reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Hejka...

ja chcę spać!!!! SYNEK jak się obudził wczoraj na papu o północy, to tak się rozkręcił, że do 2 gadał, marudził itp aż wkońcu M zlitował się nade mną i go ululał. Ale łatwo nie było. Dobrze, że to piątek, jutro weekend więc można odsapnąć i pobyć razem.
NIedługo zbliża się rocznica mojego ślubu i sama nie wiem co mam kupić mojemu M. Chodzą mi po głowie różne rzeczy zwiazane z jego hobby (motoryzacja) ale wszystko za drogie, więc może macie jakieś pomysły? My zaczynamy oszczędzać bo ja od dziś na wychowawczym, a do tej pory moja pensja była bwysoka więc ciężej będzie przez jakiś czas.

AaA, dla wszystkich z Was - nauczycielek - wszystkeigo naj z okazji święta wczorajszego. Goyek to tam słychać u Ciebie?

My na spacerki zakładamy jesienny kombinezon, do tego jeździmy w gondoli cały czas pod kocykiem i z osłoną. I śpimy tym sposobem na dworze jakieś 1.5 godzinki.

Ja też muszę się wybrać do fryzjera, mam namiary na super fachowcę/stylistę tu w Krakowie ale terminy do niego są zabójcze. Trzeba sie umawiać z 3 miesięcznym terminem wyprzedzenia. A i tak nie ma gwarancji że Cię przyjmie bo to artysta ;) Ale ja mam mega gęste, długie i piękne :) włosy i nie chcę chodzić do byle kogoś. Wolę poczekać, zapłacić więcej ale być zadowoloną.

Oho...budzi się, zmykam
 
reklama
Apropo deserków- co myślicie o soku z malin (własnej roboty) dodawanym np. do kaszki lub z dodatkiem wody do picia? No i prośba czy któraś robi może jogurt serek czy coś w tym stylu swoim maluchom, jeśli tak to bym prosiła o przepis :)

Ja już jakiś czas temu dawałam babciny domowy soczek z malin. Mieszałam go z wodą i podawałam do picia. U nas wszystko było ok.
Piękne te wasze szkraby. U nas jest moja mama. Jutro jedzie, więc coś więcej napisze po weekendzie. Pozdrawiam ciepło mamuśki i ich maluchy!
 
mloda ja tez robie.Mam od mamy maliny,jezyny,jagody.
Jak robie musli malemu to dodaje do niego lyzke jezyn i do tego osobno banana.
albo do jogurtu dodaje od czasu do czasu malinki.

takze mysle,ze mozesz sprobowac:)

lawina-bylam na nk.i wiedzialam,ze przesadzilas.Ty nie jestes gruba,ty dobrze po prostu wygladasz.Myslalam,ze ujrze kobitke z 90 kilogramami na sumieniu a tu prosze!

z ta moja dieta-wiem krece troche.Bo chce ja zaczac,ale bardzo lubie warzywa i owoce i mam ich spory zapas w domu,wiec zanim sie skoncza to troche potrwa.a szkoda mi bylo by ich wyrzucic.
moze na jakas diete warzywno-owocowa przejde.
 
Hej

Byliśmy na targu :tak:. Mądra mama (czyli ja :-p) zostawiła folię przeciwdeszczową w domu :dry:. Jak nie lunęło na targu :shocked2:. Nie wiedziałam co mam robić :dry:. Uciekać :-p? Czy kupować dalej:-p ? Kubuś był niezmiernie zdziwiony , że deszczyk popadał na niego hehe:-p .
Zakupiłam składniki na zupkę:tak: . Plan jest taki - sobota będzie na gotowanie :tak:. Mam zamiar zrobić tego większą ilość i różnych :tak:: zupkę kalafiorowa:-D , warzywną :-D, z brukselką :-D, z dynią :-D, pomidorową:-D , ziemniaczaną i pire ziemniaczane z indykiem:tak:
Kupiłam tez już znicze jedynie kwiaty doniczkowe jeszcze będę musiała dokupić:tak:. Później ciężko by mi było się zabrać z kwiatami ,zniczami , warzywami i dzieckiem z targu:dry: .
Zakupiłam wczoraj szczoteczki do zębów , smoczki do kaszki ,ceratkę na materac ,butlę 340 dla młodego :tak:. Te poprzednie już małe dla niego:dry: .
Zamówiłam tez tran dla Młodego w aptece internetowej :tak:. Normalnie ceny w normalnych aptekach powalają na kolana :shocked2:. Ten tran to taki dla niemowląt :tak:. Zobaczymy podobno super sprawa nawet anemie potrafi zwalczyć:shocked2: . Tylko pytanie jest takie - czy Młody nie dostanie uczulenia :blink:. Najwyżej ja go wypij:sorry2:e . Na mojej diecie mogę :-p.


