reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Quassandra, mialam identycznie z okresem, tzn obfitszy i dłuższy niz zawsże, więc cos w tym jest:confused: Ale jakoś nie zauważyłam żebym miała mniej mleka. chociaż ja nie ściągalam pokarmu w sumie. tak jak Ważce, mi to też raczej nie wychodziło hihi:-) namachałam sie tym laktatorem a efekt marny:-p Za to jak mały pociągnął to heja...

ważka, nie masz co robić sobie wyrzutów. Pierwsze pół roku najważniejsze!!! a mama jak zobaczy jaka z Amelki duża dziewczyna to nawet nie mruknie:-D
Moja teściowa to znowu przegiecie w druga strone było. jak fifi miał 3 miesiące to stwierdział że go głodzę że tylko na cycku jest i że ona już w tym wieku parówki dawała!!!!!!

pieczarka, nie wiem ja podaje Juvit multi.... i z tego co wiem, córka od szwagra ma prawie 2 lata i jest na cebionie właśnie

A chciałam Wam jeszcze powiedzieć że fifi załapał picie z niekapka:-D Ale żeby było śmieszniej to z takiego najzwyklejszego za 9 zł, tt ale z twardym ustnikiem, który trzeba zginać żeby sie nie wylewało. podoba mu sie chyba dlatego że nie musi ciągnąć, tylko kubek wystarczy przechylić. Miał wczesniej tez z tt ale taki wypasiony z miękkim ustnikiem i nie jarzył o co chodzi. Widac że czasem tańsze rozwiązanie tez są dobre:-)
 
reklama
Ja zabiegana:dry: , zalatana:dry:, zagotowana:confused2: (w sensie że stoję przy garach:-p ) . Moja dieta mnie strasznie dezorganizuje:dry: do tego dochodzi karmienie łyżeczką :dry:i już mam mniej czasu na relaks :-p(czyli was ;-)) . Musze siąść i poczytać:tak: .
U nas 4 ząbek się pojawił:tak: . Kolejnego siekacza już dosłownie widać pod skórą :tak:.Tak że mamy praktycznie 3 ząbki na raz:shocked2: . Widać że Kubusia to meczy:dry: i swędzi:tak:.
Z jedzeniem coraz lepiej:tak: .Staram mu się wprowadzić jakiś porządek w tym jedzeniu:tak: .Poczytałam co powinien już taki dzieciaczek jeść i staram mu się układać jadłospis dzienny dość urozmaicony:tak: .
Tak że wczoraj zjadł na śniadanie kleik owocowo warzywny (100):tak: , później zupkę na króliku (100) :tak:następnie mleko z kleikiem kukurydzianym (230 :tak:) ,mleko z kaszką (230 ):tak:(dlatego mleko z kaszką bo malutko w nim kaszki było ):tak: .Strasznie długo młody je łyżeczką:dry: tak że mam się pory karmienia przeciągają strasznie :confused2:. Tak że w sumie opuścił 1 karmienie przez to i obudził się w nocy:confused2: i zjadł 230 mleko z kleikiem ryżowym :tak:.
Dziś mamy za sobą sinlak 150:tak: i pół surowego jabłka :tak:.
Dziewczyny dajecie tą kaszkę z nestle „zdrowy brzuszek „? Jakie były kupki po niej :confused:. Młody robi szarą:shocked2:.
Aha mamy krzesełko do karmienia :tak::-). Super sprawa :-D. Już dawno powinnam w coś takiego zainwestować:-D .Kupiłam takie malutkie:-p .Naprawde zajmuje minimum miejsca ;-):tak:

POLSKIE KRZESEŁKA DREWNIANE - MASA KOLORÓW !!!!! (1243474461) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:
Saskiana no moja mama karmila kazde jedno z 5-tki raptem miesiac ;/ ja jestem jakis odludek w rodzinie bo inne babeczki tez krotko góra 3 miesiace...czy to bratowe czy to siostra ktora w ogóle....po prostu wlasnie jest zle ze dlaczego skoro sie ma pokarm sie zaprzestaje karmic..mialam na celu min. 6 miesiecy karmic bo to bylo dla mnie BARDZO WAZNE..wierze w zdrowe wlasciwosci kobiecego pokarmu az do szpiku kosci...i spelnilam to a mimo to czasem ten wyrzut jest ze moglabym dluzej ..wiesz takie bledne kolo;/..Szymka karmilam 10 miechów i zaprzestalam za namowa lekarza a tutaj troche tak egoistycznie i dlatego tak jest...te moje wyrzuty
jak gadalam Z rodzicami to mowilam ze waga znow mi spada i ja nie chce wygladac na chrzcinach jak kosciotrup poprzednim razem..wiec tato powiedzial masz racje...dalas jej co moglas najwazniejszego a mama oczywiscie juz sie nie odzywala ..milczala i wiem juz co jej po glowie chodzilo...a wtedy powiedzialam tylko ze czasem malej butelke zapodam...wiec teraz cos zapewne powie;)
tesciowa za to podparciem jest i mówi tylko ..jak sama uwazasz za sluszne no i pewnie(tez nie karmila)
wiem wiem ja sie nie dam zlamac, mama pogada ale ja bede miec swoja racje...

i dziekuje ci za słowa pocieszenia:*
 
saskina moja mama mi nic nie mówi na temat ile mam karmić piersią. tylko u mnie jest ten problem, że Marta nie umie z niczego innego pić jak tylko z piersi. Ale też już staram się Ją przetrzymać 8h w ciągu dnia. Karmiłam pół roku i jak na razie jest mleczko, to się dzielę, bo ja z niego i tak nie skorzystam, a jak się skończy, to tragedii robić nie będę ... może wtedy Marta będzie zmuszona nauczyć się pić z innego źródła ;-)
Moja mama karmiła mnie i brata przez miesiąc ... więcej nie dała rady ... po pierwsze mało pokarmu, po drugie wtedy kazali przystawiać co 3godziny czy jakoś tak, po trzecie, podobno bawarka była ohydna. Mówi, że jakby wiedziała to co my teraz wiemy, to pewnie dłużej by nas karmiła.
 
saskina moja mama mi nic nie mówi na temat ile mam karmić piersią. tylko u mnie jest ten problem, że Marta nie umie z niczego innego pić jak tylko z piersi. Ale też już staram się Ją przetrzymać 8h w ciągu dnia. Karmiłam pół roku i jak na razie jest mleczko, to się dzielę, bo ja z niego i tak nie skorzystam, a jak się skończy, to tragedii robić nie będę ... może wtedy Marta będzie zmuszona nauczyć się pić z innego źródła ;-)
Moja mama karmiła mnie i brata przez miesiąc ... więcej nie dała rady ... po pierwsze mało pokarmu, po drugie wtedy kazali przystawiać co 3godziny czy jakoś tak, po trzecie, podobno bawarka była ohydna. Mówi, że jakby wiedziała to co my teraz wiemy, to pewnie dłużej by nas karmiła.
 
Hej dziewczyny!!!

Martusia super dziewczynka ja Amelka zresztą, jak sie na nie patrzy to już chce mieć dziewczynkę :-) do kompletu :-)

Ważka kochana a czemu piszesz że mają mnie zwolnić??? O matko z czym ja pokręciłam :cool:. Ja chyba nic takiego nie pisałam :no: Daj znać :szok:

A co do karmienia, kochana, nie zamartwiaj się skoro malutka nie chce to przecież jej nie zmusisz, może sama czuje że mniej masz pokarmu i woli coś innego niż męczyć się po kropelce? Może poczuła ze z butli łatwiej leci :-). Dałaś jej naprawdę dużo :tak: więc spokojnie, krzywda jej się nie dzieje ;-). Ja wiesz karmie nadal, ale wyglądam jak cień, zresztą sama wiesz jak się może wyglądać przy 165 wzrostu i w porywach 42 kilogramach :no:. A karmienie wyciąga, oj wyciąga :confused:.


0314669a0.png
 
ważka, nie masz co robić sobie wyrzutów. Pierwsze pół roku najważniejsze!!! a mama jak zobaczy jaka z Amelki duża dziewczyna to nawet nie mruknie:-D

pieczarka, nie wiem ja podaje Juvit multi.... i z tego co wiem, córka od szwagra ma prawie 2 lata i jest na cebionie właśnie

A chciałam Wam jeszcze powiedzieć że fifi załapał picie z niekapka:-D Ale żeby było śmieszniej to z takiego najzwyklejszego za 9 zł, tt ale z twardym ustnikiem, który trzeba zginać żeby sie nie wylewało. podoba mu sie chyba dlatego że nie musi ciągnąć, tylko kubek wystarczy przechylić. Miał wczesniej tez z tt ale taki wypasiony z miękkim ustnikiem i nie jarzył o co chodzi. Widac że czasem tańsze rozwiązanie tez są dobre:-)


no to super z tymi parówkami..to tak jest z osobami mniej doinformowanymi co do MM czy MK;)

i gratulacje co do niekapka..moja uwielbia sie kubkiem bawic i tak tez cos tam jej picia zostawie i podaje hehe..swietna zabawa


co do cebion multi ja nie daje i nie dawalam Szymkowi zadnych witamin hmm ..w MM bylo tego sporo wiec wydawalo mi sie to zbedne..teraz bedziemy w PL wiec zimy tez inne jak tutaj ..sie zobaczyy ..moze cos na wzmocnienie w razie co zapodam...czy vibovit ktory sama wcinalam hihi

Gosia tak kojaze to co 3h..mama mi opowiadala:/ Babcia moja cala 4 wykarmila jak rowniez wszystkich urodzila w domu;) a jednego prawie na polu;) wojka do 3 lat karmila piersia co jest dla mnie niewyobrazalne hehe

Goyek pisalas ze czujesz ze wypowiedzenie dostaniesz...chyba ja cos pokrecilam:/

i powiem ze Amela to wlasnie wyczulaa ,. butla latwiejsza ;)SZzymek tam pil i z tego i z tego..nie wybrzydzal hehe wiec dlatego pewnie tak dlugo pociągnęłam;)

i ty kochana to pióreczko jestes ..ja na swoja wage nie powinnam narzeka;)

ostatnio przy igraszkach mowie do M , zobacz znów sie male groszki robia z moich piersi a on na to. piersi to nie wszystko ..jest jeszcze piwsko haha
 
