reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

Hej dziewczyny!
Długo mnie tu nie było, ale trochę pracy było. Teraz już lepiej :-) Mam pytanie. Są może jakieś mamy z Nowego Dworu? Może wspólne spacerki? Coś ciężko mi się wygramolić z domu ostatnio, potrzebuję wsparcia :-)
Pozdrawiam!

Nareszcie pogoda trochę słoneczka nam użyczyła :-)
 
reklama
czesc Dziewczyny
Marma cieszę się że u Ciebie już lepiej ze zdrówkiem i mówiłam że egzaminy będą zaliczone:tak: następne też zaliczysz:tak:
Jejkuś jak fajnie to słoneczko świeci że aż buzia sama się śmieje:-):-):-) teraz byle do wiosny i będzie można wyjść na dłuższy spacer bo moja Ninka teraz niestety nie nadaje się na dłuższe spacery, niestety jak zacznie płakać to nic jej nie opanuje tylko wyjęcie z wózka a na to jest zbyt zimno więc nie mogę oddalać się od domu. Na szczęście trudne chwile mamy już za sobą i przynajmniej noce w miarę przespane, bo budzi się tylko na karmienie, no fakt że robi to często ale zawsze to lepsze niż to co było wcześniej:-p

Normalnie przez to siedzenie w domu czuję się strasznie, brak mi ludzi towarzystwa... bo niestety nie mam tu zbyt wiele znajomych, a szczerze to wcale nie mam tu znajomych i nikt niestety mnie nie odwiedza a chętnie wypiłabym sobie kawkę w miłym towarzystwie:tak::tak::tak: i otworzyła usta do kogoś innego poza córką, która wprawdzie jest wspaniałą słuchaczką ale nie zawsze rozumiem jej odpowiedzi:-p no ale cóż się dziwić dziś kończy dopiero 4 miesiące;-)
z utęsknieniem czekam cieplejszych dni z nadzieją na nowe znajomości... ach ale się rozmarzyłam

trzymajcie się ciepło
 
hejka
Postanowiłam dać info tylko nie wiem czy dobry wątek :-)
koleżanka z pracy musiała iść z 2 letnią córką do ginekologa dziecięcego. Do lekarki która została jej polecona w poradni była długa kolejka, więc szukała przychodni gdzie mogła szybciej zasięgnąć porady. no i zapisała się do Promyka, dobrze ze z umówionej wizyty do poleconego lekarza nie zrezygnowała. Okazało sie ze pani dr w promyku to pediatra zatrudniony na etat ginekologa dziecięcego bez odpowiedniej specjalizacji...(prócz praktyki życiowej) Podobno ginekologów dziecięcych we Wrocławiu jest aż dwóch... a w Polsce 14 :/ reszta bez komentarza...
gin. dziecięcy(dziewczęcy) Dr n. med. Lidia Hirnle
 
Ostatnia edycja:
eedytka doskonale cię rozumiem. Ja też nie znam zbyt wielu osób we Wrocławiu i spaceruję zawsze samotnie przez to moje wielkie osiedle. Też z utęsknieniem czekam na wiosnę i cieszę się, że chociaż internet mam w domu :-) Zawsze to coś, bo ostatnio moje wszelkie konwersacje ograniczają się do radosnego gugugu i gagaga z moją córeczką :-) Oh, też o takiej miłej pogawędce przy kawce marzę :-) :-)

A co do lekarzy u nas we Wrocławiu i w ogóle pewnie i ich kompetencji to się nawet nie wypowiem. Już od ponad miesiąca staram się zaszczepić dziecko, a żaden z tych konowałów nie potrafi zdiagnozować niskiej hemoglobiny i ciągle nas wstrzymują. Wiem, że to dobrze że chcą być pewni co małej jest ale nic w tym kierunku konkretnego nie robią! Tylko ciągle żelazo zwiększają! A terminy na szczepienie przeciw rotawiursom zaraz nam uciekną :-(
 
