ja do swojego planu to dala. mianowicie rodzice w tym programie byli proszeni o przyniesienie swoich 3 pieluszek tetrowych i jak porod zmierzal ku koncowi to tata albo mama kladla je sobie na brzuch pod koszule zeby na nich byl ekosystem rodizcow! i pozniej tymi pieluchami personel oczyszczal dzieci zaraz po urodzeniu :)

anna_kas a jakie sa tam podpunkty, ktore sa niezrozumiale?
 
karolq bo ty mialas pierwsze cc wiec nie masz wyobrazenia co do porodu sn :) ja tez przy pierwszym dziecku nie mialam zyczen, nie wiedzialam jak to wszystko wyglada i zdalam sie na personel :) ale teraz wiem, ze sa rzeczy na ktore bym sie nie zgodzila. np na przebicie pecherza plodowego bez powodu (mi przebili choc porod postepowal normalnie) ani na masaz szyjki macicy na skurczu! mi lekarz zrobil ten "masaz" choc krzyczalam, ze mam skurcz i zeby mnei nie dotykal :/ i sa rzeczy ktore mi sie marza jak np kontakt skora do skory zaraz po porodzie przez dluzszy czas. jak rodzilam to tylko na kilka sekund mi malego polozyli na brzuchu.
 
reklama
No i teraz prawdopodobnie tez bedzie cesarka ale okaze sie w czerwcu. Mam szyjke pierworodki i jest bardzo dluga i twarda i lekarz mowi ze jak tak zostanie na co sie zapowiada to zrobi mi cc.
 
Do góry