reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

Alo alo,
zawalka - ja też 4 piętro i noszę gondolę (przyznaję, że często mężuś mi znosi/wnosi) także jest ciężko ale daję radę :) Od wczoraj cały wózek wstawiamy do wózkowni a znosimy tylko małego, bo już ładnie trzyma główkę i mniej ciuchów, więc jest wygodniej. No tylko mąż musi schodzić ze mną, bo z małym na ręku nie wytargam wózka z wózkowni.

witaj e_v :)
ja mam zwykłą tkaną chustę, bebelulu to chyba tylko dla całkiem maluszków i na krótkie noszenie nie? Ja chciałam uniwersalną na długo, dlatego tak.

Marzena - ja mam w wózku prześcieradło + kocyk i tak od początku (kocyki tylko o różnej grubości). Mam też pod materacykiem coś podłożone żeby było wyżej pod główką, bo nie mam regulacji podłoża w gondoli. Myślę, że dla Was latem kołderka/pościel to zbędny bajer a później to kocyk wystarczy.
Kosmetyki: podobnie jak vii - nie używam (chociaż mam) pudru, i wody morskiej, mam też sudocrem i krem oilatum. Do kąpieli oilatum a że się kończy to zamówię teraz emolium.

Co do ubierania, to tak jak Mysza pisze - zależy jakie duże dziecko a dodatkowo zależy też gdzie się spaceruje, także Madzioszka - ubrałaś dzisiaj w sam raz :) A co do czapeczek to uważam, że w taką pogodę to cieniutka ale zawsze powinna być.

vii - kobieto ale się wyzwolona zrobiłaś ;P wcześniej tak małą ubierałaś a proszę jak się wyrobiłaś ;P

Beti - gratuluję pierwszego "wyrwania się" ;) no i całe szczęście Dawidek zdrowy.

Nie pojechaliśmy do Ochli, bo vii wystraszyła nas tą informacją o dojeździe :/ za to poszliśmy na spacer po placach zabaw z chrześnicą i na lody do San Remo - kolejka masakryczna, staliśmy chyba z pół h, ale warto było :) mniam mniam :p
Mężu paradował dziś zachustowany :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
katoryba a Bolcio super na zdjeciu wyglada, jak taki maly elfik:)
ej a z ta glowka wyzej to o co chodzi? o ulewanie? bo nasz synek spi z nami w lozku na plasko:/ a w wozku tez mam go uwaga, uwaga na...... poduszeczce:) ale taka plaska jak nalesnik:) ale mam tez dno podnoszone.
a co do noszenia to targam codziennie gondole z malym w srodku na gore i dol. ale coraz mi ciezej, za kazdym razem poce sie i robi mi sie slabo wiec musze cos innego obmyslic;)
 
no Bolcio wygląda jak elfik :)

a Hani główka poci się nawet w cieniutkiej czapeczce, więc wolałam ją ściągnąć, zwłaszcza, że w budce nie wiało :) a wcześniej ubierałam ją ciepło, bo była zima i ciągle się bałam, że zmarznie... teraz to co innego, skoro sama chodzę w krótkim rękawku :)

tak Beti chodzi głównie o ulewanie :)
 
kordek wypożyczysz w szkole rodzenia ksenia-na bank firmy medela!
Marzena do wózka polecam pieluszkę :) nie spoci się jak na kocyku łatwo zmienić- moje kwietniowe dziecię dużo w samym bodziaku jeździło teraz będzie podobnie- nie ma co przegrzewać... intuicyjnie sprawdzałam i po karczku :) na pościel uważam za szybko... ja kupiłam i leżała głęboko w szafie ;) za to kocyk drewexa się sprawdził-bo nie zniszczalny i ładny :) ale w sklepach jak obcykają, że możesz coś kupić to wszystko wypchną ;) do wózka na sam początek nic nie dawałam zero poduch itp-mała nie ulewała więc nie było potrzeby

Beti gratuluje zakupów! w takim razie nasz leżaczek wraca do piwnicy czekając na lipiec ;) a mąż się spisał na medal!

i Beti racja z tym wypływem mleka...ja pamietam jak bliska mi osoba urodziła i trzymałam jej córcie na rękach- jak mi mrowiło a już dłuuuugo po oduczeniu małej byłam-instynkt opiekuńczy ;)

a wiecie, że w każdym bloku jest wózkownia? nie trzeba by było wózka nosić bo jednak to kg... a w zimę i błotko w domu ;) często są do podziału-ja miałam do podziału=wygodna sprawa :)
 
Ależ czytania hohohohoh:):):)
dziendoberek dziewczynki:) - witam nową majową mamusię:):):)

...sorki, że nic nie pisałam, ale pomimo ślicznej pogody, ja odpadam - normalnie aż szkoda opowiadać:) stres przed jutrem i chęć przygotowania wszystkiego jeszcze to wzmaga - i chciałabym by już się wszystkie te moje "męki" skończyły, i nieee...chcę jeszcze chodzić w ciąży nooo
 
Hej dziewczynki,

pogoda - kaszana :/ aż się wstawać nie chciało.

Madzioszka ty na pewno dobrze swoją małą ubrałaś, w końcu ma niecałe 3 tyg a ja widziałam 4 miesięczne dziecko w zimowym puchatym kombinezonie...

Beti to faktycznie poszalałaś poza domem ;) ale to pewnie i tobie i mężowi dobrze zrobiło ;)

Dzięki dziewczyny za rady odnośnie wózka i okrycia. Serio jak się wcześniej maleństwa nie miało a wchodzi się do sklepu to może to wszystko człowieka przytłoczyć. Szczególnie jak sprzedawca zasypuje informacjami ;) Ale chyba i tak większość zakupów zrobimy przez internet...bo i spokojniej decyzje można podjąć i taniej.

Tą wózkownię też muszę u siebie w bloku obczaić bo na 3 piętro z wózkiem to średnio :/ jeszcze klatki takie wąskie

Zmykam do pracy...mam nadzieję, że się rozpogodzi bo inaczej zasnę ;) Miłego dnia
 
Marzena polecam zakupy w Dariuszu w Przylepie. Miłe panie i nie wciskają wszystkiego jak popadnie. Uczciwie mówią co się na początku przyda i ile czego trzeba :) mi odradziły bardzo dużo głupot ;) bo chodziłam najpierw po tej hurtowni zdezorientowana przez godzinę, bo jak pani pytała czy pomóc to stwierdziłam, że nie trzeba i w końcu po godzinie miałam czapeczkę ;) z pomocą tej pani praktycznie całą wyprawkę wybraliśmy w 30 min :)
 
reklama
No to muszę namierzyć ten sklep :) bo ja to prawie depresji dostawałam, że nie wiem co powinnam dla dziecka kupić i co najlepsze, a pytania "który materac z 40 rodzajów pani woli" "a pościel to ma być antyalergiczna, antygrzybiczna, czy z wkładem kukurydzianym" to mnie dobijały :/
 
Do góry