reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

dzień dobry.

Pogoda do bani, gdzie te 20 stopni?! oby się wypogodziło. Z racji kiepskich warunków mniemam, że dziewczynki niezwyczajowo zajrzą na BB:) W słoneczne weekendy wywiewa a tak to nawiewa:-D haha!

Miłego Babolki:D
 
reklama
pewnie, że zajrzymy na bb :)
my dziś na pierwszy spacer dopiero ale od kilku dni już był balkon, nawet godzinkę, jakoś na spacer się nie złożyło, oby pogoda dopisała :)
e_v witamy :)
Izuniek ja mam ten ręczny avent ale żeby coś odciągnąć muszę się pochylić mocno do przodu prawie poziomo do podłogi, wtedy jest ok. Słyszałam, że w ZG gdzieś można wypożyczyć laktator np. elektryczny. Tylko nie wiem gdzie i jaki :/
udanej niedzieli Dziewczynki :)))
 
Witam dziewczyny :) dawno już nie pisałam ale śłedziłam co piszecie.

Zapowiada się ładna pogoda, na tvn mówili że aż 24 stopnie.

Izuniek koleżanka 3 lata temu kupiła ręczną medele i wypożyczała silniczek do niej w sklepie laktat w szpitalu. Nie wiem niestety czy ten sklep nadal funkcjonuje.

Zaraz się ubieram i idę na spacerek z Milenką. Od kiedy zaczęłam z nią na spacery chodzić to cały spacer przesypia i noc od 11 do 5 rano. Zastanawiam się czy powinnam ją budzić w nocy do karmienia.

Miłej niedzieli
 
witam się i ja :)

słoneczko nieśmiało się przedziera oby było ładnie :) My zaraz chyba zbieramy się zobaczyć na tą ochlę :)

Anulka ja bym w nocy nie budziła :)

miłego dnia :)
 
Cześć dziewczyny i chłopaki:)

U mnie na balkonie już trzy prania się suszą:). Pogoda sprzyja. Dziś robię sobie święto i nie prasuję, idę na spacer. Ciężką noc miałam, bo Johny chciał wyjść przez pępek i tak się pchał aż myślałam, że mu się to faktycznie uda.

Ja też się obawiam tego dźwigania wózka (mieszkam na 4 pietrze bez windy), dlatego kupiłam juz teraz chustę, a wózek będę zostawiać w piwnicy.

Miłej niedzieli:)
 
Dzień Dobry :)

ja wiem ze można wypożyczyć laktator w szkole rodzenia ksenia na migdałowej 15, mają tam medelę. ale jaki jest koszt i na jakich zasadach sie wypożycza to nie powiem wam bo nie wiem.

mam pytanie co do chust - ostatnio kupiłam bebelulu lulu, czy któraś z Was ma taką? bo po fakcie przeczytałam na forach negatywne opinie i zastanawiam się czy nie zrobiłam błędu. a wszystko przez to że jej nie trzeba uczyć się wiązać...

upragnione słoneczko wyszło, więc życzę przyjemnych spacerków :))
 
e_v - bebelulu lulu jest bardziej jak nosidełko, a nie chusta. Widziałam ją na nauce chustonoszenia i nie spełnia ona tych samych warunków, co normalna chusta. Dziecko nie przylega do Ciebie tak, jak w normalnej chuście i wydaje mi się, że nie jest ona zbyt bezpieczna dla maluszka, ale może akurat Tobie będzie odpowiadać:). Ja jej nie wykorzystywałam w praktyce.
 
Cześć dziewczyny,

pogoda przepiękna. Dopiero wróciliśmy do domku, a wyszliśmy o 11. Padam na pyszczek. Kurcze niezła masakra była w tej Ochli, chyba cała zielona przyjechała.

Słuchajcie może, któraś z was mi podpowie, bo wczoraj rano byliśmy w Tobim i zostałam trochę przytłoczona informacjami. Czy wy macie jakąś pościel do wózka, czy tylko kocyk, czy kocyk i jakąś podusię?

I czy któraś z was w wolnej chwili mogłaby mi napisać jakie kosmetyki są potrzebne przy maluchu?

No idę trochę odpocząć. Gości jednak na weekend nie mieliśmy ale za to przyjeżdżają w czw i posiedzą do pon :) a wczoraj zaczęliśmy sezon grillowy mniam :)
 
e_v zawalka ma rację odnośnie tego nosidła... też bym go nie kupiła niestety :/ w nim trzeba ciągle jedną ręką podtrzymywać dziecko, bo nie jest to bezpieczna pozycja... Ja mam chustę Nati ik jestem super zadowolona, a udało mi się ją kupić za 100 zł :)

Marzena my też robiliśmy podejście do Ochli o 12... ale korek był prawie od ronda i wszyscy nawracali... my dojechaliśmy do ochli, ale nie było nawet gdzie zaparkować, więc też nawróciliśmy :/ pojechaliśmy do przylepu :) tam też sporo osób piknikowało :) posiedzieliśmy pospacerowaliśmy... wróciliśmy i poszliśmy jeszcze do miasta na lody :) super dzień :) co do wózka to my w zimie mieliśmy śpiworek, a teraz mam na dnie pościelony kocyk (bo nie mam prześcieradła) i przykrywam ją drugim cieniutkim, chociaż dzisiaj była ubrana w bodziaka z krótkim, rajtki (cienkie), bluzeczkę i cienkie spodenki no i już jej nie przykrywałam, nawet czapkę musiałam jej ściągnąć bo cała spocona była. tylko u mnie jest możliwość podniesienia podłoża gondoli i mała ma główkę wyżej dlatego nie ma poduszki... wydaje mi się, że lato to już bez sensu na pościel, za gorąco :/ co do kosmetyków to my mamy:
-parafinę w niej kąpie małą i po szpitalu smarowałam skórkę, bo bardzo się łuszczyła
-puder (zamiast może być mąka ziemniaczana)
-bephanten (albo linomag)
-krem nivea na każdą pogodę
-krem bambino z faktorem 4
-sól fizjologiczna
-wodę morską

dodatkowo używaliśmy:
-spirytus do pępuszka
-wodny roztwór pioktaniny (fioletu)
-kalium

a a propos ubierania dzieci do wózków, to jak widziałam te biedne dzieciaki dzisiaj to aż mnie poty oblewały :/ bluzka, kurtka na polarze, koc, nakładka na wózek, gruba czapa i mamusia jeszcze żeby nie świeciło na budę narzuciła flanelową pieluchę... koszmar... do tego wózek był w ciemnym kolorze :/ biedna dziecko miało jak w saunie... i to nie jedyne takie :/
 
reklama
Marzena86 do wózka i łóżeczka na początku nie powinno się używać żadnych poduszek.. Dzieci Powinny leżeć normalnie płasko:tak:
Tak.. A dziś piękny dzień.. Szkoda, że wczoraj byłam cały dzień nad jeziorem jak dzisiaj jest o wiele piekniejsza pogoda:-)
Milej końcowki niedzieli życzę...
 
Do góry