reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie w 2012

Dziewczyny ktora z was keidys mowila ze zna sie na tym jak to jest z umowami o prace i zajsciem w ciaze?
nie moge sobie przypomniec a kurcze musze wiedziec bo juz oficjalnie postanowione ze za max 5 miesiecy moge isc do pracy i jak dostane umowe tylko musze wiedziec wczesniej wsyztsko co i jak to staramy sie o druga dzidzie:)
jestem jeszcze taka szczesliwa ze podejlismy ta decyzje ze nie umiem tego opisac:D
 
reklama
Daffi to na pewno nie bylam ja ale napisz w jakiej jestes teraz sytuacji, urlop czy co, do kiedy umowa i na kiedy przewidujesz kolejna ciaze..
 
ja zachodzac w ciaze pierwsza bylam na stazu czyli nic z tego nie mialam... Julka ma obecnie 13miesiecy....
pracy jeszcze nie mam... ale w sklepie sie jakims przyjac nie problem byleby umowa byl wporzadku taka jak powinna do macierzysnkiego... bo nie wiem jak to jest jak sie nie ma calego etatu itp a chcialabym wiedziec wsyztsko by wiedziec gdzie sie przyjac i takie tam... i staranka rozpoczniemy dopiero w momencie kiedy juz umowa bedzie i wymagany prog przepracowania.
 
z tego co pamietam to umowa na caly etat gdziekolwiek, musisz miec przepracowane minimum pol roku zeby pozniej uzyskac macierzynski i wychowawczy platny - ten wychowawczy to zalezy od umowy, na ile, czy Ci przedluzy itd. Zazwyczaj nowy pracownik nie dostaje od razu umowy na rok czy czas nieokreslony, jest to najpierw przewaznie okres tzw probny 3 miesiace a pozniej tylko modlic sie zeby przedluzyli
 
moja bvratowa po 2 miesiacach dostala umowe na 5 lat. ale to teraz:D

a jak ona zaszla w ciaze to musiala po otrzymaniu umowy miec 1 miesiac przepracowany i wtedy dostawala macierzynski... i w momencie porodu rozwiazywali z nia umowe.
 
Dziewczyny ktora z was keidys mowila ze zna sie na tym jak to jest z umowami o prace i zajsciem w ciaze?
nie moge sobie przypomniec a kurcze musze wiedziec bo juz oficjalnie postanowione ze za max 5 miesiecy moge isc do pracy i jak dostane umowe tylko musze wiedziec wczesniej wsyztsko co i jak to staramy sie o druga dzidzie:)
jestem jeszcze taka szczesliwa ze podejlismy ta decyzje ze nie umiem tego opisac:D

A to nie chodzi o KrolowąFal?? Tylko, że ona dawno tu u nas nie była. Musiałabyś napisać jej pw.
I gratuluję podjęcia decyzji :) Fajnie :)
 
reklama
Anna25 - ja tez bym przed zajściem w ciąże chciała schudnąć - ale zdecydowanie więcej niż Ty ;-) Optymalnie byłoby 11kg - a maksymalnie 16 - choć wątpię, żeby nawet te 11 udało mi się osiągnąć :-D Ale już nawet 6kg by mnie ucieszyło, a jest to najbardziej realna z mozliwości :rofl2: W tej chwili mam BMI 24,9 - więc praktycznie górna granica normy, na szczeście przy moim 1,75m moja waga nie jest az tak zauważalna, no i jeszcze mam takie bardzo grube kosci, więc dramatu nie ma, ale lepiej czułabym się ważąc mniej - tak mi się zdaje ;-)
 
Do góry