reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Izabell to super, ze Lusinek juz troche lepiej:)a kiedy lecicie do Pl?
ta zabawa polega na tym, ze na roczek , w urodziny ustawia sie te rzeczy - ksiazke, kieliszek, rozaniec i pieniazki na jakims stole, tak by dziecko to widzialo i mialo do kazdej rzeczy dostep w rownym stopniu i dziecko samo wybiera dany przedmiot np jak wybierze rozaniec to bedzie bardzo religijny, dobry czlowiek, jak kieliszek - to wiadomo, ze nie najlepiej:))) i tak kazdy przedmiot cos symbolizuje, mozna inne przedmioty dac, pokrewne

dziewczyny mam prosbe mozecie mi dokladnie napisac jak robicie ta kasze manne i ile, ja to zrobilam i nie wyszlo mi najlepiej...dodajecie jeszcze cukru do tego?i ile to gotujecie?pamietam, ze mi to w przedszkolu smakowalo, ale wyszlo jakbym to niedogotowala:(
 
reklama
Mała brzuchatka ja gotuje mleko krowie (na oko 150 ml) i do zagotowanego dodaje z 1,5 łyżki kaszy manny błyskawicznej. Następnie gotuje to jakieś 2 minuty bo tak na opakowaniu mam napisane :)

Wreszcie doczekaliśmy się kolejnego ząbka :) Górnej dwójki. Także są aż 3 :D
 
mała b. jedziemy 30 marca:) a Wy moze nie wybieracie sie??

kasza manna: wlewam troche mleka to garnuszka i wsypuje kaszki, tak na oko, ale niewiele bo szybko gestnieje, dosładzam i wszystko razem zagotowuje i caly czas mieszam zeby nie powstały grudki i tak jakies 3 minuty, troche dluzej niz budyn. jednak lusia nie przepada za kaszka..

caroline, super, to na pewno druga dwojeczka szybko sie ujawni!
 
ja podobnie tez na oko wlewam do garnuszka mleko (mniej wiecej chyba tak jakby kubek mleka) dosladzam, dodaje taka malusienka szczypte soli i 1,5 albo 2 lyzki kaszy. Gotuje mieszajac caly czas wlasnie jakies 3 minuty moze 4. Podaje zawsze z tartym jablkiem albo banankiem - pycha :) pozniej mozna dodawac maliny i inne sezonowe owoce.
 
super!!!dziewczyny wielkie dzieki za info, moze ja za krotko gotowalam, choc nie wydaje mi sie , no ale jeszcze raz sprobuje
Izabell ja 31marca wylatuje do us, takze nie ten kierunek:(
Pochwalic sie musze nowa umiejetnoscia Matiego, wczoraj moj m nauczyl malego picia ze slomki:)
 
a wyobrazcie sobie ze lusia nadal jeszcze nie trawi bananow, zawsze po najmniejszej ilosci ma czarne nitki w pieluszce, oczywiscie nie dajemy jej ale tatus mial nalesnika z bananem i chcial dac corusi gryza i nawet taka ilosc jej nie podchodzi.
 
Spóźnione ale szczere STO lat dla Lilianki, Leosia i Filipka , dużo zdrówka i samych radosnych i slonecznych dni :0

A my dziękujemy za życzenia duża buzia dla wirtualnych cioć cmok cmok


na urodzinkach ksawcio wybrał kieliszek , to będziczye imprezowwy chłopak , kończę dziewczynki bo młody mi uszy poobrywa taki wściekły , że nie może pisać na kompie , to narazinek , jeszcze raz dzieki za życzenia :-)
 
Z okazji urodzin Piotrusia (Natki) dużo słonecznych dni, zdrówka i radości! images.jpg
 
reklama
Do góry