reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

hejka dziewczyny. ja troche nie w temacie bo ostatnio troche sie działo i jakos nie dałam rady byc na bieżąco. Troche tłumaczenia miałam i u mamy duzo siedziałam tez... hm

chciałam Wam tylko powiedzieć że byłam z Miśkiem dzis u neurologa i wszystko jest ok z moim skarbem:-) To mrużenie oczek które mnie martwilo było najprawdopodobniej efektem ząbkowania. teraz juz jest dobrze. jakby cos mnie niepokoiło to mam dzwonić ale Misio rozwija sie książkowo. Ulżyło mi:-) I też wspominał dr że absolutnie nie stawiać dziecka na nogi dopóki samo nie stanie!! spacerowanie z dzieckiem pod paszki albo za rączki podobno tez jest bardzo złe. Ma zacząc chodzic samo i tyle...:tak: Może się to przyda mamusiom:-) to tak tylko dla informacji. dzielę sie tym co usłyszłam.

ważka, do piątku mówisz?? to teraz juz bedzie z górki:-D a domek masz bajerancki, bardzo gustowny;-) a amelka śliczna. hih Filip tez lubi waybaloo:-D

Sagapo, cieszę się że wszystko Ci się układa jak po maśle:-)

Co do dywanów się nie wypowiem bo nie mam żadnych:-) no, tylko malutkie przy łózku...

gosia, ach te włosy:szok: cudo!!! w ogóle cała śliczna

savanna, oj wiem jak zakupy poprawiaja humor. i czasami tez cos pokryjomu kupie przed moim eM, hih a potem, że niby to stare i w ogóle. No ale w końcu zawsez sie przyznam... przeważnie:-D

nikamo, gratulacje raczkowania. my na razide przyjmujemy pozycję:-) i robimy te złynne zboczone ruchy:-D tzn filip, nie my:-D

goyek, te póleczki to bardzo w moim stylu są!!!!:-)

olena, dużo zdrówka!!!!
 

Załączniki

  • fifinek2.jpg
    fifinek2.jpg
    28,9 KB · Wyświetleń: 28
  • 112.jpg
    112.jpg
    27,9 KB · Wyświetleń: 29
  • basen3.jpg
    basen3.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 25
  • basen5.jpg
    basen5.jpg
    34,7 KB · Wyświetleń: 26
reklama
Dzisiaj był mój pierwszy dzień pracy:-(, ale muszę powiedzieć, że zostałam super przyjęta:tak: przez zespół. Filip też był dzielny przy niani. Natomiast jego mina kiedy wróciłam po pracy bezcenne:-D. Mój Skarb śmiał się całą buzią, właściwie cała jego twarz się śmiała, oczka, nosek, buziulka. A do uśmiechów dodawał piski szczęścia - popłakałam się:-D. Do wieczora starałam sie nacieszyć moimi Skarbami - taka jestem szczęśliwa, że je mam.
sagapo Mnie powrót do pracy czeka w przyszłą środę ... na samą myśl mam łzy w oczach ... cieszę się, że Tobie poszło w miarę bezstresowo :-)
Ja dzisiaj o 17 mam spotkanie z opiekunką, mam nadzieję, że nam spasuje i Jej i nie będę musiała dalej szukać ... no i że Marcie będzie odpowiadać ... stresuje mnie to wszystko jak nie wiem. No, ale może się okazać, że nie mam po co do pracy wracać ... a właściwie że po powrocie dostanę wypowiedzenie ... jakieś takie dziwne mam przeczucie.
No nieważne ... powiem Wam, że noce są coraz gorsze ... z niedzieli na poniedziałek Marta zrobiła nam pobudkę o po pólnocy i poszła spać o 1:30 ... a dzisiaj było jeszcze lepiej ... obudziła się po północy i poszła spać po 3 ... teraz Ona śpi, a ja nie umiem usnąć ... wieczorem będę pewnie na rzęsach chodzić. Pożaliłam się trochę i wcale lepiej mi się nie zrobiło.
 
PiEczarka5 - cebionmulti można podawać dopiero od 12 miesięcy.

Dziewczyny a ja mam pytanie do tych z Was które już miały @. Ja 3 dni temu dostałam swój pierwszy od porodu i ciekawi mnie czy u Was też był tak obfity?? ja raczej miewałam skąpe @ a tutaj to jest nonstop @. I jak długo to moze potrwać? swoje normalne @ trwały max 5 dni, ale po 2 dniu już było mało, a tutaj potok. I jeszcze jedna sprawa z tym związana. Od tygodnia odciągam mleko po karmieniu żeby zebrać na wieczorną kaszkę. I o ile zawsze do wieczora udawało mi się zebrać ok 150 ml mleka, tak odkąd mam okres jestem wstanie zebrać max 50-60 ml. Nie wiem czy to ma z tym związek, ale trochę się martwić zaczynam taką małą ilością mleka bo karmię tak jak wcześniej. Kiedyś coś czytałam że jak kobieta karmiąca ma okres to coś się zmienia/dzieje...ale nie pamiętam co..???? robię wszystko co możliwe żeby zwiększyć produkcję ale trochę się stresuję :(
 
Qassandra ja niestety Ci nie pomogę, bo ani nie ściągam pokarmu, ani nie miałam jeszcze @ ... ze dwa tygodnie temu wydawało mi się, że już @ przyszła, a tu d..a, poplamiłam dwa dni i to wszystko. Więc dalej czekam. A co do @ to słyszałam, że te pierwsze po porodzie mogą być właśnie obfite i dłuższe niż to było standardowo. A nie pamiętasz jak to było po córci?
 
Qqasandra ja przy @ nie zaobserwowalam takiego zjawiska ze mniej mleka mam i tez miewalam okresy skape a po porodzien te pierwsze takie obfitsze byly..zobaczymy jak bedzie dalej..tak wiec nie wiem ... .. wiadomo ze juz hormony szaleja na rzecz @ ktora to musza spowodowac do wydalenia...aa i ty teraz tylko odciagasz pokarm? bo jesli tak to taka z tego kolej rzeczy ze juz coraz gorzej bedzie coraz mniej...
i moze wyluzyj mniej stresu rozluznij sie bo to tez poteguje mniejsze wydzielanie'''w ogole to ja kurde tym recznym gucio co moglam sciagnac haha 40ml góra a jak mala sie przyssala to zaraz mialam taki naplyw ktory czulam czego tym laktatorem nie moglm wypracowac;/..jednak nie ma to jak dziecko ssace piers...

SAGAPAGO tez sie tak czulam jak wracalam z pracy do domu do malego tyle ze po 4 h tylko hehe ...PELNIA SZCZESCIA..;)

kOJA SUPER E WSZYSTKO OK..i fajne fotki na basenie , u nas nie pozwalaja PSTRYKAC :(:(:(

Goyek czemu maja cie zwolnic;/, jestes zapewne ich najlepszym pracownikiem wiec niech sie pukna w glowe..

dzis mala mi wstala o 9:O coraz dluzej hehe

a tutaj cos dla smiechu, fajne rodzenstwoo!!!!

[video=youtube;_OBlgSz8sSM]http://www.youtube.com/watch?v=_OBlgSz8sSM[/video]
 
Ostatnia edycja:
Qasandra no to superr..a ten filmik hahah juz widzialam hihi

Saskiana a jak u ciebie z karmieniem idzie..u mnie juz coraz gorzej.czyli cos mi zje ale i tak z butla juz musze wystartowac;P .wrr ale sama tak chcialam to czego narzekam;/ no nic to co juz dalam napewno nie poszlo na marne choc i tak mnie to boli ze przez wlasna wygode tak to wszystko rozegralam wiec nie jestem z tego dumna... mialam nadzieje ze dluzej pokarmie choc rano i wieczorem ale onba tez czesto butle wybierala i wrecz na stojaco ja z piersi musialam karmic ..cos possala z jednej i z drugiej i tak to sie zaczelo ... no nic bedzie dobrzee...tyle ze ja i z pedem chcialabym isc ale pod tym wzgledem 'karmienia' sie zatrzymalam jakby...karmienie dla mnie bardzo wazne bylo tylko to karmienie co 2h i spadajaca moja waga mnie zaslepily..mi juz nie chodzilo o bliskosc mi chodzilo o to co jej daje ...ehh to i ja sie wyzalilam

i teraz czasem mam takie wyrzutyy;/ do wyjazdu skoncze z tym memlaniem mojej piersi ... to bedzie moja mama miala gadane jak zobaczy ze z butelka do niej startuje 'całkowicie';/
 
Ostatnia edycja:
reklama
quassandra-mialam to samo!jakdostalam pierwszy @ to mleka mi nagle zbraklo-Maly wrzeszczal.nie wiedzialam dlaczego.I potem sie okazalo,ze mi nic nie leci-ale walczylam dzielnie i mleko polecialo.
Moj pierwszy @ trwal 2-3 tygodnie i byl bardzo obfity-schudlam wtedy 3-4 kg.Teraz ten @ co mialam tez byl obfity,mimo,ze to 5ty od porodu.
takze,przykladaj dziecko jak czesto mozesz.ja 2-3 dni spedzilam w lozku,dokladajac malego.
zycze duuuzo wytrwalosci

a my nadal karmimy piersia-mimo,ze chcialam to rzucic-karminie piersia.Widze,ze po malu moj synek czasem odmawia -woli butelke,uffffff:)

wazka-ja sie ciesze,ze moj maly odmawia cycka:)
jestem z tych co do pol roku i starczy.
po co dluzej?moj maly jak dla mie,to juz taki duuuzy chlopak i jakos mi do cycka juz nie pasuje.
nie rob sobie wyrzutow.dosyc karmilas.to starczy.
Amelka dostala,to co potrzebowala.I tak fajnie ja karmilas:piers plus sama gotowalas plus sloiczki-mala dostala wszystkopo troszku.
wazka-na prawde duzo zrobilas dla malej.teraz czeka was przeprowadzka,pewnie aktion na maxa.Czas tez wprowadzis pewne zmiany-Amelka to juz duza dziewczynka.nie rob sobie wyrzutow.przeciwnie,ciesz sie!

co do mamy-ja tez jak bylam w PL to slyszalam od ciotki:dziecko karm jak najdluzej!
a ja mowilam-nie,tylko pol roku chce.
A ciotka:Jak to??skoro masz mleko??KARM!

czulam sie jak wyrodna matka,ktora tylko pol roku chce karmic!

ale-to pol roku,starczy dla dziecka.Nie daj sie przez nikogo namowic.
ciekawe jak te nasze mamy i ciotkikarmily,nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry