reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

A i powiem wam ze 10 idę na ślub mojej siostry :-)
Jeszcze muszę dokupić kilka drobiazgów, bo robię jej wystój na stoły. Miałam już sprzedawcę upatrzonego, a tu wracam z urlopu a on stado negatywów zarobił :no: no i musiałam szukać innego. Ale już mam. Wieczorkiem przysiądę i zamówię.
 
reklama
Badka ja na razie na początku wprowadzania, wiec ci nie pomogę w temacie. To raczej ja od ciebie bym się chętnie dowiedziała o kolejności tego co wprowadzałaś.

Chętnie podpowiem.
U nas w pierwszym tygodniu zaczęliśmy kleik, w drugim kaszkę, w trzecim marchewkę, a później już dwuskładnikowe tj. marchewka z ryżem, ziemniak z marchewką, no i te felerne ziemniak z dynią i ziemniak ze szpinakiem, zupka jarzynowa..
W mądrych książkach jest napisane żeby dania z mięskiem wprowadzać po 5 tygodniach od wprowadzenia pierwszej kaszki/kleiku. Ale najpierw pytam Was jak się ma wiedza do praktyki :)

Goyek - ja jestem na butelce i mój wypija na dobę ponad 200 ml <wody, soczków, herbatek> Ja nie parzę herbatek tylko właściwie zabarwiam wodę wsypując kilka ziarenek herbatki - nigdy tyle co jest napisane na opakowaniu.
 
He he Badka ja mam ten sam problem jeśli chodzi o mojego królika ,M się smieje że juz niedługo wyląduje na talerzu u Michałka.....Zartuje oczywiście:)
Mysmy dziś pospali do 10! taka pogoda leje ciągle i jest 12 stopni! Mały całe rano markotny znów poszedł spać. Ja zafarbowałam włosy i niestety musze iśc do fryzjera bo myslałam że moge na szybkiego zrobic to w domu a kolor wyszedł.....lepiej nie mówić!
No i dziś dostałam wezwanie do sądu na 13 października!
Jesli chodzi o rączki w buzi to mój mały mimo że nie zaśnie bez smoczka ,jak mu ząbki szły to czasami dwie rączki do buzi pchał!! Fajnie to wyglądało ale ciągle memlał ją w buzi.Teraz juz nie wkłada.
 
Badka dzięki, podrzuć maila nie pamiętam czy go mam a tak będzie szybciej, to ci podeślę schemat żywienia który dostałam od położnej.
 
Marta to nawet nie siedzi ... nie sadzam Jej na siłę ... bo tak to pewnie by siedziała ... czasami na chwilę na kolanach Ją sobie posadzimy i to wszystko. czekamy aż sama sobie usiądzie. na razie opanowuje do perfekcji przekręcanie się z plecków na brzuszek. I mam pytanie w związku z tym, czy Wasze dzieci przekręcają się na brzuszek w jedną stronę? U mnie Marta przekręca się tylko przez prawą rękę, przez lewą nawet nie próbuje. Ale na oba boczki się przekręca.

u nas jest identycznie więc chyba nie mamy powodów do niepokoju :)

Mój Bartuś to taki zaczyna być wybredny jeśli chodzi o jedzenie obiadków i zupek ze słoiczka, że nie wiem co mam mu podawać. Je tylko marchewkę z ryżem i marchewkę z ziemniakami ( chodz po tym ma zatwardzenie). Podawałam mu jarzynową, ziem. z dynią, ziem ze szpinakiem - wszystkim pluje i na wszystko się krzywi, nie przełknie ani łyżeczki. Wczoraj dałam 1/3 deserku to zjadł. Nie chciałam mu narazie podawać takich słodkich rzeczy, ale zostałam bez niczego ( 3 obiadki do śmietnika).
Może zacznę próbować już tych dań mięsem. Podajecie już ? Jakie mięsko jest najlepsze na początek ?> z wyj. Królika :) Mój Kicek by się obraził..

ja już podałam królik, cielęcinke, jagnięcina , rybkę - wszystko je jak dziki :)

Jakoś dam radę, na razie słodko zasnął :-) wiec zdążyłam umyć głowę. Przydałoby mi się posprzątać chałupkę .. ale jakoś weny nie mam :no: W piątek ma przyjść do mnie kumpela z pracy więc przydałoby się trochę ogarnąć. Dziewczyny te które jesteście na piersi jak podajecie herbatkę, to ile wa maluszek wypija? Ba Samuś wczoraj wypił 100 ml i zdziwiony, że mu si e skończyło :-) . A tak w ogóle to już kiedyś o tym mówiłyśmy ... ale dajecie granulowaną czy parzycie? Bo ja biję sie z myślami, ale póki co podaję granulowaną. Co do innych nowości to próbował marchewkę, była łeeee, jabłuszko też nie lepsze . A w sumie powiem wam że kwaśne było to jabłuszko ze słoiczka. Więc może dlatego nie chciał.


ja daje herbatkę granulowaną, ale wsypuje malutką ilość byle był smaczek mały potrafi wypić 3 butelki małe dziennie.
 
reklama
Badka może dwa zdjęcia to już za dużo kb? Większa spacja też nie wchodzi także to może to.
A co do jedzenia to mój sie zajada słoiczkami z bobovity. Z hippa tylko dynie z ziemniakami a resztą pluje. Babydream na początku mu smakował a teraz buzia w podkówkę i płacz.
Może spróbuj królika lub jagnięcinę. A nóż on jest mięsożerny :-)
 
Do góry