reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z Rzeszowa i okolic

heja babeczki:-D:-D normalnie zaspalam rano:szok::szok::szok: mialam wstac o 6:30 i nie wiem co zrobilam z budzikiem no tak spalam jak zabita obudzilam sie o 9 i na badania zdarzylam w ostatnim momencie :szok::szok: potem polazlam na zakupy i dopiero wrocilam ledwo wyszlam na 4 pietro tak mi juz bylo slabo:eek::eek::eek: chyba przesadzilam z tym lazeniem:szok::szok: ale zakupy sie udaly:-D:-D teraz obrzeram sie druga kremowka i popijam mleczkiem bo kompletnie opadlam z sil:eek::eek:

Milenka przespala cala noc u babci bez problemu teraz tez bawi sie z wujkami i z ciociami nawet z mama nie chce przez tel rozmawiac:no::no::no:

no miejsca na filmek wlasnie zarezerwowalam mam nadzieje ze dotrwam do niedzieli:-D:-D:-D opowiem oczywiscie jak bylo:-D:-D

Iwcik badania mam nadzieje ze ok beda bo tylko mocz mialam zrobic GBS juz robilam i wyszedl ujemny a badania krwi lekarz mowil ze mam idealne za kazdym razem wiec teraz nie zlecil:-D:-D
kurcze to nie ciekawie z Lenka a podajesz jej jakies leki? to mi na rotawirusa wyglada:eek::eek: no ale ja sie nie znam:eek::eek:

nic laski spadam sie polozyc bo ledwo zyje milego popoludnia pa
 
reklama
Buba, a Ty też w ciąży? Bo piszesz o drugiej dziewczynce... W którym tygodniu jesteś?

Rena, ja Tobie zazdroszczę że Ty już przy końcówce:) Ja mam narazie mały brzuszek, w sumie od dwóch tygodni dopiero "przybyczyłam" ;) do 18 tc malutko. Byłam ponad tydzień temu u lekarza na nadprogramowej wizycie bo chciałam receptę i wtedy robił mi usg więc może dlatego w tym tygodniu mi nie robił. A na 3d się umówiłam bo normalnie chodze państwowo wiec za wizyty nie płacę więc stwierdziłam że szarpnę się na jednorazowy wydatek 200zł za 3d bo to i tak nieiwele porównując dziewczyny które za każda wizyte płacą ponad stówe. Poza tym baaaardzo chcę już znać płeć dziecka:)

A odnośnie tego że smutno Ci było bez małej to ja sobie teraz myśle że chciałabym czasem dziadkom móc podrzucić dziecko i wyjsć z mężem gdzies (ale nie będę miała możliwości bo dziadkowie będą mieszkali 25km od nas) ale jak przyjdzie co do czego i już będę miała swojego skarba przy sobie to pewnie nie będę chciała się ruszyć nigdzie bez niego. Tymbardziej że mi szykuje się siedzenie w domu z dzieckiem bo nie mam pracy do której mogłabym wrócić po macierzynskim + nie mam z kim dziecka zostawić więc posiedzimy pewnie w domku:)
Daj koniecznie znac po filmie czy wart obejrzenia to może zmuszę mojego mężczyznę na wypad ;)

Iwcik, ja właśnie martwię się tymi skurczami bo spotkałam sie na forach z przypadkami gdzie kobiety były odsyłane z magnezem do domu a kończyło się porodem przedwczesnym... Dzisiaj już jest ok ale mam wrażenie że musze sobie odpuścić niektóre rzeczy - dac sobie czasem spokój jak naczynia sa nie umyte albo widze śmieci na podłodze... bo mimo że brzucha nie mam dużego to juz czuję że szybciej sie męcze i jak włączam wysokie obroty to konczy sie to bólem brzucha. Iwcik, Ty się zajmujesz szyciem firan? może podpowiesz mi gdzie tanio kupić firany i zasłony? Bo narazie mieszkam u teściowej i mam po 2 swoje firanki i zasłony a do nowego domu będę musiała zrobic grubsze zakupy. Na chorobach dziecięcych się nie znam - nie przechodziłam tego jeszcze ale najważniejsze że Lenka dużo pije żeby się nie odwodniło maleństwo!
 
