reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy 2011

Halo:))) Pogoda cudna:))) My dopiero zawitaliśmy do domu:)

Marzena Vii napisała wszystko co potrzeba z kosmetyków. Dodam tylko, że teraz na topie jest Oilatum. My mieliśmy jedną butlę, teraz kąpiemy w żelu do kąpieli, dolewam parafinę. Jednak Oliatum można zastąpić:) Ale krem nawilżający z tej serii polecam bardzo na buziola. Do wózka nie kupuj nic specjalnego, na pewno bez poduszki (tak jak w łóżeczku), a kocyk zawsze jakiś się ma:))) a na lato to i pewnie flanelowa pieluszka wystarczy, żeby przykryć:)

Vii dzisiaj zaobserwowałam to samo z tymi wózkami...naprawdę już miałam ochotę podejść i podpowiedzieć tym mamą katującym te biedne dzieciaki...Filo też bez czapy, bo wiatru prawie w ogóle nie ma. A na chrzciny kupiłam komplecik ala garniak z weluru, do tego jest koszula, buty i mucha. Mam nadzieję, że super upału nie będzie, a ten welur wydaje mi się do kościoła dobry, przynajmniej na taka pogodę jak dziś...
 
reklama
vii, emri dzięki za odpowiedź :)

co do ubranych dzieciaczków, to już myślałam, że tylko ja się nie znam ;) kurcze w tym upale, gdzie ja w krótkim rękawku chodziłam, niektóre maleństwa w kombinezonach widziałam. aż mi ich żal było. no ale po tym jak kilka tak ubranych zobaczyłam to pomyślałam sobie, że to ja jakaś niedouczona i nie wiem jak się dzieci ubiera, ale skoro i wy potwierdzacie, że za ciepło to po prostu chyba niektóre mamusie są przewrażliwione.

no a ja czekam aż ciacho wystygnie i będę wciągać. taką straszną ochotę mam, że jak wróciliśmy do domu to pobiegłam do kuchni upiec :)
 
nosz kurcze czuję się wyrodna matką.... Moja mała na spacerze miała czapeczkę i sweterek z długim rękawem i zapiętą gondolę i postawioną budę. Jestem złą matką:szok: Nie było jej za ciepło bo co zaś sprawdzałam czy nie poci się jej kark no i chodziłam po lesie na piastowskim nie po słońcu ale mimo to czuje się że nie umiem ubrać dziecka. Dzięki wam wielkie:-(


Co do kosmetyków używam płynu do kąpieli od pierwszego dnia życia bobini czy jakoś tak, Oliwki po kąpieli i soli fizlojogicznej do przecierania twarzy albo ciepłej przegotowanej wody. Kremy na twarz nie mam bo nie znalazłam takiego dla niuńki. Chyba jest za mała albo ja źle szukałam.
 
Madzioszka nie ty jedyna ubierasz ciepło :)
'
Ja też dziś byłam w parku piastowkim i lesie....może się widziałyśmy?? Ja byłam od 13 do 15 do mamą moją. Może rzuciął Ci się babka w mocno czerwonych włosach??

Ja małej dziś czapeczke bawełnianą założyłam, boby, dresik bawełniany a na to spioch taka owieczka. No i kocyk na to. Położna mi mówiła że czapeczka musi być bo są przeciągi, wiatr, poza tym to dopiero miesięczne dziecko. A teraz pogoda jest najbardziej zdradliwa.

Ja uzywam żelu do kąpania Mustela nadaje się i do ciałka i do włosków (troszke drogi bo ponad 70 zł ale chyba 500ml) i wydajny bardzo, oliwki bambino, soli fizjologicznej do przemywania oczek, a krem do twarzy to zwykły okrągły bambino.
 
Hej
My jeszcze nie wychodzimy :-) Wczoraj sie pochwaliłam że lekko idzie - to w nocy nawał :-( I północy zimno i niedobrze mi było :-(

Co do ubierania :-) To inaczej ubierze się malucha który ma 2 tygodnie a inaczej 3 miesięczne a już 3 latka to wogóle :-) Najważniejsze żeby dziecko się nie pociło :-) Ja schowałam takiego pluszowego misia... w którym mała przyjechała ze szpitala ... na werandowanie za ciepły był :-) Więc dziś tylko dresik po Mikim :-) taki polarkowy :-) Ale nawet w domku nie było aż tak ciepło żeby to moje sie przegrzewało :-D Dziecko się ubiera o jedną warstwę więcej niż siebie :-)

Co do kosmetyków to Vii świetną listę przygotowała :-)

Pozdrawiam
 
Anulka Właśnie właśnie! miałam pisać że Cie widziałam:-D Szłam za Tobą od amfiteartu do zejścia do lasu. Widziałam jak zaczepiałaś panią, która siedziała na ławeczce z córką w takim polarku z uszkami:-) Poszłaś prosto do lasu a ja zawróciłam i poszłam w drugą stronę. Później widziałam Twoją mamę na Wyszyńskiego koło okulisty ja szłam do mojego do roboty:-) Mam oliwkowo-kremowy wózek.

Boje się moją przegrzać ale patrze jej na tan karczek i ok zapinam gondolę ale nie okrywam już kocykiem.


Mam pytanie, jak myślicie czy pani Krysia będzie miała obiekcje jak przyjdzie do małej a mnie nie będzie? Może przy wizycie być tatuś czy koniecznie muszę być ja? Akurat na zajęcie bym poszła a tu wizyta wypadnie.
 
oj Madzioszkaa nie przesadzaj... poza tym Beatka młodsza od naszych dzieci. Chodziłaś po parku tam był cień i chłodniej :) Jak nie wieje to możesz zrezygnować z zapinania osłonki na wózek :) i jeśli mała nie była spocona tzn, że było jej akurat :) co do kremu to teraz jak jest słońce koniecznie smaruj. Bambino dla dzieci jest dobry i tani :) chyba nawet w kiosku go kupisz, a jak nie to na pewno w jakiejś drogerii :)

emri
to jak na taki strój to bardzo mało zapłaciłaś :) nam ciocia dzierga taki komplecik jak ten różowy tylko biały, do tego biały bodziak z długim rękawem i białe rajtki no i budziki będzie miała takie normalnie, białe :)

paulineczka dziecko nie powinno leżeć na płasko. Pod materac należy coś włożyć żeby było wyżej. Może to być mały jasiek, złożony ręcznik, czy cokolwiek. Czasem ludzie podkładają coś pod nóżki łóżeczka żeby nie było całkiem płasko. W wózku też bym się trzymała tej zasady (zresztą się trzymam) ;)
 
Vii ja bym to jeszcze doprecyzowała:) chodzi o to, ze dziecko ma leżeć na płaskim, twardym podłożu, tylko, że to podłoże ma być pod kątem:) Główka ma być wyżej niż reszta ciała.
 
reklama
uwielbiam te nasze dywagacje:)

nie odzywalam sie kilka dni bo jakos weny nie bylo.
wiec opowiem co u mnie bo duuuzo sie dzialo:) w piatek poszlam z Dawidkiem do pediatry bo zaczal mi kichac i smarki furczaly mu w nosie no i okazalo sie, ze zlapal ode mnie wirusa. ale na szczescie nic powaznego i juz w zasadzie jest wyleczony. ale zeschizowalam sie czytajac w necie jaki katar moze byc niebezpieczny bo moze zejsc na plucka:/
w sobote pojechalam pierwszy raz do poznania na zjazd i ni bylo mnie uwaga... 12 godzin. udalo mi sie przez ostatnie dni sciagnac sporo mleka, codziennie staram sie sciagac okolo 100ml w czasie jak maly spi i zamrazam. do tego sciagnelam pokarm na uczelni, ponad 250 ml. az nie mialam gdzie tego trzymac a i tak nie oproznilam cyckow calkiem:) ogolnie czulam sie calkiem fajnie nia muszac skakac kolo malego, odpocazelam fizycznie i psychicznie, po zajeciach poszlam na zakupy i czekalam na przyjaciolke. duzo myslalam o malym i czulam sie tak jakby ktos zabral mi kawalek mnie, czulam sie zle, ze nie zajmuje sie wlasnym dziekciem:)
a dzis rowniez bylam tyle godzin w poznaniu i dalam rade. tatusiek tez sie spisal, karmil malego i pojechal z nim na wycieczke a jak przyjechalam to byl u moich rodzicow i wyobrazcie sobie, ze moja mama pilnowala malego an biedny (hehehe) spal u mojego brata w pokoju:) co zawyrodny ojciec;)

a co do tego ubierania to ja jakos poki co nie moge sie pfzekonac zeby nie ubrac kombinezonu wiosennego (zwlaszcza, ze ostatnio zakupilam 2). ale w sumie nie jest taki gruby chyba i maly sie nie poci, jest mocno cieply ale nie mokry. czapka tez byla w uzyciu:)

izuniek niestety musze cie zmartwic, ze wyczytalam, ze wyciek mleka z piersi nie koniecznie oznacza duzo pokarmu. pokarm czesto wyplywa gdy np. myslisz o swoim dzieku. ja wczoraj stalam przed lustrem i myslalam o malym i patrze a tam plama sie robi na koszuli, podnisze a tam mleko sika mi az na lustro:)

aaa no i zamowilam chuste:) poki co zdecydowalam sie na kolkowa, jakos bardziej mi sie podobaja i fajnie bo latwo mozna w nich karmic, mysle, ze w wakacje sie przyda gdy czlowiek jest bardziej aktywny. zobaczymy, najwyzej poznije zainwestuje w wiazana. ale juz sie doczekac nie moge:) lezaczek tez kupilam z wibracjami od, jak sie okazalo, sprzedawcy z ZG, ktory ma dobre ceny wiec wrzucam wam link
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry