reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

witam mamusie =)

pogoda piękna to i się nie chce kompa włączać :p

słuchajcie od chyba już 2 tygodni moja J. ma nad pupą taką kaszkę, z początku była koloru skóry, wyczuwalna pod palcami i widoczna pod światło, ale teraz nieco zczerwieniała. Malutkie chmary kropeczek jak spod igły. Nie wiem, ani pieluszek nie zmieniałam, ani kosmetyków. Jedynie co to pojawiło się jak byłam na wyjeździe u rodziców a tam mam inny proszek dla małej, ale tak długo by się trzymało po proszku?? No i delakatnie jeszcze po boczkach jest widoczne, ale to naprawdę nieznacznie..
miała któraś podobnie??

zakupiłam wczoraj zabezpieczenia gniazd elektrycznych BABYONO, takie Zabezpieczenia kontaktów-BabyOno Markano
i mi kurde w gniazdka wejść nie chce.
Ponawiam pytanie - miała któraś podobnie??

pozdrawiam =)
 
reklama
hej laseczki :)

nnita - nie pomoge :( oby szybko zeszlo

siw@ - zazdroszcze ze maz chce usypiac malego :) u nas tylko ja sie tym zajmuje :) nasza mloda tez od urodzenia bardzo malo spala, w domu byly 2 drzemki po 20-30 min, za to teraz na spacerze mniej spi a za to w domu zdarzy sie i z 40 min :) takze moze sie jeszcze wojciowi odmieni

izuniek - no moj M tez od poniedzialku na ojcowski smiga, zazdroszcze ze mozecie we 3 czas spedzac, korzystajcie na maksa :)

sallis - buziaka energetycznego przesylam :)

a u nas... kolejny mandacik mezu zarobil... jak ja lubie ten element domowego budzetu ;) ale za to pity wyliczylam i sporo mamy do zwrotu, no i zarezerwowalismy 10 dni w miedzyzdrojach jupi :)
 
hejo z rańca!

Wymienię się za dziecko! Szukam grzecznego, nie marudnego, które dużo śpi i nie rysuje sobie pazurami twarzy! W zamian oddam małego sadystę, z wiecznie podrapaną buzią, który potrafi się wyspać o godzinie 3 (jak np. dzisiaj), dodatkowo codziennie robi pobudki o 4.30, i od czasu do czasu w środku nocy lubi zrobić dla urozmaicenia taką kupę że od razu się człowiek budzi. W ciągu dnia snu praktycznie nie potrzebuje, więc jeśli nie lubicie sprzątać, gotować itp. jest świetną wymówką. Jeśli nie będzie ofert do końca dnia wystawiam go na allegro:D



marzenka
- chce usypiać małego to za dużo powiedziane. Czasem go zmuszam, i wygląda to tak że robi wszystko żeby mi udowodnić że nie umie go uspać i że ja to robię najlepiej:D jak ja go kocham. A Twój mężulek widzę niezły pirat, powiedz czym jeździ żebyśmy wiedziały na kogo uważać:) A co do zazdroszczenia, to wyjazdu ja wam zazdraszczam:)

Mam jeszcze pytanko, mój Wojcio do waszych to gówniarz, więc uważam was za kompendium mojej wiedzy, bo wszystkie już przerabiałyście nasz etap. Kiedy zakupywaliście dla maluchów maty edukacyjne i jakie, jak się sprawdzały? Ja sobie coś takiego upatrzyłam Mata-kojec do zabaw Wesoła farma 2/287 Canpol (2160339822) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ma może któraś?
 
Jesteśmy :D

Nnita moja tak miała kilka razy.. i to było właśnie jakieś uczulenie.. możliwe, że na proszek. Smarowałam jej jakimś mleczkiem, które dostałam od dermatolog. Ja się dzisiaj wybieram z Majką, bo ma full krostek na twarzy i już nie wiem co robić.. chcesz się też wybrać przy okazji? Idę na NFZ.

Marzenko współczuję, mojego też ciągle zatrzymuje policja, ale na pouczeniach się kończy :)
 
siw@ - nie no jezdzi bezpiecznie tylko szybko ;) bo gna do corci i zony (tak sie tlumaczy). co do maty to majka dostala na chrzest jak miala 2 miesiace i juz sie na niej "bawila" na poczatku bardziej obserwowala to tam wisi i wydawala radosne okrzyki do zabawek ;) wiec jak wojcio juz ma 3 miechy to na bank mu sie spodoba. my mamy z canpola Mata edukacyjna LEW Canpol +GRATISY !!! (2179095841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i jestem w niej zadowolona. ta co podalas tez chcialam na poczatku kupic ale wydawalo mi sie ze za duzo jednego koloru i jakos tak monotematycznie ;) no i nie martw sie bedzie coraz lepiej z wojciem ;) majka tez nocami jak sie budzila to 1,5 godz sie ja usypialo na nowo... straszne to bylo. a i majka do teraz sie drapie, pazury ma ostre po mamie ;)

out - no niestety mojego zawsze fotoradary na trasie :/ dopiero zauwazylam... gratulujemy polroczku :)
 
Ostatnia edycja:
Marzenka wymówkę ma dobrą :D i zazdroszczę wyjazdu :D

Siw@ ja mogę odkupić :p moja ostatnio też non stop się budzi, płacze, krzyczy.. ugh. Masakra.
Co do maty to moją widziałaś.. sama jej zrobiłam :p
 
Juhu,
Dzisiaj mi się chce szczyptę więcej więc piszę ;P
Ktoś pali plastikiem w piecu i dym włazi do chaty - fuuuuuuuuuuuuj a chciałam ostro wywietrzyć :/

Beti
, sallis - to jak to w końcu jest z tymi zębami? kły to 2ki czy 3ki?

