reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

reklama
rozmawiałam wczoraj z koleżanką, która rodziła we wrześniu ;-) do porodu dają szpitalne koszule ;-) dla dziecka ubranka, pieluchy i kosmetyki są na oddziale :tak: z jedynką nie wiedziała jak to jest dokładnie, ona akurat miała za darmo, bo odział był prawie pusty (farciara) ;-)
ja będę jedynie brać dla małego jakieś bodziaki, niedrapki, skarpetki ;-) bodziaki i tak zostawię na oddziale :-) może kiedyś się komuś przydadzą :-) we Wrocławiu też tak robiłam ;-)
 
kochane jestem i ja :) jakos nie bylo okazji zeby sie odezwac no i checi tez. wir domowy po szpitalu i przy dwojce dzieci mnie wciagnal! napisala do mnie kordek ostatnio, ze sie martqi gdzie mnie wcielo wiec postanowilam zajrzec do was :)

jesli chodzi o rzecyz potrzebne do porodu to koszule daja, sa nawet nowe a nie jakies zaplamione i dziurawe jak kilk lat temu! podklady poporodowe tez sa absorgyn, ubranka dla dzieci, pieluchy i mleko tez jest. jak sie jest zameldowanym w zg to dostaje sie paczke z wyprawka i tam chusteczki do pupy sa i w niebieskim pudelku tez jest mala paczka chusteczek pampers. pieluchy tetrowe i beciki tez daja.

w zasadzie warrto zabrac takie podlady na lozko jednorazowe bo wiaodmo, ze z poczatku sie leje a tam na roomingu nie maja takich. wiec ma sie wiekszy komfort, zwlaszcza po cesarce gdzie samemu nie mozna sie obsluzyc.

juz wyjasniam sprawe oplat. wiec nic sie nie placi :) na porodowce robia tak. ze jak jest wczesna faza porodu to daja do boksow a jak sie akcja rozkreca to przenosza do osobnej sali. jak sie rodzi to trzeba zglosic, ze sie chce sale pojedyncza i oni dzwonia na gore jak dziecko przyjdzie na swiat i rezerwuja. jesli nie ma miejsca to wioza na rooming wieloosobowy ale mozna sie przeniesc tylo trzeba tez wyrazic taka chec. ja mialam cc rano wiec wypisy byly dopiero po 13 wiec miejsc nie bylo wiec bylam na sali 2osobowej a po kilku h na jedynce juz :)

jesli chodzi o personel to suuuuper. po cc wystarczylo, ze zadzwonilam dzwonkiem i zaraz ktos przychodzil podac mi leki przeciwbolowe a jak bylo za wczesnie na kolejna dawke to czopki. zmienialy panie podklady takze opieka fajna. na jedynce przychodzil w odiwedziny moj synek 3 letni, to bylo dla mnie wazne. niby dzieci nie moga ale tylko jedna pielegniarka zwrocila uwage ale nie wyprosila wiec chlopaki moje zostali.

a co do porodu do mialam w koncu cc 17 lutego. mala ma na imie Alicja i miala 2875 i 53cm. urodzona o 9.23.
Alicja1.jpg

cesarka jest okropna stwierdzam! ten stres przed... rano sie wykapalam i pryzgotowalam, niestety nie wolno makijazu :) wklucie nie bolalo nic a nic a poznije takie dziwne uczucie jak dretwieji ci nogi. wyciagenie dziecka bolalo, az krzyczalam i sie wyrywalam tak mocno naciskaja na brzuch! no i pozniej od razu uslyszalam jak mala krzyczy, pokazal mi ja lekarz i poszla do kacika noworodkowego. a ja tam lezalam i plakalam z radosci i smutku, ze nie moge jej przytulic. caly czas krzyczala jak nie wiem!
 

Załączniki

  • Alicja1.jpg
    Alicja1.jpg
    43,9 KB · Wyświetleń: 31
Beti super ze sie odezwalas!
Malutka jest sliczna! Mi tez zalezy zeby zuza przychodzila wiec tez bede starala sie o ten pokoj.
Ja mam nadz ze juz cesarki nie bede miala ale co ma byc to bedzie. Pierwszy porod sn mialas? Nasz doktor robil ciecie?
 
tak, pierwszy porod mialam sn ale dosc ciezko go znioslam, bylam strasznie zmeczona i mialam sporo rane krocza. juz sama nie wiem co bylo gorsze czy ta cc czy sn :/ tak nasz lekarz robil cc, sam zaproponowal wiec fajnie :)
 
Beti gratki! To maleńkie cudo!!!
Ja chodzę do szkoły rodzenia, i mieliśmy wywiad w szpitalu, gdzie mówili co do czego. A wiec jak cos wolicie, to musicie zrobić plan porodu typu: chce sala jednoosobowa, swoją muzykę, zeby była cisza i td...
A to niezbędne rzeczy do porodu i telefony!ImageUploadedByForum BabyBoom1397027620.936961.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1397027620.936961.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1397027620.936961.jpg
    29,4 KB · Wyświetleń: 29
Beti jeszcze raz serdeczne gratulacje!! Teraz masz w domu dwa piękne skarby-szkraby :)))
Anna_kas dzięki za przypomnienie co i jak do szpitala zabrać.
Aśku jak samopoczucie na końcówce??
Karolq a czemu miałaś cc z Zuzią? pewnie pisałaś kiedyś ale nie pamiętam....
pozdrowienia dla wszystkich
 
reklama
Do góry