reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

Irma moja matka Twoja imienniczka jest. Zreszta u nas w domu same imiona dziwne:-p. Ja jestem Ilona, moj brat Iwo, a moja babcia miala na imie Ina. .

Nonek serdeczne pozdrowienia dla mamy :tak: osobiście nie znam drugiej Irmy, a imiona macie faktycznie oryginalne i wszystkie na I :tak::-D
Giza tak Iza bawi się tam często ze swoją opiekunką, możliwe że ją zapamiętałaś bo moje dziecko należy do tych co się nikogo nie boją i jest ich wszędzie pełno:tak: a gdzie teraz mieszkasz? daleko?
Agnes wiem co czujesz, ja nie zdecydowałam się na żłobek, jakoś żal mi było dawać tam Izę, tym bardziej że jak wracałam do pracy to miała ona 8 miesięcy, więc oczami wyobraźni widziałam ją zapłakaną zasmarkaną itp. i wybrałam opiekunkę. Ale moje koleżanki posyłały dzieci do żłobka i były zadowolone. Przy jedzeniu powinny chyba pomagać dzieciom, w końcu to jeszcze maluszki :tak::-)
 
reklama
Byłam w tym żłobku.

I nie zapytałam o jedno,wiedziałam ze o cos zapomnę zapytać.jak jest z jedzeniem.czy panie pomagają w jedzieniu czy dwulatek musi już sam jeść.bo Oliwka próbuje jeść sama ale np z zupa sobie jeszcze nie radzi,zawsze wszystko rozlewa.
jak Mirek chodził do żłobka - to panie pomagały jeść - spoko;-)
 
Irmaa ja też wynajmowałam mieszkanie na Trawowej, w tym wysokim zółtym bloku :-) Jaki ten świat mały :-) Teraz mieszkam nieopodal, też jestem w kredycie.
 
Irma kilka lat temu w aptece w Galerii Dominikanskiej kierowniczka byla mgr. Irma, mna opiekowala sie po porodzie z Julka tez Irma. Zdarzylam kilka juz poznac, ale fakt, baaardzo sporadycznie to imie sie spotyka.

Agnes moja Julka chodzila na Sadowej do zlobka, i moge go kazdemu polecic. Ja bylam zachwycona paniami ( na super trafilismy), domowa atmosfera, dzieci czysciutkie, zadbane, nakarmione ( oczywiscie, ze pomagaja!), ja wpadalam czesto gesto z mala Julka rozczochrana, bo nie bylo czasu, z gumkami w rece i zawsze odbieralam dziecko czyste, uczesane, szczesliwe.
Oczywiscie, ze dzieci tam placza, szczegolnie na poczatku. To nieuniknione. Ale pozniej to przychodzisz po dziecko i musisz czekac az skonczy sie bawic, bo wcale sie nie spieszy do domu.
Ja nie moglam sie nachwalic. Dopiero jak Julka poszla do przedszkola, to tak jakbym dostala obuchem w twarz. Dziecko jak samo o siebie nie zadba to pani na pewno tego nie zrobi. Do ubikacji samo, samo sobie musi podetrzec pupe ( 3 latek:confused::baffled:). Ilez to razy corka wracala do domu z brudnymi majteczkami. Jak sie rozczochrala to taka ja odbieralam. Jak ubrudzila, to samo. Ogolnie olewatorstwo pelna geba. I jeszcze wieczne pretensje, ze spodnie chca zeby miec na gumce, nie daj boze pasek, buty nie wiazane, bluzki bez guzikow. Ja to mialam w nosie, nie stosowalam sie do tego, bo z jakiej racji? Nie bede kupowala osobnych zestawow ciuchow, bo pani ma takie widzimisie.
Dzis bylam na dniu mamy w przedszkolu. Panie od 4 latkow zrobily super przedstawienie, a te nasze jak zawsze po najnizszej linii oporu. Nawet nie wiecie jak sie ciesze, ze Marianka idzie do innego przedszkola, mam nadzieje, ze wrazenia bede miala naprawde lepsze niz teraz.
 
:-):-):-)witam wszystkie mamy:)))
najserdeczniej wszystkie mamy nowe na naszym wrocławskim zakątku:-) Ja jak zwykle zapracowana po uszy, Zuzia zdrowa, rośnie, i jest nawet światełko w tunelu pomału małe sukcesy nocnikowe:tak::-) Anetko piękne zdjęcia cudnie wyglądaliście jeszcze raz najlepsze życzenia składam:-D
Nonek ja dopiero teraz zauważyłam że moja Zuzolinka jest młodsza od twojej córci tylko o 4 dni:-):-)trzymajcie sie cieplutko pozdrawiam
 
dziewczyny czy macie namiary na jakiegoś lekarza pediatrę całodobowego?
wczoraj moja Iza piszczała od 22 do 3 nad ranem że ją pupa boli, a ja nie wiedziałam jak jej pomóc :baffled:
 
dziewczyny czy macie namiary na jakiegoś lekarza pediatrę całodobowego?
wczoraj moja Iza piszczała od 22 do 3 nad ranem że ją pupa boli, a ja nie wiedziałam jak jej pomóc :baffled:
irmaa ja znam dobrego pediatre ale nie wiem czy jest całodobowy :baffled:wiem że jak Oliwka była mała i co~ś sie działo to przyjeżdżał nawet późnym wieczorem ale nigdy nie wzywali~śmy go wnocy.musiałabys zadzwonić i spytać czy całodobowo pracuje.
podaje Ci namiary:
Ryszard Jadach
ul.Estońska 23
071 357 80 15

nam bardzo duzo pomógł.Wiem ze on pracuje gdzie~ś w szpitalu także wi~ęc przyjmował zlecenia domowe chyba tylko popoudniami jak pamietam dobrze.musisz zadzwonic i sie zapytać bo może si~ę co~ś zmieniło
 
dziewczyny czy macie namiary na jakiegoś lekarza pediatrę całodobowego?
wczoraj moja Iza piszczała od 22 do 3 nad ranem że ją pupa boli, a ja nie wiedziałam jak jej pomóc :baffled:
Irmaa, nie mam namiaru na lekarza. My przy nocnych problemach zawsze jeździmy do szpitala dziecięcego na Karłowicach. A myślisz, że to przez te zaparcia? Czy jakiś inny problem? I jak sie czuje Iza dzisiaj?
Nonek, ja co prawda mam chłopaka w przedszkolu, ale nieraz widziałam, jak panie czesały dziewczynki i robiły im kucyki. Młody z brudnymi majtkami jeszcze nigdy nie wrócił i mówi, że pani mu czasem pomaga wytrzeć pupę. W szatni ma komplec ubrań na zmianę i jak się oblał czasami przy jedzeniu to był przebierany w czyste ciuchy. Jakieś nieciekawe to Wasze przedszkole.
Agnes, opinii o żłobkach możesz poszukać na forum w wyborczej. A co do płaczących dzieci, to w domu też przecież czasami płaczą. A w żłobku często jest tak, że jak jedno zacznie to reszta mu towarzyszy bez większego powodu. Choć pani mają sposoby na uspokojenie maluchów. Jak trzeba to i na rękach je noszą. Z jedzeniem też pomagają. A zobaczysz, że Oliwka szybko zrobi się bardziej samodzielna. Jeśli zobaczysz, że coś z Oliwką jest nie tak, zrobi się agresywna, czy milcząca, to zawsze możesz poszukać innej formy opieki. Wiadomo, ze nie wszystkie dzieci czują się dobrze wtakich placówkach.
 
reklama
Agnes dzięki za namiary na lekarza:tak::-)
Giza od rana Iza czuła się dobrze , byłam dziś u swojego rodzinnego, za bardzo nie wiedział co przepisać, najpierw trzeba zrobić wymazy kału i moczu, już się boję co będzie dzisiaj, bo jeśli to owsiki to pewnie czeka mnie powtórka z rozrywki:baffled:
 
Do góry