Ostatnia edycja:
wazka 3 lata? dla mnie to już prawie jak zboczenie ;-) widziałam kobietę której dziecko miało ze dwa lata siedziała w parku, dziecko ją dopadło i rękę pod bluzkę i cycka wyciągało ... nie wyobrażam sobie czegoś takiego.
Jak się uda to do roku będę karmić, a jak nie to nie. co najlepszego mogłam dać, to dałam :-)
 
Pisałyście o robieniu dziurek w smoczkach ,że pękają smoczki :confused2:. Mi nic się nie dzieje :confused2:. Nic nie pękło :tak:.Musze po prostu napisać sobie na czole że mam kupić smoczki do kaszek .:tak: Pojechaliśmy do sklepu już 2 razy po nie:no: ! I co:no: ? Nie kupiliśmy przez sklerozę:no:.
Ale się uśmiałam z tego do kiedy butlą piłyście:-D .
Co do próchnicy to faktycznie plaga :dry:. Powiem wam na przykładzie znajomej:blink: . Ma 2 dzieci:tak:. Jedno miało zepsute wszystkie zęby przednie do czwórek :shocked2:!!! Górne jak i dolne:no: . Do tego stopnia że jej się skruszyły i połamały:dry: . Tak że wyglądała dosłownie na bezzębną:dry: . Dziecko cokolwiek jadło to płakało:confused2: . Matka dawała jej do picia same słodzone soczki później te najtańsze soki do wody:shocked2: .Dziecko non stop latało z butelką w buzi i nawet z nią spało :dry:. Karmione było bebikiem , plastikową butelką :blink:.
Drugie dziecko karmione było mlekiem nutramigen :tak: (bez cukru ) butelką szklaną :tak: . Dostawało te same słodkie herbatki, soczki ,soki do wody:no: . To dziecko ma zepsute ząbki ,ale tylko 2 !!! . :tak:
Kiedyś jej się pytałam czemu ta córka ma takie zęby:blink: . Ona mi odpowiedziała że lekarka jej to tłumaczyła:confused2:. Cytuję „ Na plastikowej butelce osadza się osad z mleka . Na szklanej nie:confused: . Ten to osad powoduje psucie się zębów „ .:confused:
Teraz moja teoria;-) . Przy drugim dziecku dawała nutramigen:tak: . Jednak dawała też te same „cukrowe:no:” produkty co przy pierwszym :no:. Jednak różnica była taka ,że dziecko miało szklaną butelką i nigdy nie dostało jej do ręki :tak:.
Jednak wydaje mi się że o psucie zębów i odpowiednią higienę trzeba by było się zapytać pediatry:tak: .

No na razie na tyle :tak:. Książę wstał i znów nie poczytałam:sorry2: . Czas na łyżeczkowanie a później spacer:sorry:
 
reklama
Goyek pisalas ze czujesz ze wypowiedzenie dostaniesz...chyba ja cos pokrecilam:/

i powiem ze Amela to wlasnie wyczulaa ,. butla latwiejsza ;)SZzymek tam pil i z tego i z tego..nie wybrzydzal hehe wiec dlatego pewnie tak dlugo pociągnęłam;)

i ty kochana to pióreczko jestes ..ja na swoja wage nie powinnam narzeka;)

ostatnio przy igraszkach mowie do M , zobacz znów sie male groszki robia z moich piersi a on na to. piersi to nie wszystko ..jest jeszcze piwsko haha

tak właśnie myślę, ze ona pewnie to wyczuła, podobno wiele dzieci tak ma dlatego tak nie zalecają zbyt wczesnego wprowadzania butli, bo dziecka z lenistwa nie chce później męczyć się z piersią :blink: Ale ty Amelkę długo karmiłaś piersią wiec spokojnie kochana :-) moje znajome często około 3 miesięcy karmią nie więcej, więc ja też jestem dla nich nowością i ewenementem, że jeszcze karmię, ale np. moja szwagierka ma 3 dziecko i zamierza, tak jak 2jkę wcześniejszą, karmić do 2 lat!!! Ja tak myśole do roku, ale nie wiem co na to Samuś :-) zobaczymy.

A co do tego wypowiedzenia, to ja nic takiego nie pisałam:cool: mam nadzieję,że to nie jakaś przepowiednia :szok: ja mam jechać do pracy po dokumenty do medycyny pracy, by mi zdolność potwierdzili, bo jak miałam zwolnienia chorobowe dłużej niż miesiąc przed porodem to muszę teraz przynieść takie papiery z medycyny pracy.

Dobra zmykam na chwilkę, bo ja tu klefcę z wami a u mnie mama M prasuje ciuszki Sama :tak: tak dobra mama z tej mojej teściowej!!!

a Lawina co do smoczka do kaszki, ja mam z aventu, najpierw polecili mi taki smoczek na 4 dziurki, ale on czasami nie daje rady, lepszy okazał się taki trój przepływowy!!! też aventu.

0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry