reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

a czemu cc przez te szyjke learz mowi? chodzi o to, ze porod moze trwac dlugo tzn skurcze? ja ci powiem, ze w spzital unie jedno widzialam :) mozna miec dluga szyjke cala ciaze a pod koniec ladnie sie skroci zanim porod sie zacznie. ja tak mialam z synem, ze cala ciaze twarda szyjka i dluga i w ciafu kilku dni skrocila sie calkiem, rozmiekczyla i zrobilo lekkie rozwarcie. no i wtedy dopiero porod sie zaczal :)
 
reklama
Wlasciwie niewiem czemu. Powiedzial ze po 1 cesarce daja do szpitala juz tydz przed terminem. Moze mozna urodzic ale pewnie trzeba ta blizne obserwowac. Sama niewiem a nie pytalam bo w szoku bylam jak zaczol o tym szpitalu :-)
 
Beti ja ogółem nie miałam żadnego pojęcia co do porodu, i kak zaczęłam czytać...to dopiero zaczęłam sie zastanawiać. Naprzyklad oksytocyna, przebicie pęcherza płodowego, podanie dolarganu, wlasnie masaz szyjki. To wszystko sie robi, bo wtedy mniej boli i szybciej, ale po głębszym zastanowianiu sie okazuje ze wcale to nie sa czynności które sa dobre dla mnie i dziecka, przynajmniej sa takie opinie od niektórych położnych! Ze dolargan to środek narkotyczny i napewno wpływa na dziecko jak jest wiecej niż 1 dawka...
Ile ludzi tyle zdań no i w tym momencie człowiek glupieje(((
 
anna_kas polecam strone internetowa rodzic po ludzku. tam jest pelno informacji na temat zbednych interwencji medycznych :) co do przebijania pecherza to po co to robic jak porod postepuje? porod z wodami zachowanymi jest mniej bolesny bo one amortyzuje te skurcze i dzieck oma lepszy poslizg jak wychodzi :)

karolq ja uwazam ze nas zlekarz jest troche przewrazliwiony! pierwszo slysze zeby tydzien rpzed terminem klasc ciazarne po cc na oddzial a bylam w spzitalu poltora miesiaca. miejsc by zabraklo! mi sie wydaje, ze jak bedziesz miala ok te blizne to nie ma potrzeby. co innego gdy ta blizna bedzie bardzo cienka to wtedy moze polozy cie wczesniej zeeby w razie rozpoczecia porodu zrobic cc zeby blizna nie pekla.
 
reklama
pamiętam jak widziałam suwaczek Beti i na nim 38 tydzień ... oj zazdrościłam ;-) a teraz sama już na rozsypce :szok: kulam się ;-) brzuch bardzo powoli schodzi niżej, Julian też niżej już leży ;-) kręgosłup napiernicza strasznie :baffled: nawet do naszej biedronki ciężko mi dojść bez bólu ;-) no, ale - już bliżej niż dalej :-D

pytałam się na IP o ten plan porodu i jako takiego nie ma ;-) można wydrukować sobie z netu i z nim przyjść, ale u nas nie ma ;-) dzisiaj kolejne KTG w szpitalu :tak: skurczy brak zawsze jak leżę ;-) ale od wieczora multum mam ;-) ćwiczymy, oj ćwiczymy ;-)

wszystko uszykowane :-D lekkie podniecenie ;-) i wielka niecierpliwość u wszystkich :-D szczególnie u starszego brata ;-) i stękającej mamy :-D

asiazielona witaj :-) ja z czarkowa ;-)
 
Do góry