reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Mama Maluszka znalazłam np. taki tekst:
Wzór pisma w sprawie rezygnacji z urlopu wychowawczego


Warszawa, dnia......
Pracownik
Elżbieta Nowak

Pracodawca XYZ Sp. z o.o.

Rezygnacja pracownika z urlopu wychowawczego

Na podstawie art. 186(3) pkt 2 k.p. rezygnuję z udzielonego mi w dniu 01 maja 2004 r. urlopu wychowawczego. Proszę o dopuszczenie mnie z dniem 15 marca 2005 r. do pracy na zajmowanym dotychczas stanowisku ...................bądź na stanowisku równorzędnym z dotychczas zajmowanym lub na innym stanowisku odpowiadającym moim kwalifikacjom zawodowym z wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przeze mnie przed urlopem.

....................../podpis/


ze strony Wszystko o urlopie wychowawczym | Mamy prawa Mamy
 
reklama
Kochane nareszcie jestem z powrotem, odwiedziła mnie siostra więc czasu na kompa nie było bo ciągle gadałyśmy, czytałam jak Lila spała ale pisać już nie pisałam, poza tym pogoda piekna więc często na spacerki a i za działeczkę trzeba się brać. Wczoraj M. skopał wszystkie grządki z teściem więc tylko na zasiew czekają.
Urodziny były super, Lilianka zadowolona z rozpakowywania prezentów bo tyle papieru mogła sobie podrzeć, no i ... chodzi od czwartku.
Poza tym nie można w jej obecności mieć włączonego komputera. Zresztą jak tylko zobaczy, że laptop jest otwarty to zaraz wrzeszczy, żeby jej pokazać a potrafi się nieźle wydzierać.
Co do szczepionki to ostatnio na bilansie dostała i nawet nie zakwiliła, byłam w szoku nawet nie wiedziałam kiedy lekarka ukuła ją w ramię.

Wszystkiego naj ... dla dzisiejszych dwóch solenizantów.
 
Ostatnia edycja:
dzięki Szarlota. Tylko ja nie przerywam wychowawczego. Po prostu mi się kończy i potem wracam do pracy. I ktoś mi powiedział że powinnam poinformować pracodawcę o tym.
 
Caroline no to juz tak musi byc,ze bedziesz pierwsza:)))ja nie daje rade:)))zreszta nie pamietam o kazdym malym brzdacu:(ups

masz w 100%racje, ze ciezko cos dostac dla chlopcow, dzieczynki naprawde mozna pieknie wystroic, a chlopcy zazwyczaj na ciemno - niebiesko, zreszta odkad moj maly chodzi to mam problem z dopieraniem rzeczy, bo gleby to zalicza czasami nawet kilka podczas jednego spaceru, do tego slizgawki, ktore tez nie sa extra czyste - ale to wina deszczu , ktory w uk czesto sie pojawia. Odpukac mamy piekna wiosne dzisiaj, nawet kurtki nie zakladlismy, jest tak cieplo, ze szok i zadnego wiatru.

Mamo maluszka ja nie pomoge, ja zostaje na wychowawczym i to jeszcze dluuugo
 
STO DLA LUIZY, GABRYSI , FILIPLKA, ALEKSA, I SYNKA ZNAJOMEJ NIEZNAJOMEJ , buziole dla maluchów dużo zdrówka , moc prezentów sto lat :-)

Sagapo podziwiam , tyle kursów i praca , chylę czoła ,

u nas po stremu chyba ósmy ząb idzie , i nocki śpiewamy cały czas aaaaaa aaaaaaa, potrafi całą noc tak zawodzić a jak nie reaguję to zaczyna krzczeć , takie uroki a jeszcze najgorsze przed nami czyli kły to będzie jazda ale to za parę m-c


setdecznie pozdrawiam
 
Serdeczne życzenia dla kolejnych jubilatów!!!!

My od wczoraj na nowym mieszkanku wiec roboty co niemiara.Mały jest szczęsliwy bo ma duuuzo przestrzeni i wielki taras na którym dzis prawie cały dzień urzędował:) Najgorsze jest to że nie moge się rozpakowywac bo zaraz mój "pomocnik" jest kolo mnie i pomada mi strasznie.Ja wkładam rzeczy do szafki on wyciąga...Jest wszędzie :) :) Teraz śpi to mam chwilke dla Siebie.
 
Chciałam sie Wam pochwalić ze Dominika dziś się nauczyła robic a-kuku Zakrywa buzię i mówi "kuku" hihi ubaw po pachy.
Już jakis czas robi też chętnie cacy- tzn. nachętniej głaszcze siebie lub braciszka po głowie. A nasz sposób na przewijanie to jedna chusteczka dla Niki-ona też myje tyle że no ogół stopy:-)
Opowiadałam ze Dominika lubi wszystko przymierzać, no to dodatkowo biegnie obejrzeć się w jej lusterku - tzn. w szybie piekarnika hihi
 
Bardzo dziękujemy za życzenia, i wysyłamy buziaki dla synka znajomej- nieznajomej, oraz wszystkich wczorajszych solenizatów.

Impreza się udała chociaż Alex padł już chwile po 18. Wstawię zdjęcia.
Od poniedziałku chodzimy na rehabilitację w wodzie, mały powolutku się przyzwyczaja do tej ilości wody, poza tym zaczął w końcu raczkować i próbuje wstawać.
 
reklama
Witajcie dziewczyny:-) na wyspach od wczoraj taka wiosna, że aż wkońcu chce się żyć!!!
dziś od rana zabrałam się za upiększanie parapetów i ogródka-kwiaty są już wszędzie;-) któraś z Was z tego co pamiętam chciała porady w sprawie kwiatów-chętnie pomogę,bo to moje hobby(miłość:blink:).
Skończyły się ulewy i wiatry więc kupiliśmy dziś małej rowerek-ale miała radochę że może sama "sterować":-D spacerki są teraz o wiele fajniejsze!:tak: mój m się śmiał ,że już sam niewie która z nas ma z tego rowerka większą frajdę:-) Gabrysia jeszcze sama nie chodzi więc ten rowerek to atrakcja,lepsza niż spacerówka.
 
Do góry