reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie w 2012

Agnieszka- nie odespałam, bo ja się położyłam a 15 min później Igor się obudził.. :((
Isana- ja zaczęłabym brać Folik, poszłabym już teraz na badania i zaczęła działać od razu :)) No i podobno są wlaśnie szanse na bliźnięta po tabsach, ale czy to prawda??
Juliana- witaj :)
Aniu- wow! 200x220!! GDZIE WY SIĘ TAM SZUKAĆ BĘDZIECIE????? :))
 
reklama
Ech z tymi blizniakami to moze 1 na tysiac sie zdarza, ja to tak sie nastawialam z tym ze przed Miloszkiem stosowalam plastry, i co? 9 miesiecy na okraglo staran i jedne jajeczka:-)
 
No, po antykoncepcji doustnej przez jakis czas jest zwiekszona szansa na ciąze bliźniaczą :-) Jak byłam na studiach to na noworodkach na około 25-30 łóżeczek zazwyczaj były 3-5 par bliźniąt i wtedy dr powiedział nam, że jak zaczynał prace kilkanaście lat wczesniej to w ciągu całego roku zdarzało się tyle bliźniąt co teraz na 2-3 tygodnie - no i mówił, że to własnie prawdopodobnie zw. jest z antykoncepcja hormonalną i dojrzewaniem wiekszej ilości pęcherzyków kompensacyjnie po odstawieniu ;-)
Isana - tak czy inaczej uważam, że decyzja o próbach juz teraz od razu jest bardzo dobre! :-) A z badań zrób sobie jak dziewczyny piszą morfologię, mocz, cytologię - a jak masz fundusze to jeszcze cytomegalię (najlepiej i IgM i IgG, a w wersji oszczedniejszej samo IgM), toksoplazmozę (j.w.) i TSH, fT4. Potem to juz Twój lekarz będzie Ci na bieząco zlecał co i jak :-D
 
Dziękuję wam dziewczynki za odp.:-) Trochę mnie tu mobilizujecie. Jeszcze w tym tyg. jak mi się uda zapiszę się do dentysty, choć niezbyt lubię tam chodzić.:zawstydzona/y: Może zdążę zrobić podst. badania krwi i moczu (właściwie to robię je średnio raz w roku, więc powinno wszystko być ok- ale to tak dla pewności), na różyczkę byłam szczepiona, na żółtaczkę też, a toxo i cytomeg. to zobaczę czy robić (wiem, że zaraz na pocz. ciąży i tak się je robi). Poza tym biorę Folik i zestaw witamin i minerałów (tabletki musujące). Chciałabym też przed ciążą poprawić kondycję, wrócić do ćwiczeń, ale obawaiam się, że mogę już nie zdążyć... Jeszcze nie wiem, czy zdecyduję się przyspieszyć o ten miesiąc staranka- mój M ma 2 lutego urodzinki, więc kto wie... (akurat wtedy wg kalkulatora płodności zaczyna mi się okres płodny)!:-);-)
Czyżbym była "najwcześniejszą" staraczką tutaj? Może któraś do mnie dołączy???:tak::tak:;-)
 
Isana ja bym nie czekała, super się złożyła romantyczna kolacja urodzinowa i meega prztulaski i do tego czasu już na pewno zrobisz wyniki.

Bardzo chciałabym do Ciebie dołączyć, ale niestety to nie możliwe.
 
Dziewczyny lista staraczek wrzucona :)
Na razie taka "biedna" ale w najbliższym czasie zrobię tło i wkleimy jakąś fotkę bobasa aby symbolizował nam starania:)
Jeżeli ktoś chce się dopisać do listy to proszę o pw z datą rozpoczęcia.

Bliżej starań fajnie byłoby abyście przysyłali mi na pw datę testowania i nr.cyklu wtedy będzie na bieżąco wprowadzać zmiany tak aby wszystko było jasne:)
 
a toxo i cytomeg. to zobaczę czy robić (wiem, że zaraz na pocz. ciąży i tak się je robi)
Tak, robi się, ale lege artis powinno robic sie przed zajściem w ciążę (ale jak wiadomo, nie kazdy planuje ciążę, u niektórych starania trwaja długo, więc badania sie powinno powtarzać [jeśli IgM i IgG(-)], niektórych po prostu nie stac na powtarzanie badań - no i własnie te aspekty decyduja, że wiekszośc osób robi te badania juz po zajściu w ciążę..) :-) Tak jak toksoplazmozę można leczyć w ciąży to niestety na cytomegalie nie ma lekarstwa do stosowania w czasie ciąży - a te badania powinno zrobić sie przed ciążą właśnie po to, żeby w razie IgM(+) odłożyć zajście w ciążę do czasu wyzdrowienia [na poczatkowym etapie rozwoju maluszka te wirusy niestety mają dużą tendencję - 15-60% - do wywoływania poronień, a jesli nie, to do powodowania różnych wad u dziecka :-(] :-)
Nie piszę tego, żeby wystraszyć, ale żeby w sumie uzmysłowić o co w tym wszystkim chodzi :-)
A jeśli zrobisz sobie badania przed ciążą i wyjdzie Ci to, co wychodzi mniej więcej 80% kobiet w wieku prokreacyjnym (IgM(-) i IgG(+)) to już na poczatku ciąży badań robic nie musisz, a w dodatku jestes spokojna, bo ze strony tych wirusów przez całą ciążę nic Twojemu dziecku grozić nie będzie :-)
No a "urodzinowe" staranka to świetny pomysł :-D
 
Aga- nie ma mnie na liście:-(, możesz mnie dopisać? oficjalnie- marzec 2011
Fajna sprawa z tą listą, niby taka mała rzecz, a cieszy...:-), można w każdej chwili sprawdzić co i jak u której, inaczej ciężko by było się orientować. A jak będą potem dokładne info, to będzie jeszcze ciekawiej- będzie można na bieżąco każdej kibicować.
Z tego, co widzę, jak na razie to ja i lelek zaczynamy najszybciej- oby pomyślnie! Może jeszcze jakieś dziewczyny dołączą na nasz wąteczek to zrobi się weselej.
Ok, to ja już spadam do łóżka, do mojego M. Jestem typowym nocnym markiem, ciężko mi się rozstać z forum nawet o tej godz.;-) Ale muszę się w końcu położyć, jutro rano po 6 pobudka do pracy (dla mnie- koszmar!!!:wściekła/y:), najchętniej to bym już w ogóle przeszła "na swoje", tzn. prywatną działalność, ale szczerze mówiąc trzyma mnie przy tej pracy myśl, że jak szybko zafasolkuję, to będę mieć z tego jakieś profity, będę na pewno zabezpieczona "socjalnie". Nie, żebym nie lubiła uczyć w szkole- ale same wiecie jakie są warunki, pensje...itp
Pa! Pa! Miłej nocki!:-p

Ps. To trochę głupie pytanie, ale nie bardzo wiem, jak wkleić sobie zdjęcie/obrazek pod nickiem, tak jak wy macie? Proszę o jakieś proste wskazówki- nie jestem w tych sprawach za bardzo oblatana.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Isana ja tez bym chiala ulepszyc swoja kondycje, najlepiej na rowerze ale jeszcze maz mi nie kupil:-)i dziewczyny maja racje zebys wczesniej zaczela staranka wiec milo mi bedzie jak razem bedziemy startowac:-)

Widze ze w kwietniu bedzie sie dzialo;-)
 
Do góry