reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

już wiem na 100% ze to dwójka, nieźle:)
a mnie połamałona maxa,ledwo mogę sie ruszać, nie wpomne o schylaniu czy dźwiganiu MAłej, aledam radę,dlaniej muszę być silna, bo sama z Nią całe dnie!! M pracuje od rana do późnego wieczora:angry::angry::crazy::szok::baffled:
 
reklama
Hej:-) Olena ciesze się że dobre wieści. A wiesz z drugiej strony to te pierwsze prognozy co do płci to są tak malo pewne że człowiek nie wie czy je traktować powaznie.:huh:
Mnsmile ja tylko balkon odśnieżyłam;-)oczywiscie już zasypany ale tyle świeżego powietrza łyknęłam.
 
Witajcie zimowo!Ja dziś jak wyszłam z pracy nie mogłam znaleźć swojego auta!!!! Wszystkie na parkingu były takie same - przykryte 15cm warstwą śniegu. Zanim się do swojego samochodu dokopałam to minęło pół godziny a ja jak bałwanek cała biała od śniegu :-D No i powrót do domu kiepski, na drogach ślisko, samochody w rowach, niektóre z rozbitymi światłami, pługi nie nadążają bo ciągle sypie... Oby do wiosny.
mnsmile - u mnie było tak z ząbkami (tzn u mojego synka ;-) ) że dłuuuugo miał tylko dolne jedynki, potem wykluła się górna lewa dwójka, następnie górna lewa jedynka a teraz już nieśmiało wyłania się prawa górna jedynka a za nią najprawdopodobniej będzie druga górna dwójka - jak na moje niefachowe oko. A mojej kuzynki córeczce (ze stycznia tego roku) wyszły najpierw dolne piątki (a może pokręciłam i czwórki? Na pewno nie jedynki czy dwójki tylko właśnie te tylne zaczęły jej pierwsze wychodzić)!!!! Także wszystko jest możliwe.
olena - to dobrze że wszystko w porządku z maleństwem. Pogłaskaj swój brzuszek ode mnie bardzo proszę :-)
 
Qassandro u nas nocki też nie są za ciekawe. Piotrus zasypia zwykle około 20. I do czasu jak pojdę spać, czyli do około godziny 24 budzi się ze 3 razy, zawsze z płaczem. Czasami wystarcza smoczek, ale czasami potrzebuje przytulenia i dopiero wtedy się uspokaja. Około 1 biorę go do łózka i do rana spi z nami. Gdy jest z nami śpi spokojnie i nie budzi się z płaczem.

Co do Reni to mnie też wkurza. Odnoszę wrażenie że urodziła jedno dziecko i przeczytała jedną książkę i poczula się przez to specjalistką w wychowywaniu dzieci.
 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczyny za próbę podpowiedzi :)
Przeczekamy, zobaczymy.. może sen sie poprawi.

Olena - moja Gabrysia też na usg zawsze się obracała i do końca nie wiedzieliśmy co będzie :)

Co do Reni - to ja też nie przepadam, w ogóle też ciężko się słucha ludzi nawiedzonych, tudzież mega pozytywnie lub nie zakręconych,ale o tych orzechach juz dawno słyszałam i podobno jak się doda sody to plamy znikają, ale nie testowałam - dam Wam znać jak już przetestuje. Podobno dobre też są Eco Laundry Balls więc jak orzechy nie wypalą to spróbuję tych kulek. Mam dość wszechobecnej chemii w życiu więc zaczynam żyć zdrowo :)
 
Dziękuję wszystkim mamusiom, które podały swoje maile. Mam nadzieję, że otrzymałyście wiadomość. Pierwszy załącznik w wiadomości jest prawidłowy (pozostałe nie), nie wiem jak Was, ale mi to maleństwo strasznie zapadło w myśli. Zawsze byłam bardzo emaptyczna (Emilka ma to po mnie) i cieszę się, że chociaż troszeczkę możemy tej małej kruszynce pomóc. Dziękuję Wam dziewczyny.
Qassandra czekam również z niecierpliwością na wiadomośc dotycząca orzechów do prania - sama sie nad nimi zastanawiałam.
Jeżeli chodzi o spanie to u nas jest ok. W ciągu dnia śpi Filipo różnie - przy niani nawet do 4h w ciągu dnia, natomiast kiedy jest mama i tata w domu to tylko godzinkę :(. Nocki ładnie przesypia, nawet jeżeli sie przebudzi to leży spokojnie w łóżeczku, czasami włączam mu pozytywkę i mały zasypia. Mamy coś takiego Pozytywka Lampka Akwarium Babelki FISHER PRICE (1344428201) - Aukcje internetowe Allegro troszeczkę inną wersję (ruszająca rybka, krab i roślinki) takie małe "akwarium" Filipa - super sprawa - to pozytywka spadkowa po starszej siostrze :).
Olena grunt, że z dzidzi a wszytsko ok. Czyli musisz uzbroić się w cierpliwość :)
Michalka, a jak Ty się czujesz?
 
Olena najważniejsze że ok, ale wiem,że chciałabyś wiedzieć, ja zresztą też.

Mój Filip mimo,że nie śpi dlugo w dzień to przebudza się, tyle,że przekręcę go na bok lub dam smoczka i śpi dalej.
Zosiu tylko dlaczego tak one się budzą i nie śpią spokojnie? To mnie ciekawi ,czy może nie potrafią się przekręcić i są zmęczone w jednej pozycji?
 
hej:-) ale zima!!!!
wczoraj m wracał z pracy 2h...a -piechotą szedłby pół godziny. Sugerowałam mu to ale nie chciał...
A ja dostałam @!!! ufff;-) miesiąc odkąd odstawiłam córcię od cysia. No i jest tak jak po poprzedniej ciązy bezbolesna i bardzo skąpa.:-)
A córcia mi przez ten m-c na bebilonie pepti przytyła prawie kilogram!!!
 
Olena - grunt, że wszystko z dzidzią dobrze. Na płeć będzie jeszcze czas.
Qassandra - u nas ze spaniem i wybudzaniem było/jest podobnie. Tymczasowo pomogło przestawienie zasypiania z godz. 20 na 21 oraz przy zasypianiu i spaniu całkowite zgaszenie światła.
W nocy już spory czas robię tak, że palę światło tylko w kuchni jak robię mleko, reszta jest po ciemku [ karmienie, czasami przebieranie <raz miałam miłą niespodziankę jak wstałam z łóżka :-)> ]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tym płaczem po godzienie od zaśniecia to u nas jest tak: córcia tez po ok. godzinie ma lekki sen i pojękuje. Akurat mama wtedy ogląda "Barwy szczęścia" ;-) To normalne że sen naszych dzieci ma różne fazy, w tym takie kiedy łatwo sie wybudzają. U nas wystarczy smoczek i ściszenie wszystkiego. Potem kilka razy w nocy sytuacja sie powtarza. Trzeba chyba czekać aż dzieci nauczą się same zasypiać po takim wybudzeniu. Oczywiście problem sie nasila jak dochodzą zęby itp.
 
Do góry