Beti
- jak tam idzie pisanie? trzymam kciuki za prędki koniec :)

Madzioszka
- którym się nie chce? one chyba najlepiej wiedzą co? :p

Izuniek
- no czytania to chyba sobie żadna nie odmawia - gorzej z pisaniem... kochana - odpoczywaj, zrób sobie wszelkie mani, pedi i masecz-kiure a nie będziesz chatę pucować!

siw@
- moje dziecko też bardzo mało spało, początkowe tygodnie/miesiące to był koszmar jakiś. Cierpliwości - niedługo przejdzie :) będzie spał troszkę więcej :)

nnita
- ta kaszka może być od jedzenia? jadłaś/mała jadła coś nowego? może jakieś uczulenie? a może faktycznie kontaktowa - obserwuj.
A to na gniazdka to może jakoś źle zakładasz? czasami takie niby proste urządzenia są najtrudniejsze w obsłudze ;P ja mam z ikea więc nie pomogę z tymi akurat :/ a jak nie to zwróć i już :)

Marzena
- chłopy na błędach się nie uczą... zazdraszczam tych Międzyzdrojów (Międzyzdroi?) i co wybraliście w końcu? i na kiedy?

Zauważyłam, że Bolo zaczyna chcieć powtarzać początki wyrazów. Udało mu się kilka razy bam, tik (tak) i pojedyńcze sylaby wybiórczo z: lampa. No i od ponad tygodnia wynosi swoją brudną pieluchę do kosza - paraduje z nią z taką dumą jakby skarby niósł :D
Wczoraj byłam na roomingu oblookać moją nową siostrzenicę :) wróciły wspomnienia mojego tam pobytu. No i oczywiście stwierdzam, że Bolinek nigdy taki mały nie był ;) (mimo, że lżejszy o 700g) takie to to malutkie i niekumate. Oczka otwiera na ułamek sek. bo razi, macha rączkami bez celu - kiedy to było pytam patrząc na mojego kolosa cfaniaczka?
A nasz cfaniaczek dostał wczoraj po szczepieniu nalepkę: "dzielny pacjent" i dumnie paradował z nią całe popołudnie, mimo że zapomniał o jej na piersi bytności :) no i wczoraj tatuś obsłużył syna cały wieczór - deser, mleczko, kąpiel, położenie spać. Jak wróciłam to ślicznie spał z pupką do góry :)

Miłego słonecznego :)

e: tak długo pisałam, że jestem za murzynami (bez urazy dla czarnoskórych)
siw@ - uważaj bo na allego nie będzie chętnych a tylko kasę za wystawienie stracisz ;P
obcinaj pazury często :)
mojej maty nie potrafię odszukać :/ miała zwierzaczki na dole i poprzywieszane na górze - dodawałam jeszcze inne zabawki. Leżał na niej na pewno już jak był w wieku Wojcia i potem kładłam go do momentu jak zaczął z niej spylać :)

outstanding - nowy avatar widzę - podobna jesteś na nim do pewnej mojej znajomej :) bo do siebie to trochę mniej - niezły kamuflaż ;P
Dla Majci :* x 6 przed chwilą miała 3 mies i szła na basen...
 
Ostatnia edycja:
out- super avatarek:) Maja kurcze jakby nie katoryba bym przeoczyła!
Pół roczku. Buziaki księżniczko:*

katoryba- no Boluś rzeczywiście cwaniaczek już, nie pogadasz:) ani się nie obejrzysz a zacznie się wykłócać o swoje:) Co do roomingu też byłam w sobotę u koleżanki i małego Lesia ( bo imię Lesław chyba tak się zdrabnia):) I pierwsze co mi przyszło do głowy to <mój Wojtek to olbrzym> chociaż u nas rzeczywiście Wojti nigdy nie był taki mały bo Lesiulek tylko 3200, sam obwod głowki 33 a mój miał łep jak sklep (37). Jak mu pampersa zmieniała ( to był jej pierwszy raz) to tak wiecie jak z jajkiem, aż miałam ochotę jej go zabrać i rach ciach mu zmienić. Ale cwana teraz jestem co? A na pierwsze przewijanie Wojcia mamę wezwałam:D
 
jeju Majka juz ma 6 miesiecy:) buziaki dla niej!!!

nnita a ta wysypka to pod pieluszka jest, tak na jej koncu na plecach? u nas tez kiedys cos takiego bylo i az na plecy sie roznioslo pozniej i moim zdaniem to bylo od pieluszek. uzywalismy caly czas tych samych (pampers) i poprostu po jakims czasie uczulily. wietrzylam i maka ziemniaczana traktowalam i zmienilam na huggisy i przeszlo. pampersy mialy taki jakby plastikowy koniec i dady z biedrony tez maja i tez uczulalo to miejsce

katoryba robota idzie do przody jeszcze kilka dni i skoncze ten ostatni rozdizal:) a Bolcio to ja niezly madrala:) zeby pieluszke do kosza zanosic:) BRAWO

siwa mata jak najbardziej sie przyda, u nas baaardzo dlugo jej mlody uzywal:) mielismt taka ze smiki ze smyka. moim zdaniem dobrze zeby byla ona w miare prosta i w roznych kolorach. a ogloszenie napisalam swietne. chyba sie skusze bo cos mi sie sprzatac nie chce dzis;)
 
reklama
siw@ - trening czyni mistrza :) też taka cwana byłam wczoraj jak tą malutką widziałam a z Bolem to nie wiedziałam co i jak. A że Lesław to super! Powracamy do starych polskich imion :) cieszy mnie to :) Bolo miał 3040 jak się urodził :) także jeszcze mniejszy śledź :)
 
Do góry