reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Dorotko my też mieliśmy jeden kanalik zatkany ale po antybiotyku minęło. Nie martw się ważne,że po zabiegu nie będzie już problemu z oczkiem, bo przecież to takie uciążliwe.


Jeśli chodzi o sen to Filip śpi 2 razy przed południem 1,5 do 2 godz. po południu 40min lub 3 razy po godzince. A spać idzie o 20 wstaje 7- 7.30. W nocy 2 razy je butlę, było tylko raz ale coś mu się poprzestawiało i je 2 razy. Czasem budzi się w nocy to daję mu smoczka przekręcam na bok i śpi, albo daję pić bo teraz powietrze suche w domku.

Sagapo mój mail edyta_glodo@wp.pl
 
reklama
Sagapo - qassandra@wp.pl

Mam problem/pytanie. Mój synek ostatnio (trwa to jakies 2 tygodnie) po tym jak go wieczorem położę spać, budzi się równo po godzinie, z płaczem, muszę go ululać i później śpi, albo wieczorem położyć go jest ciężko, od chwili kiedy zaczynam go kłaść mija jakieś 40-50 minut i zasypia. W nocy czasami budzi się ok.1.30/2 i się rozbudza i nic nie jest w stanie go ululać, ani cyc, ani noszenie, ani śpiewanie nic, mija godzina, półtorej i zasypia (noszony), jestem trochę zmęczona ale przede wszystkim zmartwiona.

Zębów brak, dziąsła ok, nie jest ciepło/zimno, jest najedzony (zjada jakieś 200 ml kaszki gęstej plus cyc przed snem), jest względnie wyciszony przed snem. Względnie dlatego że starsza siostra zawsze go czymś rozbawi przed samym snem.
Mamy ten kryzys 8 miesiąca, więc może coś we śnie przeżywa? nie wiem, ale tylko ja mogę go uspokoić, woła mama i mama i mama, jak tata go beirze na ręce, wpada w histerie.

Macie tak|? czy to tylko ja mam kochanego maminsyneczka? dodam, żę kładę go w naszym łóżku, i kładę się koło niego, czuje mój zapach, ciepło zasypia.

Do tego wyszło mu coś brzydkiego na policzkach, zrobiliśmy wymaz ale się czeka aż 3 tygodnie na wyniki. A mam wrażenie że to mu się powiększa.

Aha i z innych rzeczy, to zamówiłam 1 kg indyjskie orzechy piorące do prania ciuszków. Wg tego co wszędzie piszą 25 zł starcza na rok prania dla 4 osobowej rodziny jak sie pierze 2-3 razy w tygodniu. Jak przyjdą, zrobię pranie i dam znać. Polecała to Reni Jusis - ekomama w dziendobry tvn.

Ekologiczne detergentach - News - Aktualności - Dzień Dobry TVN
 
Qassandra u mnie z zasypianiem jest dokładnie tak samo.Zasnie o 20 a 0 21 budzi sie z płaczem i do 23 mamy z głowy. Tylko że wszystko jedno czy mama czy tata go usypiaja widze że kocha nas tak samo:) :) :-)
Co do tych orzechów to daj znać jak piorą,mi Reni Jusis gra na nerwach jak zaczyna ,mówić o ekologi. Nawiedziło kobitę całkowicie!

U nas nareszcie górna jedynka sie przebija i mały płaczliwy i piskliwy jeszcze teściowie go rozpuścili !!
 
Witam zimowo:):)

Mała śpi więc korzystam z wolnej chwili.
Jeju ile u nas sniegu!!! Poszłam na spacer ledwo wozkiem wyjechałam na droge. Mieszkam na wsi i moj dom jest w takiej bocznej uliczce ostatni, a jak wiadomo rzadko odsniezaja, raz rano!!! Musimy sanki kupić.Po spacerku zabrałam sie do odsniezania podworka:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Myślalam ze sie zajade. Śniegu z 30cm, a ktoś musi odśnieżyc, mieszkamy tylko (albo aż) z tesciami a tesciowa juz po przebytych chorobach(rak, i rozrusznik serca) raczej nie podola takiemu wyzwaniu. Zreszta nie moglabym patrzec jak ona to robi a ja siedze w domu. Zajeło mi to troche ale wam powiem ze pleców do teraz nie czuje.Lepiej jak na silowni!!!!!

Dziewczyny mam pyt: mamy dwie dolne jedynki, czy mozliwe zeby nastepna byla górna dwójka??? Bo wyczułam niedawno u mojej Gwiazdy ząbek ale mam wrażenie ze to własnie dwójka, a czort nie da sobie zajrzeć w buźke!!!

Sagapo wysyłaj maila: smile0@vp.pl

Qassandra- nie pomogę bo nie mamy tego problemu, jedna noc ostatnio Lenka sie budziła ze 3 razy odkąd zasneła z wielkim płaczem, ale to chyba przez ten ząbek>Daj znać jak te orzechy:)

Carolaine dzieki za przepis:tak:
 
yra245 najważniejsze że wszystko dobrze z maleństwem. Potrzyma was jeszcze w niepewności co tam ma między nóżkami.

mnsmile możliwe żeby najpierw wyszła dwójka a potem jedynka. Mojej znajemem dziecku tak właśnie wyrosły :) śmiesznie to wygląda, hehe
 
Nikamo mnie również Reni zaczęła trochę denerwować. Qassandra jak puścisz pranie w tych orzechach to napisz swoja opinie bo gdzieś czytałam że nie dopierają do końca. A co do nocek to u mnie od paru dni i tak masakra z pobudkami. Więc raczej nie pomogę. A może za dużo w dzień śpi?
Yra jest taki mit że dziewczynki się chowają :) Może coś w tym jest bo mój to od razu nam pokazał co posiada :D Najważniejsze że wszystko ok.
Mnsmile Oczywiście że ząbki mogą wychodzić nie książkowo. Jak czujesz ząbek tzn że niedługo będzie widać. Malutka będzie miała niepowtarzalny uśmiech :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja również czytałam o tych orzechach że zwykłe pranie ok, ale plamy to już niestety zostają,. ciekawa jestem twoich doświadczeń.

a reni jusis szkoda gadać, normalnie w DDTVN nie chce mi się jej oglądać.
 
Do góry