reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

Aguska jak powiedziałam w przedszkolu to co powiedziała psycholożka to się pani oburzyła i stwierdziła, że kobiety w poradni są leniwe. Sama pójdzie i z nią porozmawia, bo to niemożliwe żeby takie zachowania były normalne. Uparła się chyba żeby z robić z niego jakiegoś nienormalnego, bo innego wytłumaczenia już nie mam.
 
reklama
Aguśka no właśnie te wszystkie zachowania które są normalne w tym wieku - bicie, plucie, zabieranie zabawek, nadmiar energii, nie słuchanie, itd. Ciekawi mnie co pani psycholog jej powie.
 
No ja też jestem ciekawa
bardziej trzeba byłoby sie zastanawiać gdyby dziecko siedziało ciągle na tyłko i było ciche wtedy są powody do niepokoju.
Wydaje mi się że co po niektóre przedszkolanki po prostu nie nadają sie do tej pracy .... nie maja podejścia i przede wszystkim nie rozumieją dzieci:sorry2:
 
rossa nosi bo ma krzywe nóżki, tak zwane iksy.
moja ma identycznie, wkładki mamy nosić cały czas i za 4 m-ce na kontrolę
Wczoraj na kontroli Ania cały czas skakała, odbijała się jak piłeczka, buzia jej się niezamykała, a jak już wyszłyśmy z gabinetu to jak ja się ubierałam to wpakowała się do laboratorium, bo bardzo ją te wszystkie rzeczy tam ciekawiły.:-)


Aguśka no właśnie te wszystkie zachowania które są normalne w tym wieku - bicie, plucie, zabieranie zabawek, nadmiar energii, nie słuchanie, itd. Ciekawi mnie co pani psycholog jej powie.
Iza chyba kontroli wymaga przedszkolanka, powinna poczytać o rowoju emocjonalnym małych dzieci.

Też uważam, że te zachowania w tym wieku to norma. Oczywiście są dzieci bardziej i mniej podatne na wpływy.
 
Mama_iza a ja bym zadala pytanie gdzie dziecko nauczyło sie pluc i bić bo skoro was nie oklada pięściami i nie pluje wam w twarz znaczy ze to rówieśnicy maja taki wpływ. Przedszkolanke bym zmieniła bo widac ze ma jakies problemy ze zrozumieniem dzieci w tym wieku. Pamiętajmy tez ze ok 4 roku dziecko przechodzi kolejny bunt tak jak dwulatka jest bunt 4ro latka. Mam nadzieje ze uporasz sie z niekompetencją przedszkolanki!

Ja melduję ze Zuzia prawie odpieluchowana. Zakładam juz tylko na wyjścia. Dzis na noc nie miała, posadzilam ja o północy na nocnik i spała do rana i nie zsiusiala sie więc mamy sukces! W końcu!! Jestem szczęśliwa :-)

Wogole za miesiąc mamy szczepienie przed szkolne dla Zuzi i juz sie boje. Wogole zapisałam Zulka do przedszkola przy szkole koło naszego domku bo okazało sie ze jest to lepsza ze szkół w promieniu kilku mil a nie spodziewalabym sie bo dzielnica jest kiepska ale ciesze sie bo mamy do niej 3 minuty. Jak dobrze pójdzie to zacznie po Wielkanocy.

Asienka_r gratuluje kolejnej coruniu ;)
 
Rossa cała Ania:-)
Lysa gratki dla córci:tak:a szczepienie na co macie?aaaa bo wy nie w PL mieszkacie

My siedzimy w domu Bartek zasmarkany kaszle ale wczoraj wyspał się chyba za cały miesiąc:-Dod razu inne dziecko]
dziś babcia przyjeżdża a w sobote urodzinki robimy mam nadzieje że młody do tego czasu już w ogóle będzie sie lepiej czuł:tak:
 
Cześć dziewczyny. Mój młody też dziś w domu, kiepsko w nocy spał, do tego kaszel go męczy więc dałam mu spokój. Jak się dowiedziałam to bez mojej pisemnej zgody pani psycholog nie ma prawa rozmawiać z kimkolwiek obcym na temat Rafała, taka ochrona danych. Tak też pani ania może pomarzyć. Co więcej chyba wszyscy nauczyciele przedszkola w naszym powiecie mieli właśnie wykłady na temat radzenia sobie z dziećmi nadpobudliwymi i ogólnie energetycznymi. Pani psycholog tłumaczyła jak sie zachowywać, kiedy rozpoznaje się ADHD, itd, mało tego dostali jeszcze materiały pomocnicze. Wniosek z tego taki, ze pani ania nie uważała na zajęciach i nie kwapi się zaglądnąć w notatki. Łatwiej zrobić z dziecka potwora. Paranoja. Zobaczymy jak to się rozwinie.

Lysa
gratulacje dla Zuzi :)
 
mama Iza wiesz co?ja bym teraz nie odpuściła i powiedziała tej całej pani Ani żeby sama wzieła sie do pracy i bym delikatnie podważyła jej kompetencje:-p;-)Nie wiem czemu uparła się tak na twojego Rafała ale nie pozwól aby twoje dziecko na tym ucerpiało.Czytałam że złe diagnozowanie dziecka traktowanie go w sposób inny od rówieśników itp źle wpływa na rozwój dziecka.
Moje panie na razie nie sugerowały mi że z Bartkiem jest coś nie tak tylko powiedziały że mam z nim poważnie porozmawiać,mam nadzieje że u mnie nie wymyślą mi czegoś dobrze że ja mam kamery to widzę jak inne dzieci się zachowują.
 
reklama
Do góry