Normalnie przez to siedzenie w domu czuję się strasznie, brak mi ludzi towarzystwa... bo niestety nie mam tu zbyt wiele znajomych, a szczerze to wcale nie mam tu znajomych i nikt niestety mnie nie odwiedza a chętnie wypiłabym sobie kawkę w miłym towarzystwie:tak::tak::tak: i otworzyła usta do kogoś innego poza córką..

mam podobnie.. Nie pochodze z Wroclawia, poznalam tu meza, coprawda on ma tu rodzine, ale Ja oprocz kolezanek z pracy nie mam znajomych (mieszkam tu od 3 lata) a teraz przez ta zime, to nawet nie ma jak zagadac do kogos, bo na ogrodkach i w parkach pustki (kto by wysiedzial na tym mrozie na oblodzonej lawce). Ja mieszkam przy Grabiszynskiej i placu Pereca wiec jesli ktos tam czasami spaceruje to moge zaproponowac nasze skromne towarzystwo :)
 
hej Bosastopko :-)
mam pytanko ile miesiecy ma maluch ? i jakie miał te hemoglobiny i gdzie robiłaś badania ?

Normy
Składniki krwi Nowor./ Niemow./ m.dziecko/ Dziecko szk.
Hemoglobina g/dl 19-22 / 11-16 /13-14 /13-15
Erytrocyty mmol/l 5-6/ 4-5/ 4-4,5/ 4-5
Retikulocyty 40-60/ 5-10/ 5-10/ 5-10
Hematokryt % obj. 49-56/ 35-47/ 36-37/ 39-40
Śr. obj. erytr. 86/ 76/ 74/ 74
Śr.stęż.HGB w eryt.g/dl 38/ 26-33/ 25-27/ 27-28
Leukocyty 15-30/ 8-12/ 8-10/ 7-9
Eozynofile % 2-4/ 2-5/ 2-5/ 2-5
Wielojądrzaste % 50-70/ 20-40/ 40-50/ 50-60
Monocyty % 3-12/ 5-15/ 4-8/ 4-8
Limfocyty % 25-35/ 50-70/ 40-50/ 30-40
Trombocyty PLT 100-150 250-400 250-400 250-400
przyczym z tego co sprawdzałam to o noworodku mówimy do 1 miesiąca życia a powyżej miesiąca to już niemowle,
 
hej!!!
laurana wysyłam na pw namiar na p. Doktor

ejjj dziewczyny z nowego dworu osiedle ładne mój mały tez tam spaceruje ale z babcią ;-), a ja pracuję na tym wosiedlu w szkole i mam teraz ferie i jestem szczęśliwa ale póki co nie mam czasu odpocząć

pozdrawiam wszystkie wrocławianki i dzieciaczki
 
widzę, że tylko mnie dopada nuda i samotność
ja z kolei pochodzę z Wrocławia, całe życie mieszkałam przy parku Grabiszyńskim, a od 2 lat mieszkam w Bielanach Wrocławskich. Powinni tą nazwę zmienić na NUDA :)
 
kadia2
nie dostałam wiadomości:(Ja urodziłam się we Wrocławiu,ale nie było mnie w mieście kilka lat...po powrocie okazało się,że każdy poszedł w swoją stronę....Ja mieszkam na Szczepinie...15 minut do rynku:)Piękne słoneczko dzisiaj mamy ... mogłoby tak już zostać.
Wczoraj byłam z synkiem u lekarza i jestem pełna nadziei,że będzie lepiej...

Jest może na forum mama dzieciątka z refluksem?
 
reklama
kadia2
nie dostałam wiadomości:(Ja urodziłam się we Wrocławiu,ale nie było mnie w mieście kilka lat...po powrocie okazało się,że każdy poszedł w swoją stronę....Ja mieszkam na Szczepinie...15 minut do rynku:)Piękne słoneczko dzisiaj mamy ... mogłoby tak już zostać.
Wczoraj byłam z synkiem u lekarza i jestem pełna nadziei,że będzie lepiej...

no i jak On się czuje...?
 
Do góry