reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

kobietki pisałyście o urlopie wychowawczym, ja też jestem obecnie na nim, i mam pytanie związane z tym tematem - przed powrotem do pracy wygasną mi badania lekarskie, czy mam się skontaktować z pracodawcą zanim wrócę do pracy, aby je uaktualnić , czy po prostu dopiero kiedy stawię się w pracy po skończonym wychowawczym czekać aż mnie na takowe badania skieruje ?

ehhhh, dla mnie temat związany z pracą i z powrotem do niej jest strasznie ciężki....chciałabym być dłużej z Piotrusiem, ale wiadomo jakie to wszystko jest teraz strasznie drogie, z jednej pensji jest ciężko, na szczęście mam wspaniałą teściową i babcię, ktore mogą się zająć Piotrusiem kiedy tylko jest taka potrzeba

odnośnie babć - moja babcia, a dokładniej babcia mojego M, strasznie przekręca slowa, np. zamiast "ja"-"jo", zamiast "ptaszek"-"ptosek", zamiast "oczka"-"łocka", mogłabym wiele podać takich przykładów, i nie powiem bo mam z tym problem, chciałabym żeby Piotruś byl uczony ładnie mówić, bez żadnego przekręcania, bez żadnego wiejskiego zaciągania, w jednej chwili jak słyszę gdy ona tak do niego mowi to chciałabym jej zwrócić uwagę, ale w drugiej chwili myslę sobie "starych drzew się nie przesadza" i bądź tu mądry...dodam że Piotruś spędza z babcią dosyć dużo czasu, wiem też że jak zwróce babci uwagę to mogę ją urazić....
 
reklama
zosia a kiedy wracasz do pracy? a mam też duży dylemat. Już nawet ie chodzi o pieniądze, ale o to ze się boje ze mnie zwolnią jak dalej przedłużę wychowawczy :(

Szarlota dzięki :)
A coś sie chyba pozmieniało na forum. chciałam ci podziękować za wczorajszego posta i nie mogłam tego znaleźć.
 
demolka u nas tez rowerek robi furore:) lusia dostała od chrzestnego na roczek. duzo lepsze niz spacerowka:) moja damulka tylko sie rozgląda na prawo i lewo i pokazuje palcem i sie dziwi: "uuuuu"

Zosia ja uważam że czas Twojego synka spedzony z babcią ema jest bezcenny! daj spokoj, jak wszyscy inni będą mówić ładnie do niego, a tylko babcia "zaciaga" (trudno sie dziwic), to nic mu nie bedzie! A jak jestes przy tym, to wtrąć się, i gdy babcia mówi "ptosek" to powiedz: zobacz piotrusiu, co babcia pokazuje, co to? PTASZEK!
Nie urażaj babci. Jej miłość i czas sa duzo wazniejsze niz sposob jej mowienia, to zresztą zadna niepoprawnosc, tylko dialekt. Synkowi nic nie bedzie. Z czasem zobaczy roznice i zauwazy ze babcia mowi inaczej niz wszyscy. Nie bedzie tego powielał. A jak usłyszysz ze powtorzy "zle" wypowiedziane slowo, to go popraw.

Co do wychowawczego, niestety sie nie znam. Ja postanowiłam jednak nie wracac do pracy tylko uzupełnić braki w edukacji:)
 
Nikamo Wy już na nowym mieszkanku? Michaś pewnie szczęśliwy że może po tarasie pohasać :)

Zosia ja uważam podobnie jak Isabell. Nie martw się o wymowę małego. Czy nie jest tak że więcej osób w jego otoczeniu mówi bez naleciałości?
Demolka ja tez lubię kwiaty zarówno te domowe jak i rośliny ogrodowe.
My tez ciągle na dworze. Do tego pozbywam się niektórych rzeczy po małym i dzień zlatuje. No ale mam już pierwsze sukcesy allegrowe hehe.
Szarlota takie cacy cacy dwójki szkrabów może rozczulić :)
 
Caroline tak my juz po przeprowadzce Mis zachwycony tylko widze że jeszcze cięzko jest mu się przyzwyczaić do nowego pokoiku i ie chce nam w nim spać.:(
Co do allegro to ja tez muszę powystawiać trochę szmatek bo nazbierało sie tego straszne ilości,tylko ciezko mi sie zabrać.
 
a u nas taka super pogoda, ze musielismy pojechac na lotnisko - no bo jakby innaczej:)takie bardziej aeroklubowe...maly sie wylatal po trawie, poogladal samoloty i jakos dzien zlecial...do tego zaliczone place zabaw i juz spi:)

Zosia ja tez bym sie tym nie przejmowala, a nawet to docenila...po ilus tam latach maly bedzie wspominal z czuloscia takie rzeczy -pewnie nie raz Cie jeszcze zapyta czemu tak babcia mowi:)nazywajac troszke innaczej te same rzeczy, ale moim zdaniem to naprawde nic groznego, a wrecz przeciwnie

my malemu wlasnie na 1 urodziny sprezentujemy rowerek, ale bedzie musial jeszcze poczekac, bo ja z Matim lece do dziadkow, pozniej do Pl, wiec narazie sie wstrzymujemy z zakupem, ale oficjalnie to rowerek bedzie prezentem urodzinowym

ide troche odpoczac, bo troszke wyczerpujacy byl ten dzien, pelen wrazen:)
 
zosia - powinnaś zacząć pracę po wychowawczym mając już aktualne badania lekarskie. Wg mnie skierowanie powinnaś dostać wcześniej.
 
Hej dziewczyny!

My tez ostatnio calymi dniami przesiadujemy na dworzu. jest tak pieknie, ze w samych sweterkach latamy, malej tylko lekka czapeczke zakladam. wiosna, wiosna wkolo!:-) nareszcie!z
dzis bylam z dzieciakami na bilansie (trzylatka i roczniaka). mala wazy 9700 i ma 76 cm. drobniutka jest i tyle. a ile tak dla porownania waza wasze maluchy, bo moj synek na tym samym bilansie wazyl- bagatela!- 13.230g i mial 84 cm!Widzicie, wiec ze rozbieznosc u nas w tej kwestii ogromna.
Dziekuje bardzo za odpowiedzi odnosnie hemoroidow!Jestescie wielkie!:-)
Ja tez ostatnio sprzedaje na ebay wszcstkie za male rzeczy po dzieciach. na szczescie ostatnio sama bylam na 3 flohmarktach dzieciecych (sprzedaja tam uzywane rzeczy dla dzieci) i obkupilam moja dwojeczke na nastepne 2 sezony. ciuszki oczywiscie jak nowe- firmowe, czsciutkie i co najwazniejsze za grosze. na 3 flohmarktach wydalam moze z 70- 80 euro, a zdazalo sie, ze za sama kurtke w sklepie placilam po 50- 60. jestem mega szczesliwa, ze mamy tutaj taka mozliwoscnabywania ciuchow dla maluchow.
a numer tygodnia- jak Xavier byl malutki kupilam na flohmarkcie kurtke z H&M za 2 euro. Synek ja wynosil, pozniej Xenia, a teraz sprzedalam ja na ebay za 8 euro!:-) smieje sie, ze zrobilam interes zycia:-)
dobra, zmykam robic mezowi chlebek do pracy:-)
buziaki dla wszystkich solenizantow!Muah!
kolorowych snow!
 
Ostatnia edycja:
mamo maluszka ja zamierzam wrocić do pracy na początku następnego roku i niestety jestem prawie pewna że dostanę wypowiedzenie :(

izabell, carolaine, mała b. dziękuję za rady. U nas niestety nie tylko babcia przekręca, moja tesciowa oraz moj m także. No a babcia to właśnie najbardziej.Jest to po prostu brzydko mowiąc takie "wiejskie gadanie". Jestem na tym punkcie przewrazliwiona bo widzę jak syn siostry mojego m brzydko mówi,jemu nikt na to nie zwracal uwagi i wyszło jak wyszło.
Sama sobie czasami wyrzucam, że za bardzo się tego uczepiłam. Ale już taka jestem, wszystko analizuję i wszystkim ale to wszystkim się przejmuję. Taki typ wrażliwca ze mnie jest :( Co niestety ale w życiu nie pomaga.

badko dziękuję za odpowiedź, czyli wychodzi na to że muszę przed ukończeniem wychowawczego wybrać się do pracodawcy i wyprosić od niego to skierowanie ?

kamelle ale się obłowiłaś na zakupach, tylko pozazdrościć. Mój maluch waży około 12kg i mierzy około 80cm.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a w Polsce chyba nie ma bilansu roczniaka? Tylko idzie się na szczepienie MMR? Póki co odkładamy szczepienie bo mały wystarczająco cierpi przez jedynki górne i nie zamierzam mu dokładać.
 
Do góry