reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mamuśki po "30"

Hej Kami:-)
Bardzo się cieszę, że u Ciebie też wszystko w porządku, chociaż muszę Ci się przyznać że stracha miałam niezłego, poza tym Pani doktor w szpitalu taka mało kontaktowa, coś z niej wydusić to prawie cud...:szok:. Umówili Cię już na kolejną wizytę?, mnie nie, nawet nie wiedziałam że taka będzie. W którym tygodniu powinno być kolejne genetyczne? Będę wdzięczna za podpowiedź, bo to mojego ginia mam za 2 tygodnie wizytę dopiero. To tak jest jak się ma 13 lat przerwy między ciążami:-D Miłej niedzieli
 
reklama
kootek


Mnie badała bardzo dobra lekarka, powiedziała, że po tym badaniu zrobi mi kolejne jako wskazanie " Nadzór nad ciążą wysokiego ryzyka", do tego jakieś rozpoznanie CIV P II AB I . I kolejne skierowanie na usg między 20-22 tygodniem . Poza tym robiłam test PAPPA czekam na wyniki. Sama nie wiem co o tym myśleć, lekarka mówiła, że z uwagi na mój wiek te badanie powinny być wykonane ale po tym wstępnych, nie widzi powodu do niepokoju. Tyle wiem heheeh.

Z obliczeń mi wynika , ze to badanie powinno być przeprowadzone między 14-16 tygodniem. Na wątku sierpniówki, dużo dziewczyn wspomina o tym kolejnym badaniu.

Doczytałam w sieci , że to badanie to test podwójny ukierunkowany na diagnostykę zespołu Downa oraz otwartych wad cewy nerwowej. Mogą one stanowić uzupełnienie usg ale ze względu na niską skuteczność diagnostyczną (60%) są rzadko wykonywane

tu mam link do stronki http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Badania/Kiedy-najlepiej-wykonac-badania-prenatalne.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hejka
wpadłam na chwileczkę, bo ostatnio jakoś czasu mi wiecznie brak.

Mamaasiaj gratulację wielkie!! Fajnie będzie czwarty szkrabik;-)

miłego wieczorka
 
czesc dziewczyny.czy i ja moge sie doòaczyc do watku?mam na imie agnieszka i w tym roku bede miala 36 lat.jest to moja 3 ciaza.najstarsi synowie maja juz 17 i 14 lat wiec roznica wieku ogromna.troche sie boje zaczynac wszystko od zera.tym razem czuje sie gotowa do bycia mama.jestem w 5tygodniu+3dni i termin mam na koniec pazdziernika.
 
czy tutaj juz zadna z Was nie zaglada?
ja po malu zaczynam czuc sie parszywie.przeszkadzaja mi wszelkiego rodzaju "smrodki".jak wrocilam dzisiaj z zakupow i przechodzilam przez parkimg pod domem to myslalam ze zwymiotuje,tak zasmierdzialo mi starymi rybami:szok:,bleeeeeeeeeeeee.no i nie moge strawic ani smaku ani zapachu czerwonego miesa i kawa mi nie smakuje.
odezwijcie sie czasami bo samej ze soba to troche glupio gadac:-D
 
hejka
ja czasem zaglądam, ale faktycznie jakoś watek zamiera.
Agatka mam nadzieje, że pierwsze przypadłości szybko miną. jak starsze dzieciaki zareagowały na newsa o pojawieniu się nowego członka rodziny?
Kami Kootek, Mamasaj, Zaczarowana, nasza założycielko? come back:-)
 
Annaoj kce dzieki za przywitanie.chlopaki jeszcze nic nie wiedza,chce powiedziec dopiero jak bede po usg potwierdzajacym serduszko,nie chce zapeszac na razie.moj maz juz sie otrzasnal z szoku i zaczyna sie cieszyc razem ze mna.
 
reklama
hejka
ja czasem zaglądam, ale faktycznie jakoś watek zamiera.
Agatka mam nadzieje, że pierwsze przypadłości szybko miną. jak starsze dzieciaki zareagowały na newsa o pojawieniu się nowego członka rodziny?
Kami Kootek, Mamasaj, Zaczarowana, nasza założycielko? come back:-)


hej wpadnij do Sierpniówek, tam wątek sie rozwija , jest rodzinnie i sporo tematów do obdagania:-)
 
Do góry