Mamo maluszka mój tez pluje jak mu jabłko zetrę:-p ( i nie tylko jak jabłko:dry: ). Płacze:dry: , stęka :dry:, jęczy:dry: hehe .Znów siedzę nad jedzeniem:huh: . Niestety nie daruje mu:-p musi się nauczyć jeść:tak: .

Olena Jasiu jak i ząbki śliczne !!!:tak::tak::tak:


Kamele dawaj fotkę tego jesiennego koloru:tak::tak::tak: . Podobają mi sie rudosci :tak:
Fajnie ze wam się ten domek udał :tak:.

Szarlota czekam na filmik:tak: .
Lubię Cię czytać :tak:. Mądre rzeczy piszesz:tak:.

Młoda ja już widuje dzieci w kombinezonach nawet narciarskich :shocked2:!! Tak wiec sama zgłupiałam i chciałam założyć :-phehe;-). Poszłam na kompromis i jeździmy w kurtce zimowej:tak: .
Jak bym miała soczek z malin to bym dała:tak: .
Super że po usg ok:-D
My mamy taką sylikonową szczoteczkę ,ale już zakupiłam następne.:tak:
NUBY Szczoteczki do zębów - 3 sztuki w zestawie (1249686877) - Aukcje internetowe Allegro

Qłasandra może kup zegarek:tak:? Możesz kupić ciekawą płytę :tak:, no i oczywiście nieśmiertelne perfumy:-p .. hehe;-)

Saskania hehe tak dobrze wyglądam:-p … aż za dobrze :-phehe .
Próbowałam diety owocowo warzywnej:-p . Myślałam że umrę z głodu:-p hehe czułam się jak królik :-p:-p. Miesiąc dałam rady hehe:-p.
 
Ostatnia edycja:
hej

mamo maluszka - ja mam ten sam problem co ty, dlatego zdecydowałam sie napisać.
mamy powiekszone obie komory z przewaga po stronie lewej, II stopnień plus powiekszone naczynia po stronie lewej. U nas komory maja rozmiar 10. W rozwoju wyglada ,że ok ma tylko obnizone napiecie miesni raczek byl problem z podnoszeniem głowki, teraz ok tylko przy ciagnieciu za rączki do siadu leszcze słabo i asymetrie. Przewraca sie na boczki i z brzuszka na plecy. A ja u Ciebie, jeżeli możesz to napisz. My też czekamy na następne usg, to bedzie wiadomo cos wiecej jak nie bedzie sie zwiejszac to ok tylko kontrola, a jak nie to niewiem jak to bedzie. Moze bedziemy mogły sie konsultować co u Ciebie mówią lekarze, a co u nas. Na razie mowia, że z wiekszymi problemami dzieciom nic nie jest a czasem mniejszy i jest problem, zależy od dziecka. Nie mozna porównywać ale tak dla informacji. :no: Ja zaszcepiłam tylko raz bo po pierwszym jakby sie własnie opóźnił w rozwoju, ale podobno to nie ma wpływu, ja już nie wiem. Przepraszam że tak się wcinam w wasze forum.
 
Kotik dziękuję że zdecydowałaś się podzielić doświadczeniem:tak: może zechcesz z nami popisać?:-)
Lawina no niezłe te szczoteczki-jak gryzaki, spodobają się dzieciom na pewno. No i chyba musze się zalogować na youtube aby Cię zadowolić;-)
wiecie co do kombinezonu to ja juz ubieram;-) tzn. spodnie i inną cieńszą kurteczkę. Ale to nie koniec, bo do tego mamy spiworek w wózku. Hm ale jak ja spaceruję to jest 5-7 stopni i Dominika śpi na dworze więc jakoś mi się wydaje że tak jest dobrze:confused:
 
Witam urlopowo,
odkąd jesteśmy w PL to mój M. został bardzo dumnym tatusiem, gdziekolwiek byśmy nie pojawili się z Lilianką to każdy zachwycony bo mała zawsze usmiechnięta i ma takie duże śliczne oczy. Byłam w sklepie odzieżowym z małą po czapeczkę (pracuje tam moja ciocia) a potem wysłałam mojego M. po skarpetki dla małej to szefowa sklepu przybiegła z zaplecza zapyta czy ta mała śliczna dziewczynka z dużymi oczami co się tak do wszystkich uśmiecha to jego córeczka. Jak wrócił do domu to opowiadał to z taką dumą, że hoho.

Co do teściowej to czasami szkoda gadac, moja była o.k. póki się Lila nie urodziła. Ostatnio, przed urlopem rozmawiałam z nią i mówię, że kończę karmic w listopadzie bo chcę wreszcie schudnąc a ona z tekstem, że i tak nie schudnę tylko napewno jeszcze przytyję. To ja do niej, że na dietę przechodzę a ona "nie wytrzymasz"!!!
No i dzwoni do nas co drugi dzień do Pl i pyta czy oby Lilę grubo ubieramy i żebyśmy nie chodzili z nią na powietrze jak zimno itd.
Jakby zobaczyła, że nie zakładamy jej kombinezonu to chyba na zawał by padła, ale tak jak piszecie to co by dzieci w zimę nosiły.

Buziaki dla Wszystkich mamuś :-)
 
my jeszcze bez kurtki chodzimy... spacerujemy codziennie 2,5-3 godz, ale temp.sa chyba troszke wyzsza niz w PL. my mamy tak kolo 11-13 stopni. ubieram mu bodziaka, bluzeczke, sweterek i bluze. nie chce go przegrzewac, bo podobno my Polki mamy wyrazna tendencje ku temu.... ;-) tutaj dzieciaki, w wieku naszych, chodza bez czapek! :szok: a dzieciaki tych austriakow, u ktorych bylismy w ubiegla niedziele, biegaly w bluzkach z krotkim rekawem!!! :no: chlopiec ma 5,5 roczku, a dziewczynka 1,5 roczku! :szok:

dzisiaj bylismy na szczepieniu na pneumokoki- ostatnia dawka, ufff :happy2: poprosilam o zwazenie malego i niestety mamy tylko 6700 :-( jestesmy w dolnej granicy siatki centylowej. tylko 10% dzieciakow w jego wieku ma taka lub nizsza wage. musimy to kontrolowac, a jak bedziemy spadac w siatce to mamy problem... :-( a najdziwniejsze jest to, ze david mi naprawde ladnie je! sama nie wiem co robic.... :confused:


ide spac! po lekarzu, poszlismy na kawke do znajommej- ma 3 dzieci, chlopiec 6 lat i blizniaki 3 lata. david sie swietnie ''bawil''. balam sie, ze bedzie strach i placz, a tu nic!!!! raczkowal miedzy nimi, bawil zabawkami i byl przeszczesliwy! za to teraz przezywa!!!! rzuca sie przez sen, poplakuje... cos czuje, ze czeka mnie ciezka noc :nerd: dobranoc! do jutra!
 
reklama
Savannko nie słuchaj teściów, to inne pokolenie. Dla poprawy humorku podam przykład jaki ja kiedyś usłyszałam komplement. Jakaś impreza, chyba pępkówka u znajomych i dziadek maleństwa (pan w wieku ok. 55 lat) chciał do mnie zagadać i pyta ile mam lat, ja w żartach, że 18, a on do mnie - słuchajcie dziewczyny to będzie dobre - chyba do setki:szok:. Sama nie wiedziałam, czy mam się śmiać:tak:.
Wiecie może kiedy Wazka ma być już w Pl?
 
Do góry