reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski z Ennis

Witam dziewczyny :-),
wpisałam się tutaj jakieś 2 m-ce temu ale jakoś nie miałam czasu rozkręcić się z pisaniem. Wiec witam wszystkie mamusie.
Mam pytanko - czy któraś z was wypelniala formularz o Irlandzki paszport dla dziecka - bo ja właśnie to robię i nie jestem pewna czy w sekcji CITIZENSHIP punkt 3 mam coś zaznaczać. tam jest Naturalisation/Foreign Birth Registration/Post Nuptial.
Aha dziewczyny, jako doświadczone mamusie chciałam się was doradzić w sprawie mleka. Moj maluch ma 1,5 miesiąca. Ja straciłam mleko jakieś 2 tygodnie temu i lekarz doradził mi te SMA gold ale mały dostał uczulenia na twarzy i bardzo się męczył, przeszłam na NAN opti pro, uczulenie mu zeszło ale ma delikatne kropeczki na ciałko - inne niż poprzednio. Lekarz mówi ze mam się tym nie martwic i jak będzie więcej to spróbować inne mleko. Słyszałam dobre opinie o Aptamilu.
Moje kondolencje megan234 :-(
BrY3.jpg
1FNJp1.png
 
reklama
Dzien dobry

Megan przykro mi z powodu dziadka

Dziewczyny mam pytanko czy ktoras z was robila juz cytologie u gp jak to wyglada i czy jak tam cos sie dzieje tzn chodzi mi o to ze jak sie naprzyklad wdarl jakis stan zapalny to on to wykryje po tym badaniu czy trzeba mu mowic ze cos cie niepokoi?
Ja nie robilam jeszcze u gp ale tak, robi sie i to taka sama cytologia jak u ginekologa.Cytologia wykarze stan grzybiczny czy jakas infekcje.Mozesz dodatkowo zrobic sobie badanie moczu.
Niech spoczywa w pokoju...
[*]
[*]

a robi sie cytologie u gp??:szok: pierwszy raz slysze...niewiem mozile bo jakos nigdy sie nie pytalam... zawsze u ginekologa robilam...

paskudny dzie sie zacza... deszcz, Madzi dziadek umarl... i ja sie poklucilam z J i moja siostra przy okazji...:-:)-:)-( mam dosc na dzis wrazen.... tyle dobrze ze Emilka poszla spac to chwile dychne sobie... jestem gruba i brzydka i wogule sie nienadaje do niczego...ehhh... dzis mam dzien uzalania sie nad soba...:wściekła/y::wściekła/y:
Kochana podajmy sobie reke.Ja poklocilam sie z mezem o 8 rano juz i mam dzien wycia.Wyje z kazdego powodu a luster unikam!
No i chyba pojde spac z dzieckiem ,moze wstane w lepszym humorze

Witam dziewczyny :-),
wpisałam się tutaj jakieś 2 m-ce temu ale jakoś nie miałam czasu rozkręcić się z pisaniem. Wiec witam wszystkie mamusie.
Mam pytanko - czy któraś z was wypelniala formularz o Irlandzki paszport dla dziecka - bo ja właśnie to robię i nie jestem pewna czy w sekcji CITIZENSHIP punkt 3 mam coś zaznaczać. tam jest Naturalisation/Foreign Birth Registration/Post Nuptial.
Aha dziewczyny, jako doświadczone mamusie chciałam się was doradzić w sprawie mleka. Moj maluch ma 1,5 miesiąca. Ja straciłam mleko jakieś 2 tygodnie temu i lekarz doradził mi te SMA gold ale mały dostał uczulenia na twarzy i bardzo się męczył, przeszłam na NAN opti pro, uczulenie mu zeszło ale ma delikatne kropeczki na ciałko - inne niż poprzednio. Lekarz mówi ze mam się tym nie martwic i jak będzie więcej to spróbować inne mleko. Słyszałam dobre opinie o Aptamilu.
Moje kondolencje megan234 :-(
BrY3.jpg
1FNJp1.png


Co do pierwszego pytania ja ci nieodpowiem,bo juzminely 3 lata od zlozenia mojego wniosku i niepamietampoprostu, ale zapytaj dziewuszek na watku https://www.babyboom.pl/forum/mamy-...lne-i-urzedowe-w-irlandii-12307/index139.html
to skarbnica wiedzy.
Ja uzywalam aptamil i przy drugim dziecku tez chce, jak dla mnie najlepsze mlekomodyfikowane tu na wyspah,poza tym odpowiednik Bebilonu,wiec podroz do pl nie sprawia problemu.Ja uwazam ze sma to dziadoskie mleko, tyle zlych opinni,ciagle jakies biegunki po tym wymioty,zatwardzenia,rzadko sie zdarza ze dzicko toleruje, cos w tym jest..
 
witam.... po krótkiej przerwie;-)

Gastone wszystkiego najlepszego ... - spóźnione ale szczere życzonka...

ja jakaś niemrawa jestem:sorry: jak zawsze chyba w ostatnim czasie...

nie było mnie bo zwiedzaliśmy Killarney... piękne miasteczko.. piękny park...
a ja odpoczęłam trochę i wogóle....:-)
miło do was się wraca:-p
 
Prawda Ze pieknie??? My tez bylismy dwa tygodnie temu.Myle wogole ze naprysly rok pojedziemy na tydzien, wynajmiemy jakis apartament albodomek i takie wakacje sobie tam zrobimy.Wogole strasznie piekne plaze maja w Kerry.Jakwygram w totka be zastanowienia sie tam przeprowdzam.Bardzo chcialabym mieszkac wlasnie w Kilarney.Tam wszystko jest copotrzebne do szczecia.Miasto cudowne,sklepy cudowne,gory,jeziora lasy i ocean.zyc nie umierac.Ech..
 
mojeje Emilce na poczatku dawalam bebiko ale miala uczulenie potem to SMA gold lae mialam zatwardzenie teraz daje SMA biale i jest wszystko w pozadku kupki robi normalne codziennie rano bez uczulenia bez zadnego problemu... oczywiscie ma delikatne krostki na cialku ale to ma od niedawna ...

wlasnie jestem p wizycie Megan:-):-) cherbatke wypolysmy pogadalysmy... teraz lece filmik ogladac i kolacyjke robic:-D:-D
 
No mój D jak zobaczył to mi mówi że się tam przeprowadzamy.... :-p
hehe zaśmiałam się ... bo ja już jestem tu przyzwyczajona... mamy tu znajomych naszych z miasta w pl...
ale z drugiej strony to fajnie byłoby tam właśnie mieszkać :-D
też zamierzamy za rok na dłużej pojechac już z dzidziusiem:tak:
 
witam drogie panie!


MARYSIA ja nie pamietam co sie tam wpisywalo w formie do paszportu choc niedawno wypelnialam,moze SYLWIA bedzie wiedziala.
mleko moim zdaniem najlepsze to APTAMIL ale ten z imuno cos tam (misiek jest na pudelku).

ASIA do testow jeszcze nie zajrzalam (na prawko) hahah bo wrocilam do domu o 23:szok::szok::szok:!masz fajnego rozrywkowego nibymeża hahahah!!!Asia wstaw kobietko jedno foto dziewczyna jak wygladalas jakis czas temu!:szok::szok::szok::szok:pociesze Cie wrocisz do takiego wygladu!!!tylko musisz dac sobie czas!!popatrz jaka ja jestem piekna hahaha(żart)

co do placzów to teraz jest taki okres nie liczac smierci i choroby dziadka ja tez co roku jesienia mam hmm podlamanie nerwowe.chce wtedy wracac do polski,isc do pracy, zajsc w ciaze itd(nie wiem czego chce)chodze i rycze wrzeszcze na wszystkich w domu,nic mi sie nie podoba itd.do tego w listopadzie zawsze konczy mi sie FIS i chodze juz od pazdziernika zalamana ze sobie nie damy rady ehhhh


pogrzeb mojego dziadka dopiero we wtorek czyli w niedziele w kostnicy a co za tym idzie wedlug przesadu zabierze kogos ze soba :-(jakies 9 lat temu przez pogrzeby po niedzieli mielismy 6 żałob w jednym roku:-(

wracajac do przyjemnych spraw!co poniektore mamy maja dzisiaj tatusiów wiec pewnie bedzie tu cisza>>ja mojego tez mam hura.

choc wczorajsza nocka nie byla ciekawa!!!wieczorem Susanka zaczela kaszlec Ksiaze do Niej poszedl i okazalo sie,ze Ona wymiotuje kaszlac i tak chyba z polgodzinki!ale pozniej juz bylo dobrze z tym ze Konrad juz zostal z Nia ja spalam na podlodze,a o 4 rano wygonil mnie do drugiego lozka!!!

milej soboty laseczki


a zapomnialam co do KILLARNEY my tam bylismy chyba z 10 razy o roznych porach roku!i Ksiaze wymyslil ze jak wygramy w totka to On chce taki park dookola domu hahah
 
reklama
i ja jestem juz na nogach.... Emolka obudzila mnie o 3 w nocy!!!!!:szok::szok::szok::szok::szok:i byla wyspana siedzilam z nia chyba zgodzine a z przestanie sie smiac krzyczec i piszczec az sie zmeczy i zmeczyla... potem moj pies zesikla sie pod drzwiami wymiotowal 2 razy pod luzkiem i nadodatek zrobil kupe!!!!!!!!!!!!!!!!!nromalnie jestem taka zla ze niespalam wogule od 3... ja wiam ze mam super meza-nazeczonego-chlopaka... ale czasem mam go dosc hhehehe... a co do zdjecia to wtedy to tak strasznie nazekalam ze taka gruba bylam itd... a teraz oddam wszystko zeby tak wygladac!!! i jesten na dobrej drodze uzywalam tego pasa wczoraj z 10 razy:-D:-D hehe fajne uczucie i chyba sobie kupie taki narazie bez kaski jestem wiec cie wykorzystam troszke i pocwicze na twoim heheh ...a co do testow to to sa poprostu smieszne :-D:-D aty Madziu co robilas do tej pory na miescie????????????
 
Do góry