HEJ.
IWCIK biedna Lenka:no: wazne że dużo pije bo takiemu małemu dziecku ciężko cokolwiek wmusić.
RENA Ty to masz jeszcze powera i to kilka dni przed porodem:szok: gdzieś doczytałam że miałas pierwsze CC a teraz nie masz czasem planowane? Ja mam troszkę obawy bo maluch cały czas jest w położeniu miednicowym i ani razu się jeszcze nie obrócił.
KOCHANECZKA właśnie takie bóle to ja mam od 20 tygodnia z tego powodu poszłam na L4 biorę nospę i magnez jak narazie to niepomaga ale szyjka się nie skraca to chyba powinno być wszystko okej,chociaż moja gin chciała już mnie wysłac do szpitala na kroplówki z magnezem bo jak mówi w tabletkach słabo się wchłania a ja jak narazie bronię się rękami i nogami przed tym szpitalem:no:
 
Rena to rzeczywiście istna torpeda;) Ale może w drugiej ciązy to już inaczej, nie siedzi się jak na szpilkach tylko działa:-)

Anek, ja mam takie jednodniowe napady (w sumie dwa dopiero). W środę byłam u lekarza,pobadał i wszytsko jest ok. Tylko połaziłam po sklepach, postałam w korkach ze dwie godziny i nie wiem czy się nie przesiliłam po prostu i może dlatego ten ból na drugi dzień.

Dziewczyny, a gdzie wy chodzicie do lekarza i gdzie rodziłyście/zamierzacie rodzić? Ja chodze do Szklarczyka i będę rodziłą w miejskim. Jakieś opinie na ten temat?

Mam jeszcze pytanko do Was - planujemy jutro z mężem wypad do Zakopanego. Nie planuję chodzić po górach, jutro tylko krupówki i skocznia a w niedzielę pojedziem,y busem nad Morskie Oko. Nie mam zamiaru się zamęczac, wręcz przeciwnie - chcemy odpocząć. A od ślubu nie bylismy NIGDZIE sami! Wiec to chyba ostatni moment bo w zimie z brzuchem nie wyrusze nigdzie, a potem bedzie dzidziuś.... Co o tym wyjeździe sadzicie? Naczytałam sie różnych rzeczy - niektórzy strasza że dziewczyny z nizin czesto w Zakopanem na porodówce lądują bo tam inne ciśnienie itd... ale wiele jest też dobrych opini - że warto. Dla mnie to naprawde wazna sprawa bo nigdzie nie jeżdzimy, nawet mało mamy teraz przez budowe czasu dla siebie. Maż wraca codziennie po 22, dodatkowo oboje konczymy teraz studia - on co 2 weekend jedzie do Krakowa na studia pt,sob,niedz. Naprawde mało czasu mamy dla siebie... A to naprawde jedyna okazja (bo potem mamy zjazdy, swięta, przeprowadzka...) i to jedziemy na sobote i niedziele bo m. chciał jeszcze dzisiaj popołudniu na budowe pojechac i cos porobić...
 
hehehe dobre no usmialam sie:-D:-D:-D:-D no mam powera racja ale to z przyzwyczajenia Milenka nie daje mi polezec i odpoczac to istny wulkan energii zreszta ta ciaza jest tak inna od tamtej bardzo malo przytylam do tego maly brzuszek mam nie mam wogole spuchnietych nog nic mnie nie meczy:tak::tak::tak:

Kochaneczka ja chodze do dr J. Śliwy i rodze na Lwowskiej przedtem tez tam rodzilam bylam zadowolona a teraz taki boom na ta PF ze masakra pustki w panstwowych szpitalach i bardziej opiekuja sie pacjentami a PF to przereklamowana jest no ale jak kogos tsac na luksusy to jego sprawa:tak::tak::tak: wiesz co ja mysle ze spokojny wypad bez przemeczania sie nie zaszkodzi...:-)

Anek tak mialam pierwsze cc ale nie mam teraz skierowania ze wskazaniem do cc moj lekarz twierdzi ze probujemy naturalnie ale wszyscy jakos mi wroza drugie cc i ja tez jakos tak bardziej nastawiam sie na ciecie bo z tego co sie orientuje zebym mogla urodzic sn to porod nie moze trwac dluzej jak 4-5 godz a pierwszym razem wszystko trwalo ponad 17godz:szok::szok::szok:

dobra spadam bo przyjechala moja szafeczka do lazienki Milenka jeszcze dzis zostaje u babci wiec sie wyspie jutro maz ma wolne wiec fajny weekend sie nam szykuje buziolki
 
No wlaśnie ostatnio wszystkie babki o ProF. i o niczym innym ;) ale moja bratowa i szwagierka rodziły w miejskim i były zadowolone. Polecano mi Szklarczyka a on tam pracuje wiec dylematów nie miałam.

Rena, a jak Ty się czułas po cesarce? Mam kolezankę która 1 poród cc a 2 naturalnie i mówi że lepiej naturalnie bo kilka godzin sie pomęczysz ale jak dziecko przyjdzie na świat jesteś "żywa" i wszytsko zapominasz a po cesarce miała gehennę. Natomiast szwagierka rodziła raz i tez cc i chwali sobie bardzo - nie umęczyła sie, znieczulenie przyjęła dobrze wiec nie chce słyszec o porodzie naturalnym. A Ty bardzo się męczyłaś? 17h to sporo... Ja mam nadzieje urodzić naturalnie ale wiem że ode mnie samej najmniej chyba zalezy w tej kwestii - różnie bywa w końcu. Milenka u dziadków to jutro możecie poleniuchować. Ja wstaję o 7 i jedziemyyyy... Planowałam najpierw wyjazd o 5 :-D ale później stwierdzilam ze przeciez mamy odpoczać! Nie musze byc na miejscu juz o 9. Mężus wróci z budowy pewnie po dziesiątej więc niech się chłop wyśpi i w drogę:)
 
Kochaneczka no bardzo chcialam urodzic naturalnie ale z braku postepu porodu a nawet cofania sie blagalam o cc i lekarz sie zlitowal:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: jak o 6 rano trafilam na porodowke po badaniu mialam rozwarcie na 4 palce i skurcze co 3-5 min tak do 18tej zrobilo sie rozwarcie na 3 palce i skurcze byly juz tylko co 5 min dodam ze pecherz plodowy mialam przebity ok poludnia i nic to nie dalo a bolalo po tym strasznie nie mialam juz sily lezalam na podlodze i wilam sie z bolu:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a po cc szkoda gadac strasznie zle sie czulam ale tylko dlatego ze mialam za soba dlugi czas porodu...cala noc mialam straszne skurcze az mna rzucalo na lozku nie spalam prawie wogole ok 9 bylo pierwsze wstawanie a potem przywiezli mala...ogolnie moze nie bylo i tak zle:-D:-D:-D poza tym ze mialam straszne bole z lewej strony rany w domu kilka razy maz chcial karetke wzywac...z lozka sama nie wstawalam maz mnie znosil jak chodzilam to trzymalam sie sciany a po kilku miesiacach doszly potworne bole kregoslupa od znieczulenia...dlatego teraz boje sie cc bo mieszkamy sami na 4 pietrze z 1 dzieckiem mozna dac sobie rade ale z dwojka no juz bedzie ciezko choc mowia ze drugie cc jest duzo lepsze i juz tak nie boli ale sam fakt ze zabieraja dziecko na tyle godz:-:)-:)-( mam nadzieje ze Was nie wystraszylam dziewczyny?:eek::eek: bo kazdy ma inny prog bolu i kazdy inaczej sie czuje...ale wiem ze na pewno porod sn jest trudniejszy i wymaga wiecej wysilku ale po kobieta czuje sie lepiej i dochodzi szybciej do siebie nie mowiac o tym ze ma sie dziecko praktycznie caly czas przy sobie....no ale sie rozpisalam hihihi

aaaaa dla ciekawosci moja kuzynka rodzila w miejskim tez w sumie kilka godz a potem jej cc zrobili i co potrafila zaraz po wstaniu z lozka pojsc do kibelka i palic papierosy do wentylacji:-D:-D:-D:-D hahaha no nic zmykam milej nocki paaaa i milego wypadu Kochaneczka zycze:-D:-D
 
Oj to się wymęczyłaś na tej cesarce... Mam nadzieje że z kolejnym pójdzie gładko:* Kto wie, może po moim powrocie będziesz już miała dwójeczkę... ale zaraz... nieee przecież musisz jeszcze do kina pójść!:-D więc wstrzymaj się jeszcze trochę Rena, jeszcze kilka dni... ;-)
Nasza torba spakowana, trasa wyznaczona, wstępny plan weekendu też (wiele punktów nie zawiera;-)).
Miłego weekendu wszytskim mamuśkom! :-)
 
no ja nie spie bo moje dziecko co chwilke wrzeszczy ja juz nie wiem co jej jest chyba jutro umówie sie z nia do lekarza prywatnie bo ja zwariuje ona sie meczy i ja tez masakra jakas tyle dobrze ze duzo ije bo jesc to je mało :(

Anek nie daj sie najgorsza rzecz jaka moze byc zeby lezec w szpitalu jak jakas kłoda masakra nikomu tego nie zycze bo mnie tak trzymali i myslała ze oknem uciekne heeeeeee

Rena no to kobieto wytrzymaj i zwolnij troche bo nie dojedziesz jeszcze do tego kina i recenzji nam nie zdasz heeeee

Kochaneczka tak szyje firany ja wszystko na necie zamawiam i szyje na wymiar organtyne albo woal biały gładki z gipiura i lamówkami teraz takie chodza w modzie heeeeee moge ci kilka fotek podesłac jak bys chciala czym sie bawie w domu w wolnych chwilach :)
wyjazd fajna srawa sama byłam w tym roku z mezem w zakopanym we dwoje bez dzieci akurat sie nam udało zaplanowac wyjazd do SPA i przy okazji zwiedzilismy wlasnie Z akopane . I nie widze przeciwskazan zebys nie mogła pojechac jedz kobieto i odpoczywaj :)

a co do orodów to ja tez naleze do tych co kasy w błoto nie wyrzucaja no i do lekarza chodze na NFZ w pierwszej ciaży to rodziłam cc na szopena w szpitalu w 43 tyg musieli juz dziecko wyciagnac bo miałam wody zielone , no i to była masakra wszystko mnie bolało dwa dni mi znieczulenie schodziło to była jakas tragedia myslalam ze mi uszkodzili cos w kregosłuie przy znieczuleniu bo ja nóg nie czułam no ale wszystko dobrze sie skonczyło kregosłup bolal i boli od dnia dzisiejszego heeeeeeee juz sie przyzwyczaiłam :))) a druga to chodziłam do dr Nabożnego i tez cc w 8 miesiecu z naboznym na rycerskiej w szitallu i jestem mimo wszystko zadowolona zaraz jak tylko mi znieczulenie zeszło uciekłam od prysznic o******* dostałam od połoznej co ja wyprawiam a ja smigałam wszedzie bo nic mnie nie bolało bo byłam na sterydach heeee cały tydzien i jak mi sterydy odstawili o juz wszystko zdazyło sie troche pogoic i tak nie bolało ::)a PF to dla mnie zbedny wydatek bo masz taka sama opieke jak w normalnym szpitalu :)i po co przepłacać lepiej za ta kase dziecku cos kupic:))))
 
reklama
witam na szybko laseczki troche w nerwach bo na melisie jestem oczywiscie nie pomaga... ojciec emilki wraca i sie zacznie kochajacy tatus przypomnial nagle sobie o dziecku:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: szkoda ze nie wtedy kiedy chora byla czy jak zaczela mowic tylko teraz jak sie nam uklada:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ehh mam dosc nerwy mi puszczaja i niewiem co robic obwoluje sie w sadzie i zobaczymy co dalej ja ide w pon do sadu po papier z wyrokiem i zmieniam nazwisko jej... Kochaneczka niejestem w ciazy emilka ma dwie siostry jeszcze z innymi dziewczynami. Ciezarowki rodzcie i trzymajcie sie dacie rade:-) Iwcik oby corciA wyzdrowiala jak najszybciej :-) a ja spadam dzume czytac bo na jutro musze cos umiec:baffled::baffled:milego wieczorku:-D
 
Do góry